![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
salut! tot eu. si-a pus careva buton push to start pe masina. ce butoane a folosit si daca a reusit sa faca chestia cu doua butoane unul pt accesori si celalalt pt pornit. am o vaga idee dar nu stiu ce butoane sa folosesc si unde trebuie sa leg comutatorul pt accesori! ms
|
Re: VW Vento - Proprietari
salut, am observat ca nu prea se posteaza, dar totusi incerc. imi poate spune cineva ce garnituri, bucse, rulmenti pt capatul de sus al telescoapelor fata, am probleme pe stanga, troncaneste la orice denivelare. am crezut ca nu e strans bine telescopul ca se invartea usor saiba aia mare de sub capota, nu am reusit sa le strang mai tare asa ca ma gandesc ca problema e de sub masina, in partea de sus a telescopului. am inteles ca exista ceva rulmenti si garnituri. se pot schimba separat fara amortizoare sau doar cu totul. astept si eu un raspuns! si inca ceva, cam cat costa un bendix si daca la schimbarea lui mai am nevoie de ceva piesa noua pt electromotor( nu cupleaza decat dupa multe chei) si mai face niste figuri, nu invarte deloc uneori, dau cheie si nimic! daca dau mai multe eventual porneste uneori porneste daca dau borna jos si o pun la loc! scuzati mesajul lung, masina batrana cu probleme multe!
|
Re: VW Vento - Proprietari
Daca te referi la flansele amortizoarelor, aceste sunt de 2 tipuri functie de motorizare. La acestea se pot inlocui, separat rulmentii. Pentru a cumpăra piesele potrivite, te duci cu actele masinii la un magazin specializat pe piese auto straine, imposibil să nu ai așa ceva in Suceava, comanzi dupa VIN-ul mașinii. Acele magazine au programe informatice, poti vedea inclusiv piesa de care ai nevoie.
|
Re: VW Vento - Proprietari
Salut salut ...
Datorita faptului ca nu mi se mai aprinde ledul de la kilometraj, as dori sa schimb culoarea luminilor din bord. Nu gasesc nicaieri pe forum un tutorial despre cum se da bordul jos, cum ar trebui sa procedez cand scot/schimb ledurile si bineinteles ce leduri trebuie cumparate. (mentionez ca le vreau rosii :D) Imi cer scuze daca exista deja pe forum asa ceva, dar eu nu am reusit sa gasesc. Pls help.:rolleyes2 |
Re: VW Vento - Proprietari
PS: VW Vento 1993 1.8+GPL ABS.
|
Re: VW Vento - Proprietari
youlenin acum am vazut ca esti in sv, pune intrebarile pe rand, ca incepi cu una si termini cu alta, bulversezi lumea cu multitudinea de intrebari :)
si apropo, ai magazin care iti spune ce ai nevoie la Tehnodinamic (G.Enescu) sau in capatu celalalt peste drum de lidl la baza blocului masina oricat de batrana ar fi daca e intretinuta merge mult si bine o diagnoza ai incercat in cea ce priveste pornirea? |
Re: VW Vento - Proprietari
5 Attachment(s)
pun si eu cateva poze cu masina mea , vento 96 , abs , 2 geamuri electrice, trapa, ++ motor 1,9 tdi cu 125 caluti , consum excelent si putere suficienta, pozele sunt putin cam vechi ,,,,,am adus masina pt revanzare dar mia placut si a ramas a mea
|
Re: VW Vento - Proprietari
cat de complicat ar fi sa imi pun AC pe motorul AAM?
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
cu el in cca 4km am 200 km\h, am o portiu de de drept si o testez din cand in cand, la vale am mers 215km\h pe ceas banuiesc ca soft si injectoare asta stiu sigur , am putere la ea inca de la 1800 ture desi normal un golf 3 decat la 2500intra turbina, mai mult nu pot si nu stiu ce sa facut, nu sunt intreresat sai fac test sa vad exact cati cai are insa ce pot zice 100% e ca merge , iau afn-urile destul de lejer, in acte e 1z stoc 90 cai |
Re: VW Vento - Proprietari
Salut.
Atunci cand sunt in a 2-a, indiferent motorul rece sau cald, daca apas pedala de acceleratie la podea motorul se chinuie; o scot din viteza sau dau a 3-a pentru a nu se mai sdrungina. Nu se intampla absolut intotdeauna dar destul de des pentru a-mi da de griji. Ce ar putea fi? |
Re: VW Vento - Proprietari
Salut,
Dragi colegi,proprietari de Vento...se intampla sa aveti disponibile de vanzare cateva piese din partea din fata a masinii?Am nevoie de o capota si faruri :) Multumesc... |
Re: VW Vento - Proprietari
salut,am eu far dreapta nou in cutie sau altul sh daca te intereseaza.da-mi mesaj
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
oricum, masini bune motorizarea 1z face toti bani, pacat de tabla :( |
| All times are GMT +2. The time now is 01:12. |
- Copyright 2026 4Tuning