Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

precu 11-05-12 15:37

Re: E46 - Bagged
 
ii sta perfect cu jantele astea, te felicit din nou si niste poze proaspete ar fi bine venite

bujuKYL 11-05-12 15:50

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5018836)
am bubuit ceva saptamana asta :)

https://youtu.be/SBJo6RVjgNQ

sari cu pozele nu ne lasa in suspans!:D

tupeu 11-05-12 20:24

Re: E46 - Bagged
 
, Din pacate nu am alte poze, mai am un pic de lucru pe fata cu jantele (camber, distantiere, cauciucuri, etc) si pe spate mai am un pic de lucru cu fitmentul, dar au intrat asa provizoriu, saptamana viitoare termin cu ele si revin cu poze, momentan lucrez la portbagaj, am avansat destul de bine :) la sf lunii sper sa pun punct si la portbagaj :) pentru prima faza :D

bujuKYL 11-05-12 20:42

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5019577)
, Din pacate nu am alte poze, mai am un pic de lucru pe fata cu jantele (camber, distantiere, cauciucuri, etc) si pe spate mai am un pic de lucru cu fitmentul, dar au intrat asa provizoriu, saptamana viitoare termin cu ele si revin cu poze, momentan lucrez la portbagaj, am avansat destul de bine :) la sf lunii sper sa pun punct si la portbagaj :) pentru prima faza :D

cānd te vei opri din tot? să zici gata asta e mașina finală?!!!:D8):!:

tupeu 11-05-12 20:45

Re: E46 - Bagged
 
Cand va ajunge la ce imagine am eu in cap :)) daca zic "va fi gata atunci " mint clar, loc pentru mai bine este oriunde ;)

bofanel 16-05-12 21:47

Re: E46 - Bagged
 
Foarte frumoasa masina ! Auzi dar de ce ai renuntat la faruri cu lupe ?

tupeu 16-05-12 22:19

Re: E46 - Bagged
 
Farurile le-am facut recent, probabil ai vazut poze un pic mai vechi... Tot cu lupele sunt, si sunt f multumit de ele :)

tupeu 25-05-12 12:31

Re: E46 - Bagged
 
5 Attachment(s)
update: jante montate, camber mai mare pe fata, etriere vopsite :)
urmeaza pe spate niste distantiere, vechile distantiere nu intra (inca) si mi-ar trebui ceva mai mici...

bujuKYL 25-05-12 13:12

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5038081)
update: jante montate, camber mai mare pe fata, etriere vopsite :)
urmeaza pe spate niste distantiere, vechile distantiere nu intra (inca) si mi-ar trebui ceva mai mici...

superba!:D o iubesc:D

sYdanyel 25-05-12 20:03

Re: E46 - Bagged
 
Ai facut tot ce se putea la aceasta masina si arata incredibil , o intrebare am :D Tu iesi cu ea la plimbare ? :)) Cand iesi o lasi asa de low ? Nu o lovesti ? ca na.. suntem in Romania .. si drumurile lasa de dorit .

M I H' 26-05-12 19:34

Re: E46 - Bagged
 
1 Attachment(s)
da mult mai bine cu jantele acestea, felicitari pentru ce ai facut!

tupeu 26-05-12 19:44

Re: E46 - Bagged
 
Destul de jos umblu cu ea, adica decent, o ridic cat sa iasa cauciucu de sub aripa :) evident ma joc cu ea pe strada, adica la un speed bump etc o ridic apoi o las inapoi... Inca nu am avut incidente cu ea si sper sa nu am, trebuie sa fac o vizita la directii sa reglez directia, cum am facut camberu s-a cam dereglat directia, mai am de schimbat niste bucsi pe fata si asa mai departe, "show" voi avea cred luna viitoare cand fac ITPul... :)

Roly94 26-05-12 19:52

Re: E46 - Bagged
 
N-ai putea sa apari saptamana viitoare la bistrita? :D

tupeu 26-05-12 19:54

Re: E46 - Bagged
 
E posibil dar sa vad cum reusesc... Nu promit :)

bujuKYL 26-05-12 21:51

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5039862)
E posibil dar sa vad cum reusesc... Nu promit :)

incearca:-P fa o straduinta!:D

iviTe 27-05-12 09:54

Re: E46 - Bagged
 
arata foarte bine cu rotile astea sunt 8 cu 9 ?? sau 8 cu 10 ? :lol:

tupeu 27-05-12 10:04

Re: E46 - Bagged
 
8,5 cu 10 j fata et 13 (-2 cu distantiere) si spate et 19 cu distantiere de 13 deocamdata va fi un et 6

bujuKYL 27-05-12 22:27

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5040330)
8,5 cu 10 j fata et 13 (-2 cu distantiere) si spate et 19 cu distantiere de 13 deocamdata va fi un et 6

arata superb:D8)..ramai la aceste jante sau sunt doar provizorii?:-P

tupeu 28-05-12 07:57

Re: E46 - Bagged
 
Normal ca le voi mai schimba, momentan asta e imaginea masinii, le voi da o culoare mai "tasty" mai incolo...

bujuKYL 28-05-12 08:22

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5041679)
Normal ca le voi mai schimba, momentan asta e imaginea masinii, le voi da o culoare mai "tasty" mai incolo...

ma gandeam eu ca nu vor ramane, mereu faci cate ceva la ea8)

tupeu 28-05-12 08:28

Re: E46 - Bagged
 
M-o interesat dimensiunile tot timpul, astea le-am prins si la pret ok, si borbeturile le-am dat bine, de mult mo batut gandu sa trec pe 18, am eu alta fantezie tot pe 18 dar este vreme :)

bujuKYL 28-05-12 08:32

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5041711)
M-o interesat dimensiunile tot timpul, astea le-am prins si la pret ok, si borbeturile le-am dat bine, de mult mo batut gandu sa trec pe 18, am eu alta fantezie tot pe 18 dar este vreme :)

normal ai dreptate! toate la timpul lor:-P cu rabdarea treci si marea! sunt superbe si ce ai acum, in special dupa ce le vei da o culoare, numai miezul il faci si la acestea?

tupeu 28-05-12 08:34

Re: E46 - Bagged
 
Daaa :)

Roly94 28-05-12 09:10

Re: E46 - Bagged
 
Daca ii mai schimbi jantele,fa din masina tanc,sa tii si jantele astea,ca e pacat de ele sa plece :(

bujuKYL 28-05-12 12:41

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by Roly94 (Post 5041772)
Daca ii mai schimbi jantele,fa din masina tanc,sa tii si jantele astea,ca e pacat de ele sa plece :(

eu sincer astept de la tupeu niste jante care nu prea le vezi, decat extrem de rar:D...sper sa reuseasca, dar toate la timpul lor!:-P:rolleyes2

RIcKO 28-05-12 19:34

Re: E46 - Bagged
 
Nici astea nu“s bune ??? deja asteapta lumea alte jante :)))))))))))) Ciceu o sa ajungi la sapa de lemn cu forumul asta :))


P.S Arata foarte bine asa cum e acum ..e superr , bafta !!!

tupeu 28-05-12 19:46

Re: E46 - Bagged
 
Cine o zis ca nus bune? Stiu ca tie nu-ti plac dar pt mine is ce trebe... ;)

RIcKO 28-05-12 19:50

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5042769)
Cine o zis ca nus bune? Stiu ca tie nu-ti plac dar pt mine is ce trebe... ;)

Nu imi plac pt mine ma , dar dau foarte bine pe al tau , astept sa vad si eu bimmerul la vara live :)

tupeu 28-05-12 19:52

Re: E46 - Bagged
 
Mersi... :) sa fie vreme buna, ca restu le facem noi ...

tupeu 11-06-12 19:58

Re: E46 - Bagged
 
3 Attachment(s)
poze...

bujuKYL 11-06-12 20:18

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5061878)
poze...

e CRIMA nu gluma!:-P;)...nu ai din intamplare ceva filmulet cu evacuarea?:D sunt curios cat de "urat" face:shock:

tupeu 11-06-12 20:23

Re: E46 - Bagged
 
chiar nu am si as vrea sa fac... poate pe viitor :) mai am de reglat directia pe fata si cu distantierele spate sa vad cum reusesc...

bujuKYL 11-06-12 20:24

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5061919)
chiar nu am si as vrea sa fac... poate pe viitor :) mai am de reglat directia pe fata si cu distantierele spate sa vad cum reusesc...

ia incearca cand iti va permite timpul;)...vad ca nu te opresti niciodata cu treaba pe la masina:lol:

Pustiu' 18-06-12 13:42

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5061919)
chiar nu am si as vrea sa fac... poate pe viitor :) mai am de reglat directia pe fata si cu distantierele spate sa vad cum reusesc...

ornamentele de la geamuri negre? no chrome please :-)

tupeu 18-06-12 14:08

Re: E46 - Bagged
 
Cromul ramane pentru ca se asorteaza cu buzele si e mai VIP Style :) oricum e stilul spre care ma indrept cu ea ;)

bujuKYL 18-06-12 14:11

Re: E46 - Bagged
 
stopurile iti vor ramane asa?:D

tupeu 18-06-12 15:51

Re: E46 - Bagged
 
da, asa vor ramane pana cand o sa ma scoata banii din casa :)
am chestii mult mai interesante de facut momentan decat sa schimb stopurile... normal ca as vrea LED-uri, cum are M3-ul pe led dar e multi bani ;)

C T 19 K R A 18-06-12 16:31

Re: E46 - Bagged
 
Waw .... Respect !:lol::lol:

Rapid IMS 18-06-12 17:06

Re: E46 - Bagged
 
Arata intr-un mare fel felicitari :D

bujuKYL 19-06-12 05:37

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 5070422)
da, asa vor ramane pana cand o sa ma scoata banii din casa :)
am chestii mult mai interesante de facut momentan decat sa schimb stopurile... normal ca as vrea LED-uri, cum are M3-ul pe led dar e multi bani ;)

ma gandeam ca probabil ai ceva in ganduri cum ai facut si cu farurile:-P made by tupeu:D8) nu neaparat de M3 pe led:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 13:54.

- Copyright 2026 4Tuning