Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Buzau (https://forum.4tuning.ro/192-buzau.html)
-   -   Marele Premiu al Buzaului editia a V-a (https://forum.4tuning.ro/192-buzau/85971-marele-premiu-buzaului-editia.html)

Insanity 10-09-08 23:13

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Clasa A1 a fost la oha frate... mi-a placut BMW-ul care a luat grupa :) A incercat omu' cu Golful rosu sa-l bata dar ce sa-i faci frate daca omu si-a bagat BMW-ul la grupa cu TICO... Aici nu mai e problema organizatorilor e vorba doar de aprecierile fiecaruia asupra masinii sale...
Imaginati-va o discutie acasa cu o cupa de invingator in mana:
-- am castigat!
--Bravo! cu cine te-ai intrecut???
-- Cu un Tico si o super nova
Omu' acolo isi incadreaza masina si grupele i-au permis sa se incadreze la grupa Tico si s-o si castige.Era greu sa reziste tentatiei :D

p0mpi 10-09-08 23:52

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 1744052)
din acelasi motiv din care sunny s-a dat cu 350z cred. nu ?

farte nici eu nustiu de ce m-am dat cu sunny, e si al 4x4.. etc etc

p0mpi 10-09-08 23:54

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by Insanity (Post 1745311)
Clasa A1 a fost la oha frate... mi-a placut BMW-ul care a luat grupa :) A incercat omu' cu Golful rosu sa-l bata dar ce sa-i faci frate daca omu si-a bagat BMW-ul la grupa cu TICO... Aici nu mai e problema organizatorilor e vorba doar de aprecierile fiecaruia asupra masinii sale...
Imaginati-va o discutie acasa cu o cupa de invingator in mana:
-- am castigat!
--Bravo! cu cine te-ai intrecut???
-- Cu un Tico si o super nova
Omu' acolo isi incadreaza masina si grupele i-au permis sa se incadreze la grupa Tico si s-o si castige.Era greu sa reziste tentatiei :D

faret a facut el grupele, el sa dus si sa inscris, plm, eu cu z-u am cazut grav cu subaru etc etc asta ce mai e, si nu am mai comentat .. asta e masina.. knd o sa am mai mutl o sa ma dau mai sus,, si am si declarat tot

Mustang 11-09-08 00:09

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1745274)
ps - tico nu e masina de venit la curse

Da' ce-are?
Draci pe el?

Ticoul poate bate si un Logan 1.4, o Dacia 1310 in 4 trepte, Matizuri, C1, Peugeot 107 si chiar alte masini cu puteri de maxim 75 de cai putere.

leonard 11-09-08 00:12

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
nici alea enumerate de tine mai sus...nu;s masini de venit la curse...sorry

Mustang 11-09-08 00:30

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Ma faceti sa rad. Daca nu e masina puternica, trebuie banat Matizul sau Ticoul pentru ca nu e masina de venit la curse?!
Ma uimiti. Vorbiti de parca v-ati nascut in BMW-uri, Audi-uri si alte masini peste Logan, 1310, etc.
Omul isi permite un Tico, pe ala il are, cu ala participa.

De unde stii ca nu e un Matiz cu kit turbo pentru motor de 0.8 litri de 115 cai?
Ce? Smartul turbo nu trebuia sa se dea cu Ferrari pentru ca nu e masina de curse?

Pe bune...

leonard 11-09-08 00:34

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
asta e parerea mea.....poate dacia 1310 da...daca are vreun motor gen sgm sau si tico la fel ..smart....dar cu un filtru sport cum au majoritatea...sa fim seriosi... dc nu si-au luat ceva vechi si cu motor mai capabil...gen r5gtt si lista continua. .. daca tot au pretentii la curse.

mad max 11-09-08 00:40

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Din punctul meu de vedere grupa A1 a fost o caterinca. Sa fim seriosi ... aia cu calibra habar n-avea sa conduca macar si a venit cu cazanul ala la curse ... Singura masina interesanta a fost golful rosu, care a oferit o surpriza. Partea frumoasa la curse e ca nu stii de ce e in stare o masina. La A1 nu prea sunt masini modificate grav, deci spectacol si suspans = 0 . Grupele cred ca toata lumea e de acord ca au fost praf. Intr-adevar e o idee buna cu greutate vs putere, dar sincer ... cred ca nu trebuie sa conteze greutatea in aceeasi masura cu puterea. Adica sa se calculeze acel coeficient luand in calcul puterea si greutatea in aceeasi proportie. Daca gandim asa .... inseamna ca pe 400m o masina de 600kg de 75cp aspirat(de ex r5 de 1,4) e cam pe acolo cu un 1,8T si vreo 1300kg (il putem lua exemplu pe CZR). Hai sa fim seriosi ..... nu are treaba una cu alta! Propun ca pe viitor sa se ia in calcul greutatea , dar nu in aceeasi masura ca si puterea, plus ca la turbo puterea poate creste foarte usor.

Mustang 11-09-08 00:44

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by mad max (Post 1745530)
aia cu calibra habar n-avea sa conduca macar si a venit cu cazanul ala la curse ... Singura masina interesanta a fost golful rosu, care a oferit o surpriza.

Si totusi a iesit pe locul 4 in grupa, chiar daca nu stia sa conduca. ;)
Golful rosu avea aproximativ 150 de cai din ce am auzit. ;)

CZR 11-09-08 00:54

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
600/75=8
eu am 1395/225=6,2
eu sunt de acord cu orice fel de grupe,dar sunt curios sa vad daca vor fi toti multumiti vreodata,deoarece toti vor sa castige si nu stiu sa accepte ca nu au masini de castigat
nu poti veni cu un soft si 75 cp aspirat a ai pretentii sa castigi cu un 1,8 turbo de 225cp
dar poti veni cu o turbina pe 1,7 de volvo si sa faci vreo 130cp pe 600kg si atunci ai 4,65

W Y P 11-09-08 00:55

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by mad max (Post 1745530)
Sa fim seriosi ... aia cu calibra habar n-avea sa conduca macar si a venit cu cazanul ala la curse ...

Voua niciodata nu v-a convenit nimic..
Ce ai ma cu femeia ?
Ba nu vezi ca esti penibil...ce tot e cu OFFTOPICUL asta in care va luati de anumite persoane , de ce masini au etc...
Ma nu v-a convenit NU MAI VENITI ! ! !
Organizati voi curse sa vedem cum va descurcati daca tot comentati atat...
Oamenii astia s-au chinuit ca sa se tina weekendul trecut ce a fost...

Inca odata va mai spun : nu mai fiti OFFTOPIC si nu mai criticati ;)


Multumirile mele baietilor din Club...Felicitari Dragos...
Respect ( pentru cei ce merita ) ;)

nospherat 11-09-08 03:00

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
ai fi surprins sa stii ca "aia" cu calibra stie sa conduca mai bine decat multi barbati si alta chestie e ca nu toti au bani de 350Z sau subaru ,fiecare tuneaza sau macar incearca sa "tuneze" ce a putut sa cumpere cu bani mai putini sau ce a primit de la parinti pt ca nu suntem toti "de bani gata"...nu dar cu totii vrem sa ne distram ca asta e pana la urma...fun

doru_mwe 11-09-08 07:35

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
yo-s curios ce fac baietei de bani gata care au de la mamica si taticu daca o sa-i lase balta mamica si taticu intr-o zi................?mergeti cu metroul???de altfel stiti numai sa criticati ca aia e asa ca ala are un lighean de masina ca ala are o tigaie ca ce cauta ala la curse ca.....etc. etc. .........***************************************** ****........ noi astia mai amarati avem masini din bani nostri munciti de noi si suntem f mandri de realizarile noastre pe cand voi va treziti in masini de masini fara sa miscati un deget si va puneti pe criticat........fiecare dupa posibilitati promit ca o sa-mi tunez o dacia lastun!


nota moderator :te rog sa folosesti un limbaj adecvat fara atac la persoana...de data asta ti-am editat post-ul..data viitoare voi trece la infractiuni...a...si te rog fii ontopic

DragosT 11-09-08 07:49

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Clasa A1 a fost pentru masini PESTE 11. E pentru masini SUB 5. Ce e greu de realizat si acceptat ca am lasat posibilitatea fiecaruia sa participe, inclusiv celor mai slabe si celor mai puternice masini? Merci CZR ca ai raspuns omului cu acea comparatie.

Aveti modul de calcul al rapoartelor, observati ca au fost 10 clase fata de 8 din vara, asta insemnand ca plaja pe rapoarte a fost mai mica acum, aveti participantii si cursele care au fost...

Oricum, a fost. Daca toti ar declara ce putere au atunci se poate merge lejer pe orice incadrare, ori LR, ori a noastra, ori Libere. Asadar, ganditi-va ca aceste incadrari se intampla din cauza participantilor, nu ca ne-ar placea noua sa facem inmultiri si impartiri la 38 de grade la urmbra.

shadowro 11-09-08 08:14

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
nu baga totusi cineva filmele aici ?


All times are GMT +2. The time now is 13:01.

- Copyright 2026 4Tuning