![]() |
Re: Oltcit Trs
lol... piese originale.... ;)
|
Re: Oltcit Trs
ce sti sa faci pt ele? :D
|
Re: Oltcit Trs
frumos mi-a placut cum ai gandit problema Ja_Rule :)
|
Re: Oltcit Trs
depinde cat de profundã e problema ...
|
Re: Oltcit Trs
in 1 sapt e gata motorul.. si fac rodajul pana strang toate piesele d turbo..
motor 1.3 complet nou.. set.. chiuloase.. cuzineti.. tot :D azi mi-am cumparat toate furtunele pt circuitul d apa.. 200.000 la un magazin de dacia.. m-am umplut de furtune lungi.. vreo 4 :)) totul merge perfect... |
Re: Oltcit Trs
bv ma se stie ca ma faci o tura nu trebuie sa iti mai spun nu ? :)
|
Re: Oltcit Trs
7 Attachment(s)
niste piese..... in vreo 4 zile e gata motorul.. astept cutia de viteze de la madalin zolti.. dar vad ca nu mai apare cu ea.. sper sa nu fie vreo tzeapa..
|
Re: Oltcit Trs
ceasurile sunt o copie fidela a celor de franta ... chiar daca scrie pe ele ... se gasesc ... felicitari pt restu`
|
Re: Oltcit Trs
n-am stiut.. am vzt ca franta. veglia.. oricum sunt noi.. cred ca functioneaza.. decat deloc.. mi-am luat si ambele cabluri de kilometraj noi
|
Re: Oltcit Trs
Frumos,sunt curios sa vad produsul finit:)
|
Re: Oltcit Trs
Fain...ce pot sa zic astept poze ca si ceilalti cu produsul finit...inca un oltcit turbat....:D
|
Re: Oltcit Trs
bravo man...terminal odata:) bafta in continuare
|
Re: Oltcit Trs
ii multumesc lu Bullet pt pompa de apa :P
|
Re: Oltcit Trs
[QUOTE=Laure2fast;894613]bravo man...terminal odata:) bafta in continuare[/QUO
eu zic k o sa-l termine...cand am fost la el era....boier moflea:) avea vre-o 5 preteni care munceau pe akolo se chinuiau si el ''asa asa bravo faceti treaba buna'' are spor de munca:lol: |
Re: Oltcit Trs
in vreo 5 luni imi iau motor :D m-am apucat de scoala pt A
maine e gata motoru.. astept o cutie de viteze acum... una 5 axel.. care o s-o cumpar tot zilele astea... |
Re: Oltcit Trs
succes la scoala! mai bine terminai masina si dupa te apucai de altceva... :)
|
Re: Oltcit Trs
Renunti la proiectul oltcit....?
|
Re: Oltcit Trs
nu renunta vrea sa zica k vrea sa-si ia si un motor...face scoala acu..nu renunta la oltcit k ma luam eu de el dak renunta...asteapta park motoru si cutia acu de la un preten de-al lui...
|
Re: Oltcit Trs
[QUOTE=Danutz Bratosin;912826]chiar, cu oltcitu ala verde de la nea Total ce-ai facut? :)))) il cumparasei ptr motor & cutie de gsa parca..
PM.. |
Re: Oltcit Trs
baieti, sa unde pot sa fac shi eu rost d niste faruri cu semnale clare??shi aveti idee daca s poate pune instalatie d gaz p ele??
|
Re: Oltcit Trs
instalatie de gaz pe faruri ? :lol:
pe oltcit se pune dar nu se poate omologa vezi pe forumul oltcit la sectiunea tuning (culmea :) ) ca s-a discutat acolo ce si cum sorry de offtopic doarr4you |
Re: Oltcit Trs
[QUOTE=Bryan;914320]mi-a zis astazi pe Y mess doarr4u17, ca si-o luat cutie de special :)))) la oltcit. Asteptam poze cu ea p[e forum :))) PM..
|
Re: Oltcit Trs
doar4you si-a luat de special? park zicea k isi ia de gsa...are prea multi bani...cine stie
|
Re: Oltcit Trs
si-a luat cutie de special ? mare prostie daca pune turbo ! o sa patinze si intra 4-a ! pe primele 3 trepte o sa dea foc la gume..stand pe loc
|
Re: Oltcit Trs
zolty ca intotdeauna .......vorbeste gura fara el.....
|
Re: Oltcit Trs
mi-am luat o cutie de special.. ca sa merg cu masina... cat timp fac rodaju... si cand dau jos motoru sa pun noiile tzevi etc si sa montez tot ce mai de montat pt turbo... pun cutia de axel.. 5 sau de gsa.. sa vad ce gasesc:P apropo care stie mai multe detalii despre cutia de special.. am luat-o gratis.. gata adaptata pt trs...
|
Re: Oltcit Trs
daca vrei sa faci rodaj in nici un caz cu o cv de special ,pe la 120 o sa ai 6500/rot,asa ca ........
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
ce s-a intamplat mai exact la diham ? :lol:
|
Re: Oltcit Trs
cerculete cu manta si deodata a facut poc.. si s-a facut ditai gaura in baia d ulei... si mi s-a aprins si becu la ulei.. cred ca a sarit ceva din motor in afara..
|
Re: Oltcit Trs
vad ca mai ai o victima noua la orizont... ai mai mila de ele..... uofff...
|
Re: Oltcit Trs
se pare ca nu are deloc mila :D am auzit ca vinzi olteanu :(
|
Re: Oltcit Trs
Normal...a vazut omu ce inseamna masina adevarata in manta aia :P
|
Re: Oltcit Trs
:sad: totusi putea sa-si faca si oltcitu sa mai dea o tura din cand in cand si cu el...asta e
|
Re: Oltcit Trs
2 Attachment(s)
nu am bani sa le intretin pe aman2.. stiu de cand mergea oltcitu.. la o saptamana bagam cate 3-4milioane in el ba nu mergea aia.. ba aia.. un set de garnituri cu placutze.. 1mil . si tot asa.. il vand.. pt ca am de rezolvat mai multe chestii la manta
|
Re: Oltcit Trs
cat papa mama manta aia?? :))
|
Re: Oltcit Trs
pai cat papa un motor de bmw de 2.5 ? ca motoru ala in 2 sapt o sa fie pe masina
|
Re: Oltcit Trs
deci sa se inchida topicu asta si sa te cautam la opel? ce bani vrei pe oltcit?
|
Re: Oltcit Trs
okey... sa inteleg.. ca aici gata prioject it's close...
so topic close.. |
| All times are GMT +2. The time now is 09:05. |
- Copyright 2026 4Tuning