Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

FANEX 29-08-07 15:01

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa,firma este SC SALSTAR SRL calea dorobantilor nr.17 tel.450007,0745660731,0745607993. www.**********.ro


EDIT : Sorry reclama este interzisa . folositi PM
WOB

bzsa 29-08-07 15:09

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1070926)
bzsa,firma este SC SALSTAR SRL calea dorobantilor nr.17 tel.450007,0745660731,0745607993. www.****.ro

mersi mult stiu baietii de acolo acolo am vb si eu pt foilie
cu ti-au montat paravantul sub chedere?

FANEX 01-09-07 13:13

Re: Proprietari de vw vento
 
salut baieti ! am schimbat si amortizoarele pe fata si sunt foarte multumit,masina are alta tinuta de drum,directia pare mai usoara,la frinari din scurt masina nu mai lasa botu` jos,am reglat si ' geometria' rotilor,in fine sunt super incantat !

FANEX 04-09-07 17:30

Re: Proprietari de vw vento
 
paravinturi ............:-)

FANEX 04-09-07 17:32

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
si * parasolar *.........

bzsa 05-09-07 11:13

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1081158)
si * parasolar *.........

dragut si eu o sa imi cumpar la fel si pt geamurile din spate

trebuia sa faci mai mare parasolaru pareraea mea ....acum tu stii

FANEX 05-09-07 16:35

Re: Proprietari de vw vento
 
este lat de 10 cm,dar este de proba,autocolant mai am ptr. inca 2 parasolare si nu este greu deloc de asezat,recunosc ca la inceput mi-a fost teama ca o sa iasa ca pasta,scule necesare : un prieten calm,foarfeca,cutter,2 cartele vechi romtelecom,spritiera apa si un ac pentru a sparge umflaturile. urmatorul va fi de 15 cm.

bzsa 05-09-07 16:37

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1083031)
este lat de 10 cm,dar este de proba,autocolant mai am ptr. inca 2 parasolare si nu este greu deloc de asezat,recunosc ca la inceput mi-a fost teama ca o sa iasa ca pasta,scule necesare : un prieten calm,foarfeca,cutter,2 cartele vechi romtelecom,spritiera apa si un ac pentru a sparge umflaturile. urmatorul va fi de 15 cm.

asa asa de 15 e si al meu

FANEX 05-09-07 16:46

Re: Proprietari de vw vento
 
temperatura la apa nu-mi trece de 70,canicula mers bara la bara pe dn1 sau alte situatii,mentionez ca porneste electroventilatorul.eu zic ca sonda de apa nu indica bine, sa o schimb,unde este situata ? voi ce ziceti...

bzsa 05-09-07 16:51

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1083051)
temperatura la apa nu-mi trece de 70,canicula mers bara la bara pe dn1 sau alte situatii,mentionez ca porneste electroventilatorul.eu zic ca sonda de apa nu indica bine, sa o schimb,unde este situata ? voi ce ziceti...

ma gandessc ca e sonda ,la mine cand e motorul calc nu urca si nici nu scade de 90 de grade

FANEX 05-09-07 16:54

Re: Proprietari de vw vento
 
90 zici tu,fara fluctuatii ?

bzsa 05-09-07 16:57

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1083077)
90 zici tu,fara fluctuatii ?

da, cand e cald motoru , chiar pe mijloc indica acu la temperatura

paul_ral 05-09-07 21:48

Re: Proprietari de vw vento
 
In mers sta la 80, cand ma fatai prin oras de colo-colo sta la 90 cand merg bara la bara ajunge aproape de 100 si porneste ventilatorul(cred ca pe prima treapta)

bzsa 05-09-07 22:45

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1083695)
In mers sta la 80, cand ma fatai prin oras de colo-colo sta la 90 cand merg bara la bara ajunge aproape de 100 si porneste ventilatorul(cred ca pe prima treapta)

l-a mine sta pe 90 nu depaseste cu nimic nici cand au fost caldurile alea mari
drept ca imi pornea termocupla din cand in cand

FANEX 06-09-07 19:52

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
Imi Plac Ceasurile Astea


All times are GMT +2. The time now is 07:47.

- Copyright 2026 4Tuning