Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   my tuning r5 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/212343-my-tuning-r5.html)

o.s 29-06-11 17:13

Re: my tuning r5
 
Sincer, eu as fi dat banii aia pe altceva si muzica sa fi fost pe ultimul loc.

FA CEVA CU MASINA AIA SA ARATE BINE !;)

bujuKYL 29-06-11 17:55

Re: my tuning r5
 
a face! RABDARE!

Cartmaneu87 29-06-11 19:09

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4417629)

oooo ce p..da se vede blana pe portiere in video ....looks so smooth and soft :lol::lol:

fazekasnfs 29-06-11 19:27

Re: my tuning r5
 
mp3 playerul aia amprimit dela un prieten

expres 29-06-11 23:03

Re: my tuning r5
 
iii ce blanitza avem acolo :D

bujuKYL 30-06-11 14:08

Re: my tuning r5
 
am mai vazut si prin spania cu balitza in masina, dar era tot interioru facut asa inclusiv scaunele

turmentatu 30-06-11 14:12

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4433455)
am mai vazut si prin spania cu balitza in masina, dar era tot interioru facut asa inclusiv scaunele

hai ca deja i-ai dat idei.....
nea fazekfans, mai ai blanuri si pt. scaune ?
o sa dea bine :D

bujuKYL 30-06-11 17:36

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by turmentatu (Post 4433470)
hai ca deja i-ai dat idei.....
nea fazekfans, mai ai blanuri si pt. scaune ?
o sa dea bine :D

serios fara glume...dar bineinteles era o masina superba...seat toledo model 90', full tuning, LSD, masina de show ce sa mai! poate majoritatea stiti ca spanioli sunt renumiti pentru tuningul lor excentric:X....ce am vazut acolo in 2 ani si ceva la noi nu cred ca o sa vedem in curand! sunt evoluati mult peste noi

canny 01-07-11 09:49

Re: my tuning r5
 
daca spanioli sau francezi sunt etalon in materie de tuning, ii cam bai, nu pentru toti binenteles

cristi.mk4 01-07-11 11:12

Re: my tuning r5
 
e mortal si de invidiat proiectu acesta.

fazekasnfs 01-07-11 17:55

Re: my tuning r5
 
3 Attachment(s)
ceva nou,osal vedem cumara cand as gata

johnsonxxl 01-07-11 18:11

Re: my tuning r5
 
smecher :)):))

bujuKYL 01-07-11 20:18

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by canny (Post 4435315)
daca spanioli sau francezi sunt etalon in materie de tuning, ii cam bai, nu pentru toti binenteles

vezi tu frate fiecare cu ideile si gusturile sale, pe bani si timpul lui face tot!

fazekasnfs 02-07-11 18:17

Re: my tuning r5
 
4 Attachment(s)
nou oglinz + un sony xplod

bujuKYL 02-07-11 19:54

Re: my tuning r5
 
hai ca o dai inspre bine! felicitari

o.s 02-07-11 20:02

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4438729)
hai ca o dai inspre bine! felicitari

Sunt de acceasi parere cu bujuKYL. Sunt curios cum va arata masina la final

Bafta in continuare!

fazekasnfs 02-07-11 20:13

Re: my tuning r5
 
ok mersi

bujuKYL 02-07-11 21:02

Re: my tuning r5
 
sper ca ii vei da o culoare ceva mai special!

Eugen_TL 03-07-11 00:59

Re: my tuning r5
 
Da o culoare unicat de pe lambo de mii de euro.
Sa faca masina cum trebuie la tabla si mecanic, si apoi visati vopsea speciala si tuning.
Daca se va ocupa doar el de masina, e clar ca va iesi treaba de mantuiala--- la unele etape e bine sa apelezi la oamenii care se pricep.
Blana aia e in loc de incalzire iarna? pana la masina de show e cale foarte lunga.

bujuKYL 03-07-11 08:04

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 4439221)
Da o culoare unicat de pe lambo de mii de euro.
Sa faca masina cum trebuie la tabla si mecanic, si apoi visati vopsea speciala si tuning.
Daca se va ocupa doar el de masina, e clar ca va iesi treaba de mantuiala--- la unele etape e bine sa apelezi la oamenii care se pricep.
Blana aia e in loc de incalzire iarna? pana la masina de show e cale foarte lunga.

ce-ti place sa iei tu lumea la vrajala!

Eugen_TL 03-07-11 10:31

Re: my tuning r5
 
Te-ai chinuit sa spui "vrajeala"?:lol:
Nu ma cunosti ca sa iti permiti sa spui cum iau eu lumea, dar afla ca sunt mai realist ca tine. Si-ti voi dovedi (ca am dreptate) dupa ce vei raspunde la niste intrebari simple cu Da/Nu.
1. Ti se pare masina asta ca este pusa la punct la tabla?
2. Ti se pare masina asta ca este pusa la punct mecanic?
3. Daca te pricepi, ti se pare ca lucreaza corect?
4. Ti se pare ca masina e gata de o vopsea SPECIALA?
etc

E de apreciat ca vrea sa-si faca masina singur, dar cheltuie bani degeaba si investeste in niste lucruri la care trebuia sa se gandeasca abia dupa ce masina era pusa la punct.

bujuKYL 03-07-11 12:19

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 4439506)
Te-ai chinuit sa spui "vrajeala"?:lol:
Nu ma cunosti ca sa iti permiti sa spui cum iau eu lumea, dar afla ca sunt mai realist ca tine. Si-ti voi dovedi (ca am dreptate) dupa ce vei raspunde la niste intrebari simple cu Da/Nu.
1. Ti se pare masina asta ca este pusa la punct la tabla?
2. Ti se pare masina asta ca este pusa la punct mecanic?
3. Daca te pricepi, ti se pare ca lucreaza corect?
4. Ti se pare ca masina e gata de o vopsea SPECIALA?
etc

E de apreciat ca vrea sa-si faca masina singur, dar cheltuie bani degeaba si investeste in niste lucruri la care trebuia sa se gandeasca abia dupa ce masina era pusa la punct.

iti dau dreptate prietene la toate intrebariile normal ca raspunsul este NU la toate!, nu faceam referire la o culoare scumpa rosu ferarri sau lambo vorba ta, dar totusi bani care ia bagat la muzica ar fi putut baga la motor, are mult de lucrat la caroserie doar se vede, ar fi bine sa puna bine la punct motorul, caroseria sa i dea o culoare buna si normala, ca mai apoi sa se ocupe de muzica! asta e parerea mea, dar vezi tu totusi sunt bani lui si masina lui sa nu uitam! deci prin urmare face ce doresti! NU?

Eugen_TL 03-07-11 12:48

Re: my tuning r5
 
Normal, dar majoritatea de aici incearca sa-l sfatuiasca sa faca lucrurile bine si cu cap...altfel e pacat si de bani si de munca.

Cata_UNU 03-07-11 15:43

Re: my tuning r5
 
Jajajaa mor de ras :lol::lol:
http://194.88.148.177/96/65/e3/04/El...464d533e4ce669
e tare rau bostanul ala :lol:

fazekasnfs 03-07-11 16:59

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
......

bujuKYL 03-07-11 18:28

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 4439849)
Normal, dar majoritatea de aici incearca sa-l sfatuiasca sa faca lucrurile bine si cu cap...altfel e pacat si de bani si de munca.

asa e cum zici tu! dar in rest nu e rea masina si chiar nu arata rau, face el bine pana la un loc, are ganduri frumoase, dar nu prea are experienta!

fazekasnfs 03-07-11 19:11

Re: my tuning r5
 
6 Attachment(s)
faruri smoked

NXdev 03-07-11 19:14

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4440655)
faruri smoked

+1, arata bine.

fazekasnfs 03-07-11 19:18

Re: my tuning r5
 
NXdev: mersi

alin-007 03-07-11 19:47

Re: my tuning r5
 
Daca desfaci si semnalele , vopsesti interiorul cu alb , geamul galben slefuit putin si dat cu lac , iese ceva frumos :) ;)

BAFTA !!

alin-007 03-07-11 19:51

Re: my tuning r5
 
SCHIMBA SI FILTRU ALA DE BENZINA !!! :shock:;)

turmentatu 03-07-11 19:57

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4440386)
......

o priza de aer pe capota nu ii pui? ar sta bine :lol:

VaLeX 03-07-11 20:04

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4440655)
faruri smoked

+1 ...bravos ! :)

bujuKYL 03-07-11 20:39

Re: my tuning r5
 
hai ca ai si unele idei bune! bv

szoke_sz 03-07-11 22:01

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4440655)
faruri smoked

smoking kills.

neosph3re 04-07-11 12:18

Re: my tuning r5
 
Stie cineva unde sta mesterul asta ? Ar trebui sa ne adunam cativa de prin Oradea sa trecem pe acolo pe la el cu donatii, am un set de stopuri cu semnale si lucasuri pt e46 numa' nu ma pot scapa de ele .. poate le adapteaza el cumva :))

expres 04-07-11 19:11

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4440655)
faruri smoked

au iesit bine farurile , dar cum erau capsulate ? au cleme sau erau lipite ?

adi_0 05-07-11 13:26

Re: my tuning r5
 
Foarte frumos ce ai facut acolo:-). Totusi ne crezi ca o sa "naparleasca" blana aia? Sau sa se murdareasca?

fazekasnfs 05-07-11 14:19

2 Attachment(s)
adi o ,nu e blana, si nici nu o mai am,.,. am luat jos ..,a fost numai o solutie temporara, o sa fie facuta de fibra de sticla sau cu piele

poze de seara

sequention_cielo 05-07-11 19:07

Re: my tuning r5
 
Ce nervoasa este:twisted: , astept s-o vad vopsita toata


All times are GMT +2. The time now is 22:39.

- Copyright 2026 4Tuning