Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   vag 2.0 tdi 140cp (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/35819-vag-2-0-tdi-140cp.html)

Bicolorul 24-10-07 09:53

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by siadimet (Post 1164190)
pai sa stii ca si masina mea are destul de multe kg,mai exact 1670,dar si ceva mai multi cai decat 2,0 tdi.dar in cazul unei curse legale,intram in aceeasi grupa,deci trebuie sa incercam.

O sa ne anunte bluey cand e ziua ideala, si poate ne intalnim acolo.

RoSonic 24-10-07 12:02

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 1164636)
schimbi sa cada putin peste cuplu maxim :)

ca o completare, schimbi la puterea maxima, sau dupa (fara sa dai in limitare )cat sa cada peste cuplu maxim :p

B11EAU 24-10-07 12:19

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Am presupus ca lumea stie asta!! :D :P :D Tocmai din acest motiv scena a fost "funny"!!!

Avionu 24-10-07 14:10

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Bluey in seara in care o sa va intalniti da-mi te rog un telefon....daca sunt in localitate vin si eu....mersi. La diesel se schimba la puterea maxima(care de obicei e la 4000)...parerea mea. Multa bafta

bluey 24-10-07 14:25

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Ti-ai luat cauciucuri???
:D
Sa-mi mai dai odata te rog numarul de telefon ca nu il mai am
10X

Avionu 24-10-07 16:16

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 1165318)
Ti-ai luat cauciucuri???
:D
Sa-mi mai dai odata te rog numarul de telefon ca nu il mai am
10X

Nu inca..la sfarsitul saptamanii...ti-am dat pm cu nr de tel.Bafta

siadimet 24-10-07 19:30

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by Avionu (Post 1165293)
Bluey in seara in care o sa va intalniti da-mi te rog un telefon....daca sunt in localitate vin si eu....mersi. La diesel se schimba la puterea maxima(care de obicei e la 4000)...parerea mea. Multa bafta

poate cand esti prin buzau si ai timp dai si tu un semn,sa ne probam si noi.eu ti-am dat acum ceva vreme un mesaj,dar nu ai raspuns.daca refuzi in continuare lupta,o sa te trec la invinsi(prin neprezentare).:)))

bluey 25-10-07 01:45

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
In urma discutiilor din seara asta rzultatele au fost asa :
Me vs 530D cu Unichip ->m-a facut cu 1metru dar pierdea teren :D
Me vs Avionu ->m-a facut de fiecare data la plecare si finalizam in urma lui cu un metru sau langa el.
Mai vb noi.

siadimet 25-10-07 13:17

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
530 E39?inseamna ca unichip-ul nu prea isi face treaba la masina aia.

bluey 25-10-07 13:26

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Am mentionat ca avea cutie automata???
:) :D

siadimet 25-10-07 16:42

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
si omul acum se invata sa mearga cu masina?sau masina nu era in apele ei?

bluey 25-10-07 17:08

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Ba cred ca era.
Nu stiu.
Poate il stie Avionu mai bine.

siadimet 25-10-07 18:58

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 1167518)
Ba cred ca era.
Nu stiu.
Poate il stie Avionu mai bine.

vin in seara asta in bucuresti.cum facem sa ne vedem?

zGb 26-10-07 00:49

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
sunt f reticent in ceea ce priveste 530d automat + soft ca-l poate bate un 2.0tdi remapat...sincer cred ca d-abia are sanse sa-l arda cu turbo mai mare dar cu turbina de serie in nici un caz...bluey poate ne stabilim intr-o seara prin victoriei iti aduc un 530d stock automat e39 sa te dai cu el...

bluey 26-10-07 06:56

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Tu esti f reticent intotdeauna ma...:d

Am si filmat ambele curse ale mele.
S-a dat si avionul cu el si la finish tot unul langa altul erau.
Eu am ca scuza ca sunt bou si nu stiu sa plec.
Ala cu BMW-ul ce scuza avea?
Era o masina de AG cu un spoiler modificat in fata si jantele de pe noul M6 alea cu spite duble.


All times are GMT +2. The time now is 09:17.

- Copyright 2026 4Tuning