![]() |
Re: Toyota Celica VS .... ?
Quote:
|
Re: Toyota Celica VS .... ?
Quote:
|
Re: Toyota Celica VS .... ?
poti sa iti iei tu ce vrei ca fara o modificare majora nu ai sa ai sanse sa il dovedesti.
are sub o tona + 136 cai de fabrica. |
Re: Toyota Celica VS .... ?
Quote:
Sa vedem poate intr`un viitor apropiat o sa ne intalnim |
Re: Toyota Celica VS .... ?
Next race avem asa,un peugeot care vrea sa-si ia revansa,un lungan de 16v si o lancia delta...So...
Celica 105cp VS Peugeot 307(parca),cai putini mai multi ca ai mei din cate stiam Celica 105cp VS Logan 1.6 16v 105cp Celica 105cp VS Lancia diesel 90cp parca zicea(ca rupe tot:rolleyes2) Rezultatele o sa le afisez curand...da-ti drumul la pariuri intre timp:lol::lol: |
Re: Toyota Celica VS .... ?
Kidule da-mi si mie PM daca te intalnesti cu ei ca a-si vrea si eu cu Lancia sa incerc
|
Re: Toyota Celica VS .... ?
Peugeot 207 disel 100cp (am fisa dyno pentru dovada)
|
Re: Toyota Celica VS .... ?
Quote:
Maniacule,nu stii unde sa vii ma?hai fie iti dau PM(private msg nu plm:lol: ) Cat despre lancia de 90cp,mie practic mi-e imposibil sa cred ca un diesel de 90cp e in stare sa bata benzinare de 110cp cum spunea cineva pe forum pe aici...o avea ceva vraji facute:???:..o sa vin sa fac o exorcizare vineri seara sa scoatem demonii din Italianca aia nervoasa8).in fine,vdm;) |
Re: Toyota Celica VS .... ?
Am soft la ea, dar atat mi-a dat. ti-am zis am fisa de dyno dupa soft daca nu ma crezi. Iar la un diesel nu prea mai ai ce sa faci decat daca ii schimbi turbina si intercoolerul, iar eu o am cat se poate de stock.
Si oricum la cele 1320 de kg care le am in talon plus scut metalic nu cred ca ar trebui sa ai probleme, mai ales ca spui ca faci masini de peste 110 cai, in conditiile in care tu ai maxim 1150 de kilograme...dar cine stie...poate se petrece eventul. Sper ca daca pierzi nu o dai pe treburi gen ca nu ai gume...sau ca nu iti merge nu stiu ce....mai bine le zici de pe acuma. Dar cum faci masini de 145 de cai 4x4 nu ar trebui sa fie probleme la masina nu ? |
Re: Toyota Celica VS .... ?
tot urmaresc thread-ul asta si pot spune ca apreciez Celica lui Kidu'.Masina chiar fuge frumos.Da va avertizez ca am vazut lancia rosie si atat maisna cat si proprietarul sunt "in tema" ca sa zic asa.:D Sunt chiar curios ce v-a iesi.P.S. la prima vedere lancia aia nu spune multe...in plus proprietarul are la el "laptopul" si imediat ii rescrie softul:D:D O sa vedeti voi:D
|
Re: Toyota Celica VS .... ?
daca lancia ramane la fel cum era pana acum...merg pe mana lui kidu ;)
|
Re: Toyota Celica VS .... ?
Stiu cum fuge lancia si fuge frumos. Vedem ce iese, o sa fie f interesant
|
Re: Toyota Celica VS .... ?
Quote:
|
Re: Toyota Celica VS .... ?
Quote:
Iar Lancia minune,intelesesem ca e STOCK cu 90cp,ma si miram de altfel sa aibe decat 90cai pe Diesel si sa bata masini pe benzina de 110cp...Oricum ea/el sunt invitatii mei pe strada cum am mai spus mai sus;) UXD-ule,daca vrei adu-ti Seatu si tu...deja am 4 masini cu care tre sa concurez:???: Vreo miza ceva?:paper: |
Re: Toyota Celica VS .... ?
Ca sa nu mai stam sa ne "certam" pe aici vedem la finish ce si cum. Si de facut te-am facut desi era cam greu sa nu ma vezi la 3 masini in lateral de tine da hai sa trecem peste (o trecem ca o neoficiala)(ca sa iti readuc aminte erai cu lancia si un g2 gti care e acuma pocnit...cred ca stii despre cine e vb...).
Te inteleg ca esti increzator in fortele tale dar ca parere personala, ai putea sa o lasi ceva mai moale cu superlativele despre tine si masina ta. E o masina misto, trage bine, dar nu e Porsche. Sincer daca ai fi ceva mai discret ai avea mai multe de castigat. Nu mi-o lua in nume de rau, e doar o parere, un sfat. Numai bine . |
| All times are GMT +2. The time now is 09:59. |
- Copyright 2026 4Tuning