Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Trs (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/25945-oltcit-trs.html)

Magos 07-05-07 20:45

Re: Oltcit Trs
 
lol... piese originale.... ;)

Ja_Rule 07-05-07 23:57

Re: Oltcit Trs
 
ce sti sa faci pt ele? :D

Hyena 08-05-07 00:21

Re: Oltcit Trs
 
frumos mi-a placut cum ai gandit problema Ja_Rule :)

Ja_Rule 08-05-07 00:24

Re: Oltcit Trs
 
depinde cat de profundã e problema ...

B-14-BYE 08-05-07 16:32

Re: Oltcit Trs
 
in 1 sapt e gata motorul.. si fac rodajul pana strang toate piesele d turbo..
motor 1.3 complet nou..
set.. chiuloase.. cuzineti.. tot :D

azi mi-am cumparat toate furtunele pt circuitul d apa.. 200.000 la un magazin de dacia.. m-am umplut de furtune lungi.. vreo 4 :)) totul merge perfect...

Hyena 08-05-07 20:19

Re: Oltcit Trs
 
bv ma se stie ca ma faci o tura nu trebuie sa iti mai spun nu ? :)

B-14-BYE 10-05-07 00:13

Re: Oltcit Trs
 
7 Attachment(s)
niste piese..... in vreo 4 zile e gata motorul.. astept cutia de viteze de la madalin zolti.. dar vad ca nu mai apare cu ea.. sper sa nu fie vreo tzeapa..

Ja_Rule 10-05-07 00:17

Re: Oltcit Trs
 
ceasurile sunt o copie fidela a celor de franta ... chiar daca scrie pe ele ... se gasesc ... felicitari pt restu`

B-14-BYE 10-05-07 00:25

Re: Oltcit Trs
 
n-am stiut.. am vzt ca franta. veglia.. oricum sunt noi.. cred ca functioneaza.. decat deloc.. mi-am luat si ambele cabluri de kilometraj noi

BULLETTT 10-05-07 00:26

Re: Oltcit Trs
 
Frumos,sunt curios sa vad produsul finit:)

Radu.Dobromirescu 10-05-07 11:17

Re: Oltcit Trs
 
Fain...ce pot sa zic astept poze ca si ceilalti cu produsul finit...inca un oltcit turbat....:D

Laure2fast 10-05-07 17:01

Re: Oltcit Trs
 
bravo man...terminal odata:) bafta in continuare

B-14-BYE 10-05-07 20:24

Re: Oltcit Trs
 
ii multumesc lu Bullet pt pompa de apa :P

Danutz Bratosin 15-05-07 12:14

Re: Oltcit Trs
 
[QUOTE=Laure2fast;894613]bravo man...terminal odata:) bafta in continuare[/QUO
eu zic k o sa-l termine...cand am fost la el era....boier moflea:) avea vre-o 5 preteni care munceau pe akolo se chinuiau si el ''asa asa bravo faceti treaba buna'' are spor de munca:lol:

B-14-BYE 17-05-07 13:55

Re: Oltcit Trs
 
in vreo 5 luni imi iau motor :D m-am apucat de scoala pt A

maine e gata motoru.. astept o cutie de viteze acum... una 5 axel.. care o s-o cumpar tot zilele astea...

NightClubRacer 20-05-07 22:36

Re: Oltcit Trs
 
succes la scoala! mai bine terminai masina si dupa te apucai de altceva... :)

BULLETTT 21-05-07 20:07

Re: Oltcit Trs
 
Renunti la proiectul oltcit....?

Danutz Bratosin 21-05-07 21:22

Re: Oltcit Trs
 
nu renunta vrea sa zica k vrea sa-si ia si un motor...face scoala acu..nu renunta la oltcit k ma luam eu de el dak renunta...asteapta park motoru si cutia acu de la un preten de-al lui...

Madalin Zolti 22-05-07 16:58

Re: Oltcit Trs
 
[QUOTE=Danutz Bratosin;912826]chiar, cu oltcitu ala verde de la nea Total ce-ai facut? :)))) il cumparasei ptr motor & cutie de gsa parca..
PM..

Pastylat 22-05-07 18:28

Re: Oltcit Trs
 
baieti, sa unde pot sa fac shi eu rost d niste faruri cu semnale clare??shi aveti idee daca s poate pune instalatie d gaz p ele??

Bryan 22-05-07 19:43

Re: Oltcit Trs
 
instalatie de gaz pe faruri ? :lol:

pe oltcit se pune dar nu se poate omologa
vezi pe forumul oltcit la sectiunea tuning (culmea :) ) ca s-a discutat acolo ce si cum

sorry de offtopic doarr4you

Madalin Zolti 23-05-07 18:07

Re: Oltcit Trs
 
[QUOTE=Bryan;914320]mi-a zis astazi pe Y mess doarr4u17, ca si-o luat cutie de special :)))) la oltcit. Asteptam poze cu ea p[e forum :))) PM..

Danutz Bratosin 23-05-07 18:49

Re: Oltcit Trs
 
doar4you si-a luat de special? park zicea k isi ia de gsa...are prea multi bani...cine stie

Bryan 23-05-07 22:04

Re: Oltcit Trs
 
si-a luat cutie de special ? mare prostie daca pune turbo ! o sa patinze si intra 4-a ! pe primele 3 trepte o sa dea foc la gume..stand pe loc

bogdanlascu 23-05-07 22:52

Re: Oltcit Trs
 
zolty ca intotdeauna .......vorbeste gura fara el.....

B-14-BYE 23-05-07 22:54

Re: Oltcit Trs
 
mi-am luat o cutie de special.. ca sa merg cu masina... cat timp fac rodaju... si cand dau jos motoru sa pun noiile tzevi etc si sa montez tot ce mai de montat pt turbo... pun cutia de axel.. 5 sau de gsa.. sa vad ce gasesc:P apropo care stie mai multe detalii despre cutia de special.. am luat-o gratis.. gata adaptata pt trs...

bogdanlascu 23-05-07 22:58

Re: Oltcit Trs
 
daca vrei sa faci rodaj in nici un caz cu o cv de special ,pe la 120 o sa ai 6500/rot,asa ca ........

Danutz Bratosin 24-05-07 14:08

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 916674)
mi-am luat o cutie de special.. ca sa merg cu masina... cat timp fac rodaju... si cand dau jos motoru sa pun noiile tzevi etc si sa montez tot ce mai de montat pt turbo... pun cutia de axel.. 5 sau de gsa.. sa vad ce gasesc:P apropo care stie mai multe detalii despre cutia de special.. am luat-o gratis.. gata adaptata pt trs...

e foarte scurta....e buna cat de cat dar nu si pt tine...dak iti pui turbo o omori..e bine k ai luat-o moca..

tudo 06-06-07 23:54

Re: Oltcit Trs
 
ce s-a intamplat mai exact la diham ? :lol:

B-14-BYE 07-06-07 11:02

Re: Oltcit Trs
 
cerculete cu manta si deodata a facut poc.. si s-a facut ditai gaura in baia d ulei... si mi s-a aprins si becu la ulei.. cred ca a sarit ceva din motor in afara..

Magos 10-06-07 12:58

Re: Oltcit Trs
 
vad ca mai ai o victima noua la orizont... ai mai mila de ele..... uofff...

NightClubRacer 14-06-07 03:26

Re: Oltcit Trs
 
se pare ca nu are deloc mila :D am auzit ca vinzi olteanu :(

SUPAPA_Jr 14-06-07 08:53

Re: Oltcit Trs
 
Normal...a vazut omu ce inseamna masina adevarata in manta aia :P

Danutz Bratosin 14-06-07 13:40

Re: Oltcit Trs
 
:sad: totusi putea sa-si faca si oltcitu sa mai dea o tura din cand in cand si cu el...asta e

B-14-BYE 14-06-07 13:50

Re: Oltcit Trs
 
2 Attachment(s)
nu am bani sa le intretin pe aman2.. stiu de cand mergea oltcitu.. la o saptamana bagam cate 3-4milioane in el ba nu mergea aia.. ba aia.. un set de garnituri cu placutze.. 1mil . si tot asa.. il vand.. pt ca am de rezolvat mai multe chestii la manta

Magos 14-06-07 14:33

Re: Oltcit Trs
 
cat papa mama manta aia?? :))

B-14-BYE 14-06-07 15:47

Re: Oltcit Trs
 
pai cat papa un motor de bmw de 2.5 ? ca motoru ala in 2 sapt o sa fie pe masina

Ja_Rule 14-06-07 23:58

Re: Oltcit Trs
 
deci sa se inchida topicu asta si sa te cautam la opel? ce bani vrei pe oltcit?

bodyspeed 15-06-07 08:25

Re: Oltcit Trs
 
okey... sa inteleg.. ca aici gata prioject it's close...
so topic close..


All times are GMT +2. The time now is 09:05.

- Copyright 2026 4Tuning