![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
3 Attachment(s)
Ma bag si eu aici cu buburuza mea rosie🐞
|
Re: VW Vento - Proprietari
3 Attachment(s)
...prichindelul meu...360.000...
|
Re: VW Vento - Proprietari
Va salut cu respect! Ma puteti ajuta si pe mine va rog? Vreau sa imi schimb masina si sunt indecis daca sa iau sau nu un Vento. Imi puteti spune va rog cum este la intretinere si fiabilitate? Mentionez ca vreau sa imi iau motorul de 1.9 diesel pentru ca o sa folosesc masina mai mult la naveta dar o sa vreau sa fac si cateva modificari la ea. Daca imi puteti spune niste costuri de intretinere si cam cat de greu este sa lucrezi la ea si sa o modifici ar fii perfect. Va multumesc anticipat! :-)
|
Re: VW Vento - Proprietari
salutare,
ce pot sa spun, eu as merge tot timpu "all in" cu un vento in mintile lui la motor si tabla. am avut, inca am un vento din 1995 dar e facut cadou, 8 ani de zile, 90cp cod 1Z, ca masina dementiala, cel putin partea de motor si mecanica, foarte fiabile. ca si costuri de intretinere am fost foarte multumit (ca si comparatie in 8 ani de zile am investit in el aceiasi suma care am investit doar in 8 luni intr-un passat b5.5 :shock:), consum variaza de la 4.5 - 6.5% in functie de exploatare . dezavantajul lor major este tabla, eu de asta nu o mai folosesc si am considerat ca investitia in tabla si vopsire nu se merita, sa ta uiti bine la achizitie, oricum, in 8 ani de zile, e drept fara investiti in tabla, a dat destul de tare rugina in ea, dar si asa inca face naveta cate 60km pe zi. spor la cumparare |
Re: VW Vento - Proprietari
Informatiile oferite au fost foarte folositoare.Multumesc frumos!
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:13. |
- Copyright 2026 4Tuning