Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   Roman (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/44061-roman.html)

scturoag 22-01-09 20:38

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by BobG (Post 2002329)
bai baieti...in roman ink nu a ajuns fenomenul asta...degeaba va chinuiti... doar braescu ce are cea mai rasarita masina din roman... dupa urmeaza anania cu ceva modificari la subaru....si cam atat....de tunning nu putem vb in roman deocamdata...doar dak noi cei de aici kre suntem prin cluburi promovam asta si acolo....in curand imi voi achizitiona si eu masina....si o voi face pe gustul meu...dar... faza e k nujt dak va prinde asa ceva vreodata in roman :D numai bine !!!!

haha :)) ma faci sa rad bobby , cum poti sa zici ca a lu' Anania are "ceva modificari" , are ceva modificari mai multe

BobG 22-01-09 20:39

Re: Roman
 
si sincer iti zic eu mai vlade.... Subarul ala al lui Razvan Anania.... are doar tunning la motor...exteriorul e intact asa cum e de fabrica...pe cand Golfu' lui Braescu ... e mult chiar si peste multe masini frumoase de aici din buc....asa k mai intereseaza-te putin...si dupa...mai vb despre masini ok??? ciao :D
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2002367)
Skilodu degeaba incerc eu sa te conving ca sunt ca tu tot pe a ta o tii... si da,e ok masina lui braescu :) dar a lui anania e ceva ;)


BobG 22-01-09 20:42

Re: Roman
 
Hai sa-ti zic o chestie k vad k nu prea te-ai interesat.... Deci... Un Subaru Impreza WRS STI k al lor...are stoc 300 de cai...faza e k Razva si-a cipuit motorul cu doar 50 bhp si blow-up valve.... iti zic sigur k am vb cu el + k i-a schimbat complet evacuarea cap coada...si al lui Bogdan...nu are modificari la motor...so... crede-ma k stiu ce vb...si eu m-am luat de unii k vb ei de masini tunate in roman si nici nu stiu kre sunt alea...ma intelegi???
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2002375)
haha :)) ma faci sa rad bobby , cum poti sa zici ca a lu' Anania are "ceva modificari" :)) ai vazut motorul lu' Razvan ? 400bhp+ si a lu Bogdan 320 bhp , daca tu de la 280 bhp stock la un STI pana la 400 bhp numesti ceva modificari e clar :)))


morpheusmaster 22-01-09 20:42

Re: Roman
 
3 Attachment(s)
Si eu aici...tot de prin Roman :) ...cu "ceva" modificari....

scturoag 22-01-09 20:43

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by BobG (Post 2002382)
si sincer iti zic eu mai vlade.... Subarul ala al lui Razvan Anania.... are doar tunning la motor...exteriorul e intact asa cum e de fabrica...pe cand Golfu' lui Braescu ... e mult chiar si peste multe masini frumoase de aici din buc....asa k mai intereseaza-te putin...si dupa...mai vb despre masini ok??? ciao :D

CUm am spus si mai sus , tuning nu inseamna neaparat si exterior .
De ex in Anglia majoritatea masinilor tunate nu au nimic la exterior deact jante si o vopsea noua , in rest nimic , crede-ma pe cuvant.
Am unu care sta la 2 strazi de mine , are un golf 2 , nu are absolut nimic la exterior , nimic , doar jante atat , si are 540bhp . :|
am vazut alte Ford Sierra de 600bhp , si la fel , stock la exterior , am vazut subaru wrx din 99'' la fel , nimic la exterior , dar avea 430bhp sub capota . tuningul nu inseamna numai ESTETIC.

BobG 22-01-09 20:44

Re: Roman
 
si ink ceva....pe banii lu mamica si lu taticu isi face oricine nu?? si sincer sa fiu... M3-ul roxanei...da e ok... dar e stoc frate...asta vreau sa intelegi...si oricum nu ai sa o vezi p ea sa o arda asa k noi la intruniri sau sa se dea ea de-a latu....
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2002375)
haha :)) ma faci sa rad bobby , cum poti sa zici ca a lu' Anania are "ceva modificari" :)) ai vazut motorul lu' Razvan ? 400bhp+ si a lu Bogdan 320 bhp , daca tu de la 280 bhp stock la un STI pana la 400 bhp numesti ceva modificari e clar :)))
apoi vine M3 lu Roxana Dobos , care are 420 bhp stock , si i-a resoftat ECU si i-a mai pus ceva dar nu stiu exact ce , am sa ma interesez si am sa iti spun si are vreo 460bhp acum , daca nici asta nu e tuning , tuning nu inseamna numai exterior , sa numai motor , tuning poate sa fie : ori motor , ori exterior , ori sound , ori toate la un loc :)


BobG 22-01-09 20:45

Re: Roman
 
da ma ok....dar kt timp p an stai tu in roman?? sa fim sinceri acuma....:)
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 2002391)
Si eu aici...tot de prin Roman :) ...cu "ceva" modificari....


morpheusmaster 22-01-09 20:45

Re: Roman
 
Quote:

si eu m-am luat de unii k vb ei de masini tunate in roman si nici nu stiu kre sunt alea...ma intelegi???
Pai numeste'i...sa'i vedem si noi...care's aia de vorbesc in +

BobG 22-01-09 20:46

Re: Roman
 
citeste mai jos si o sa vezi...nu dau nume k nu mi's sifon....dak stii ceva de masini...spune tot...nu e asa??:D
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 2002402)
Pai numeste'i...sa'i vedem si noi...care's aia de vorbesc in +


scturoag 22-01-09 20:47

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by BobG (Post 2002397)
si ink ceva....pe banii lu mamica si lu taticu isi face oricine nu?? si sincer sa fiu... M3-ul roxanei...da e ok... dar e stoc frate...asta vreau sa intelegi...si oricum nu ai sa o vezi p ea sa o arda asa k noi la intruniri sau sa se dea ea de-a latu....

:)))) ii plac intrunirile ;)

scturoag 22-01-09 20:59

Re: Roman
 
Bobby , ti-am spus si pe mess , si vreau sa spun si aici sa se lamureasca toata lumea , Ideea nu e sa aducem masini TUNATE , facute rakete, trebuie sa venim cu ce avem pentru ca altceva mai tare nu avem , asha ca trebuie sa venim cu ce e cel mai tare pe la noi , chiar daca pentru altii li se par niste tigai , ca au o janta si o folie , multi dintre ei sunt foarte pasionati , dar pana la ora actuala poate nu au avut situatie financiara sa isi puna mai mult de o janta si o folie , si asta nu poate , asta sigur , multi dintre adolescentii din roman sunt pasionati de tuning , dar multi nu isi permit sa le tuneze sau chiar sa-shi cumpere o masina , ideea e , ca trebuie sa venim cu ce avem , asa se face treaba , nu trebuie sa venim cu ce e mai tare sa ne dam mari : " ia uite ce masini avem pe la noi" sau etc.

morpheusmaster 22-01-09 21:00

Re: Roman
 
Quote:

cip , resoftata
Ai fost tare la faza asta :))

scturoag 22-01-09 21:01

Re: Roman
 
da :))))) scuza-ma . m-am grabit , ca am scris mult din cate vezi si repejor :))

26WRC 22-01-09 21:06

Re: Roman
 
teoria chibritului...
Romanul are cateva masini tunate foarte bine!nua re rost sa le mai amintim sa fosrbit mult despre ele, dar cred ca sa vorbit degeaba, din cate se pare posesorii lor nu vor sa vormemeze o comuniatte ,sunt sigur ca toti acestia stiu de existenta forumului si poate chiar il viziteaza dar nimeni nu a postat..pe sectiunea roman..

VladM 22-01-09 21:06

Re: Roman
 
Lasati-l ma pe skilodu,incearca sa ne dovedeasca ceva,dar nu are dreptate,si scturoag,are dreptate,asa e,multi vor dar n-au de unde,problema financiara e peste tot intalnita sa fim seriosi...

BobG 22-01-09 21:08

Re: Roman
 
ma tu nu m-ai inteles dloc...eu nu vb de "sa ne dam mari"... pur si simplu ma refeream k plm.... ar trebui intai infiintat un club acolo.... plm si eu si altii kre mai sunte p-aici...vom veni acolo in vara...la primavara...si vedem kre e miscarea...si poate realizam ceva:D:D:D

morpheusmaster 22-01-09 21:14

Re: Roman
 
Eu zic sa o lasam balta k deja vb. in plus...

scturoag 22-01-09 21:14

Re: Roman
 
Pai atunci ce atata zarva ? ?!? :)))) Am zis din prima , daca urmariti thread-ul , am spus : ne intalnim inainte si sa vedem care si cum.

scturoag 22-01-09 21:15

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 2002506)
Eu zic sa o lasam balta k deja vb. in plus...

cine vorbeste in plus ? :rolleyes2

BobG 22-01-09 21:21

Re: Roman
 
da...sunt si eu curios...cn vb in plus???

SHOGUN-A8 22-01-09 21:53

Re: Roman
 
Cel mai bine ar fi sa se faca niste intalniri saptamanale inainte de aia din vara. Dar intr-adevar ar fi bine sa se faca "the big one" chiar mai devreme....ca mai sunt 6 luni pana la vara. Ce facem...asteptam italienii? Eu deocamdata nu fac nici o miscare ca n-am masina...la vara o sa am...dar tot nu cred ca ar fi normal sa nu se faca nimic pana la vara.
Prin primavara zic eu ar fi ok...sa vina si oameni din piatra, bacau, iasi...si oraselele astea de pe langa noi. Cand o sa vada romascanii ca se poate si la nivel mai mare o sa inceapa sa se stranga.
Ar fi o idee buna sa se organizeze o cursa de accelerare in centru...ca astia oricum inchid centrul pentru orice porcarie de spectacol. S-ar strange oamenii la liniute ca la paine calda.

BobG 22-01-09 21:53

Re: Roman
 
Citez : " De ce imi scrii numele meu si detalii despre masinile mele si le faci publice fara acordul meu??? si de ce aberezi si scrii informatii eronate de alte masini ?? oricum k eu nu particip la joaca de copii.Mentionez nu am postat eu forum k mi s pare o prostie,am rugat pe altcineva sa o faca". semnat posesorul de subaru :D

scturoag 22-01-09 21:55

Re: Roman
 
ha ha :)))

andrei_400 22-01-09 22:00

Re: Roman
 
Decat sa stam aici si sa discutam la nesfarsit despre ce are ala , ce-a facut ala ,pe banii cui s.am.d , mai bn am incepe sa ne intalnim undeva saptamanal si sa incepem sa ne miscam cumva.Poate asa o sa fim si bagati in seama de " aia mai mari " carora deocamdata forumul li se pare o prostie.

scturoag 22-01-09 22:16

Re: Roman
 
Auzi Bobby ... faci cumva parte din organizare si nu stim noi ?!? daca avem nevoie de tine o sa te anuntzam , pana atunci sty chill.

VladM 22-01-09 22:17

Re: Roman
 
:))) lol

BobG 22-01-09 22:18

Re: Roman
 
lol....gata fratilor.... nu caut anturaj cu voi...descurcati-va....over & out...

buddy_lexx 22-01-09 22:18

Re: Roman
 
:)) rad de 15 minute..la ce vb unii p aici.. fratilor si la noi in piatra s`a inceput cu intalniri la care participau oameni de la pieton..bicicleta..dacie oltcit si masini care nu aveau tuning... tuning in tara asta au putine in adev sens al cuvantului asa ca nu gasiti scuze de genu k ce ai ..un spoiler ..jante si folie p geam... !pana se ajunge la tuning dureaza ...
daca faceti intalniri saptamanale..si 2-3 daca va duceti...si lumea deja o sa vina singura ca o sa vada ca in aceasi zi la aceasi ora va adunati ...un grup..si din curiozitate o sa se trez vreounu sa zica ..ba fratilor ce faceti voi aici...

nu sariti asa unii la altii cu discutii de genu "da ce tuning vezi u in roman" ca nu`si are rostu...serios..

scturoag 22-01-09 22:23

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 2002734)
:)) rad de 15 minute..la ce vb unii p aici.. fratilor si la noi in piatra s`a inceput cu intalniri la care participau oameni de la pieton..bicicleta..dacie oltcit si masini care nu aveau tuning... tuning in tara asta au putine in adev sens al cuvantului asa ca nu gasiti scuze de genu k ce ai ..un spoiler ..jante si folie p geam... !pana se ajunge la tuning dureaza ...
daca faceti intalniri saptamanale..si 2-3 daca va duceti...si lumea deja o sa vina singura ca o sa vada ca in aceasi zi la aceasi ora va adunati ...un grup..si din curiozitate o sa se trez vreounu sa zica ..ba fratilor ce faceti voi aici...

nu sariti asa unii la altii cu discutii de genu "da ce tuning vezi u in roman" ca nu`si are rostu...serios..

Uite o persoana care stie despre ce vorbesc !
Cand am spus : Trebuie sa incepem cu ce avem ! sa ne obisnuim , iar tuning cu timpul cand o sa fie situatie financiara sau pasionati.
Unii au inceput sa spuna ca in roman nu va reushi ca nu stiu ce , normal frate , cu oameni ca voi nu se va face nimic niciodata daca ganditi asha de negativ si sunteti asa de incapatanati , trebuie sa aveti rabdare si fara fitze , ca masina aia nu are tuning sau ca nujt ce are , incepem cu ce avem. chiar si cu trotinete daca e nevoie. vorba lu' Buddy_lexx.

scturoag 22-01-09 22:23

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by BobG (Post 2002731)
lol....gata fratilor.... nu caut anturaj cu voi...descurcati-va....over & out...

pot sa zic ca ai luat o decizie intelectuala :lol:

VladM 22-01-09 22:37

Re: Roman
 
Gata oameni buni,linistiti-va ! :)

Stie cineva ce motor are Ibiza ala din Roman,ala rosu cu geamuri fumurii,facut frumusel. Ca so luat aseara la intrecere cu Golful ala 3 verde modificat,si se tinea chiar prea bine dupa el ?

scturoag 22-01-09 22:38

gata Tolea :))

Aaa stiu Ibiza aia , are motor de 11000 cmc , si 95 de mii de cai obositi :))
si are 4 jante de 7 feluri :)) jante OZ RACING ! :))))):lol::lol::lol:

VladM 22-01-09 22:42

Re: Roman
 
Gata tolea :))

stefan_88 22-01-09 22:42

Re: Roman
 
pana sa visati la asemenea o intalnire mare , faceti voi intalniri saptamanale ...sa va cunoasteti intre voi ...ca pe forum sau pe mess ...nu se poate organiza o intalnire de amploare cum vreti voi ;) .
nu o luati in nume de rau , dar asta e parerea mea :)

scturoag 22-01-09 22:44

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by stefan_88 (Post 2002834)
pana sa visati la asemenea o intalnire mare , faceti voi intalniri saptamanale ...sa va cunoasteti intre voi ...ca pe forum sau pe mess ...nu se poate organiza o intalnire de amploare cum vreti voi ;) .
nu o luati in nume de rau , dar asta e parerea mea :)

Citeste thread-ul de pe la pagina 27 , am mentionat , sa ne intalnim de minim 3 ori inaintea event-ului.

stefan_88 22-01-09 22:49

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2002842)
Citeste thread-ul de pe la pagina 27 , am mentionat , sa ne intalnim de minim 3 ori inaintea event-ului.

eu ma refeream sa va intalniti in fiecare saptamana ,intr-o zi cand vreti voi ( vineri , sambata sau duminica de exemplu )

SHOGUN-A8 22-01-09 22:51

Re: Roman
 
Let's make peace people....piss on you...:lol:
LE: am scris si eu o propunere mai sus...da lumea e ocupata sa se ia la bataie...hooo...ca este timp sa va bateti dupa ce incep intalnirile :)))

buddy_lexx 22-01-09 22:51

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2002842)
Citeste thread-ul de pe la pagina 27 , am mentionat , sa ne intalnim de minim 3 ori inaintea event-ului.

a zis el bn ce a vrut... esentialu in ceea ce a zis stef..e ca voi tre sa va stabiliti o zi din saptamana..in care sa va adunati ..si sa vbiti... ca cu minim 3 intalniri nu faceti nik..

morpheusmaster 22-01-09 22:51

Re: Roman
 
1)
Quote:

Da...sunt si eu curios...cn vb in plus???
Noi toti...am ajuns sa vorbim in + si din alte dorinte de a face ceva...pun pariu ca daca ne punem toti fata in fata...facem o branza...dar la scris pe forum am scrie pana maine...
2) Toti vorbim ca fiind Romascani....dar nici unul din noi nu este acum in Roman :) adica eu...scturoag, bobg, shogun...etc. :) (si vrem sa facem ceva...cam greu ;) )
3)
Quote:

eu nu particip la joaca de copii.
De asta suntem asa cum suntem...si de asta nu sunt oameni...Bre...dak n'ai cu cine? Vine care mai de care si se da mai destept ca celalalt...
3)
Quote:

Mentionez nu am postat eu forum k mi s pare o prostie,am rugat pe altcineva sa o faca"
Sa spui asa ceva mi se pare o prostie...ti se pare o prostie sa vorbesti pe un forum cu si despre tuningul?...WTF??? eu nu inteleg...si am sa imi trimit si eu avocatii sa va scrie de acum :)...
4) N'ai cu cine bre...dak n'ai cu cine? Eu tot sustin ca unii vorbim in + sau de dragul de a vorbi...

scturoag 22-01-09 22:59

Re: Roman
 
Da , ca si MorpheusMaster , am ajuns la concluzia ca pe forum nu se face prea multa branza , mai mult vorbe , cel mai bine , e sa vbm pe forum cand ne intalnim fata in fata sa vorbim despre acest event. eu in perioada de 13-27 februarie sunt acasa , ne putem intalni atunci si sa vorbim fatza'n fatza sa fie totul clar , astept rasp de la Morpheus Master daca e in Roman in acea perioada si de la ceilalti , in afara de Bobg k nu ne intereseaza momentan opinia lui , din cate vad , gandeste negativ si spune ca nu o sa reushim nimic e un fel de app ca pe el nu il intereseaza ca si asa nu reushim nimic , asta a vrut sa dea de inteles.


All times are GMT +2. The time now is 21:22.

- Copyright 2026 4Tuning