![]() |
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
si sincer iti zic eu mai vlade.... Subarul ala al lui Razvan Anania.... are doar tunning la motor...exteriorul e intact asa cum e de fabrica...pe cand Golfu' lui Braescu ... e mult chiar si peste multe masini frumoase de aici din buc....asa k mai intereseaza-te putin...si dupa...mai vb despre masini ok??? ciao :D
Quote:
|
Re: Roman
Hai sa-ti zic o chestie k vad k nu prea te-ai interesat.... Deci... Un Subaru Impreza WRS STI k al lor...are stoc 300 de cai...faza e k Razva si-a cipuit motorul cu doar 50 bhp si blow-up valve.... iti zic sigur k am vb cu el + k i-a schimbat complet evacuarea cap coada...si al lui Bogdan...nu are modificari la motor...so... crede-ma k stiu ce vb...si eu m-am luat de unii k vb ei de masini tunate in roman si nici nu stiu kre sunt alea...ma intelegi???
Quote:
|
Re: Roman
3 Attachment(s)
Si eu aici...tot de prin Roman :) ...cu "ceva" modificari....
|
Re: Roman
Quote:
De ex in Anglia majoritatea masinilor tunate nu au nimic la exterior deact jante si o vopsea noua , in rest nimic , crede-ma pe cuvant. Am unu care sta la 2 strazi de mine , are un golf 2 , nu are absolut nimic la exterior , nimic , doar jante atat , si are 540bhp . :| am vazut alte Ford Sierra de 600bhp , si la fel , stock la exterior , am vazut subaru wrx din 99'' la fel , nimic la exterior , dar avea 430bhp sub capota . tuningul nu inseamna numai ESTETIC. |
Re: Roman
si ink ceva....pe banii lu mamica si lu taticu isi face oricine nu?? si sincer sa fiu... M3-ul roxanei...da e ok... dar e stoc frate...asta vreau sa intelegi...si oricum nu ai sa o vezi p ea sa o arda asa k noi la intruniri sau sa se dea ea de-a latu....
Quote:
|
Re: Roman
da ma ok....dar kt timp p an stai tu in roman?? sa fim sinceri acuma....:)
Quote:
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
citeste mai jos si o sa vezi...nu dau nume k nu mi's sifon....dak stii ceva de masini...spune tot...nu e asa??:D
Quote:
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Bobby , ti-am spus si pe mess , si vreau sa spun si aici sa se lamureasca toata lumea , Ideea nu e sa aducem masini TUNATE , facute rakete, trebuie sa venim cu ce avem pentru ca altceva mai tare nu avem , asha ca trebuie sa venim cu ce e cel mai tare pe la noi , chiar daca pentru altii li se par niste tigai , ca au o janta si o folie , multi dintre ei sunt foarte pasionati , dar pana la ora actuala poate nu au avut situatie financiara sa isi puna mai mult de o janta si o folie , si asta nu poate , asta sigur , multi dintre adolescentii din roman sunt pasionati de tuning , dar multi nu isi permit sa le tuneze sau chiar sa-shi cumpere o masina , ideea e , ca trebuie sa venim cu ce avem , asa se face treaba , nu trebuie sa venim cu ce e mai tare sa ne dam mari : " ia uite ce masini avem pe la noi" sau etc.
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
da :))))) scuza-ma . m-am grabit , ca am scris mult din cate vezi si repejor :))
|
Re: Roman
teoria chibritului...
Romanul are cateva masini tunate foarte bine!nua re rost sa le mai amintim sa fosrbit mult despre ele, dar cred ca sa vorbit degeaba, din cate se pare posesorii lor nu vor sa vormemeze o comuniatte ,sunt sigur ca toti acestia stiu de existenta forumului si poate chiar il viziteaza dar nimeni nu a postat..pe sectiunea roman.. |
Re: Roman
Lasati-l ma pe skilodu,incearca sa ne dovedeasca ceva,dar nu are dreptate,si scturoag,are dreptate,asa e,multi vor dar n-au de unde,problema financiara e peste tot intalnita sa fim seriosi...
|
Re: Roman
ma tu nu m-ai inteles dloc...eu nu vb de "sa ne dam mari"... pur si simplu ma refeream k plm.... ar trebui intai infiintat un club acolo.... plm si eu si altii kre mai sunte p-aici...vom veni acolo in vara...la primavara...si vedem kre e miscarea...si poate realizam ceva:D:D:D
|
Re: Roman
Eu zic sa o lasam balta k deja vb. in plus...
|
Re: Roman
Pai atunci ce atata zarva ? ?!? :)))) Am zis din prima , daca urmariti thread-ul , am spus : ne intalnim inainte si sa vedem care si cum.
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
da...sunt si eu curios...cn vb in plus???
|
Re: Roman
Cel mai bine ar fi sa se faca niste intalniri saptamanale inainte de aia din vara. Dar intr-adevar ar fi bine sa se faca "the big one" chiar mai devreme....ca mai sunt 6 luni pana la vara. Ce facem...asteptam italienii? Eu deocamdata nu fac nici o miscare ca n-am masina...la vara o sa am...dar tot nu cred ca ar fi normal sa nu se faca nimic pana la vara.
Prin primavara zic eu ar fi ok...sa vina si oameni din piatra, bacau, iasi...si oraselele astea de pe langa noi. Cand o sa vada romascanii ca se poate si la nivel mai mare o sa inceapa sa se stranga. Ar fi o idee buna sa se organizeze o cursa de accelerare in centru...ca astia oricum inchid centrul pentru orice porcarie de spectacol. S-ar strange oamenii la liniute ca la paine calda. |
Re: Roman
Citez : " De ce imi scrii numele meu si detalii despre masinile mele si le faci publice fara acordul meu??? si de ce aberezi si scrii informatii eronate de alte masini ?? oricum k eu nu particip la joaca de copii.Mentionez nu am postat eu forum k mi s pare o prostie,am rugat pe altcineva sa o faca". semnat posesorul de subaru :D
|
Re: Roman
ha ha :)))
|
Re: Roman
Decat sa stam aici si sa discutam la nesfarsit despre ce are ala , ce-a facut ala ,pe banii cui s.am.d , mai bn am incepe sa ne intalnim undeva saptamanal si sa incepem sa ne miscam cumva.Poate asa o sa fim si bagati in seama de " aia mai mari " carora deocamdata forumul li se pare o prostie.
|
Re: Roman
Auzi Bobby ... faci cumva parte din organizare si nu stim noi ?!? daca avem nevoie de tine o sa te anuntzam , pana atunci sty chill.
|
Re: Roman
:))) lol
|
Re: Roman
lol....gata fratilor.... nu caut anturaj cu voi...descurcati-va....over & out...
|
Re: Roman
:)) rad de 15 minute..la ce vb unii p aici.. fratilor si la noi in piatra s`a inceput cu intalniri la care participau oameni de la pieton..bicicleta..dacie oltcit si masini care nu aveau tuning... tuning in tara asta au putine in adev sens al cuvantului asa ca nu gasiti scuze de genu k ce ai ..un spoiler ..jante si folie p geam... !pana se ajunge la tuning dureaza ...
daca faceti intalniri saptamanale..si 2-3 daca va duceti...si lumea deja o sa vina singura ca o sa vada ca in aceasi zi la aceasi ora va adunati ...un grup..si din curiozitate o sa se trez vreounu sa zica ..ba fratilor ce faceti voi aici... nu sariti asa unii la altii cu discutii de genu "da ce tuning vezi u in roman" ca nu`si are rostu...serios.. |
Re: Roman
Quote:
Cand am spus : Trebuie sa incepem cu ce avem ! sa ne obisnuim , iar tuning cu timpul cand o sa fie situatie financiara sau pasionati. Unii au inceput sa spuna ca in roman nu va reushi ca nu stiu ce , normal frate , cu oameni ca voi nu se va face nimic niciodata daca ganditi asha de negativ si sunteti asa de incapatanati , trebuie sa aveti rabdare si fara fitze , ca masina aia nu are tuning sau ca nujt ce are , incepem cu ce avem. chiar si cu trotinete daca e nevoie. vorba lu' Buddy_lexx. |
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Gata oameni buni,linistiti-va ! :)
Stie cineva ce motor are Ibiza ala din Roman,ala rosu cu geamuri fumurii,facut frumusel. Ca so luat aseara la intrecere cu Golful ala 3 verde modificat,si se tinea chiar prea bine dupa el ? |
gata Tolea :))
Aaa stiu Ibiza aia , are motor de 11000 cmc , si 95 de mii de cai obositi :)) si are 4 jante de 7 feluri :)) jante OZ RACING ! :))))):lol::lol::lol: |
Re: Roman
Gata tolea :))
|
Re: Roman
pana sa visati la asemenea o intalnire mare , faceti voi intalniri saptamanale ...sa va cunoasteti intre voi ...ca pe forum sau pe mess ...nu se poate organiza o intalnire de amploare cum vreti voi ;) .
nu o luati in nume de rau , dar asta e parerea mea :) |
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Let's make peace people....piss on you...:lol:
LE: am scris si eu o propunere mai sus...da lumea e ocupata sa se ia la bataie...hooo...ca este timp sa va bateti dupa ce incep intalnirile :))) |
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
1)
Quote:
2) Toti vorbim ca fiind Romascani....dar nici unul din noi nu este acum in Roman :) adica eu...scturoag, bobg, shogun...etc. :) (si vrem sa facem ceva...cam greu ;) ) 3) Quote:
3) Quote:
4) N'ai cu cine bre...dak n'ai cu cine? Eu tot sustin ca unii vorbim in + sau de dragul de a vorbi... |
Re: Roman
Da , ca si MorpheusMaster , am ajuns la concluzia ca pe forum nu se face prea multa branza , mai mult vorbe , cel mai bine , e sa vbm pe forum cand ne intalnim fata in fata sa vorbim despre acest event. eu in perioada de 13-27 februarie sunt acasa , ne putem intalni atunci si sa vorbim fatza'n fatza sa fie totul clar , astept rasp de la Morpheus Master daca e in Roman in acea perioada si de la ceilalti , in afara de Bobg k nu ne intereseaza momentan opinia lui , din cate vad , gandeste negativ si spune ca nu o sa reushim nimic e un fel de app ca pe el nu il intereseaza ca si asa nu reushim nimic , asta a vrut sa dea de inteles.
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:22. |
- Copyright 2026 4Tuning