Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Ce parere aveti despre smart? (https://forum.4tuning.ro/400-europene/3428-parere-aveti-smart.html)

paulchirila 28-08-07 12:04

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
si apropo la ce a scris <central>il invit sa dea o tura cu 4-2 meu si apoi sa zica ca e nesigura.

SoundBlaster 28-08-07 23:37

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Dar repararea unui motor care are pistoanele cu probleme la compresie cat o costa in .de / .ro ?

bluey 28-08-07 23:38

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by SoundBlaster (Post 1069969)
Dar repararea unui motor care are pistoanele cu probleme la compresie cat o costa in .de / .ro ?

aprox 1000€ o segmentare

paulchirila 29-08-07 00:16

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
daca tot vrei sa mergi pe masini cu probleme la motor pe ebay gasesti motoare uzate la 700-800 euro.dar fa niste socoteli si apoi vezi daca iesi mai bine fata de o masina buna.

SoundBlaster 29-08-07 07:44

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 1069976)
aprox 1000€ o segmentare

In ambele tari ?

bluey 29-08-07 11:46

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by SoundBlaster (Post 1070347)
In ambele tari ?

la noi la casa auto

SoundBlaster 04-09-07 20:36

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Dupa cate stiu Euro3 are cod de motor 11 13 si 61 Cum pot depista aceste numere pt. a nu ma pacalii singur?

paulchirila 04-09-07 21:39

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
daca te referi la cartea din germania,in ea scrie clar SCHADSTOFFARM euro 3,ai grija ca daca scrie D3 sa stii ca e euro 2

SoundBlaster 04-09-07 21:58

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Nu , austria :( Ce ar trebui sa scrie in carte pt. a fi OK ?
Dar nu e vb. de carte ... in Liste_euro3.pdf este specificat acele "modele" de motor ca fiind recunoscute Euro3.

paulchirila 04-09-07 22:00

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
in cartea din austria nu stiu,cel mai bine sa dai o fuga la RAR si intrebi.pe cartea de germania asa scrie.din ce an este?

SoundBlaster 04-09-07 22:04

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Proprietarul zice '99 si ca e euro3. Nu cred ca cei din Austria incurca D3 cu Euro3 ... dar sa fiu sigur :)
Stiu ca motoarele de Corsa Euro3 cu Z**XE sant euro3 Trebui sa existe si la Smart o Serie de Motor si ma intreb unde o scrie.

paulchirila 04-09-07 22:14

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
pai si in germania D3 e vazut ca euro3.daca e din 99 sigur nu e euro 3.a mea e din 99 si are euro 2.

paulchirila 04-09-07 22:15

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
ai grija ca la euro 2 se plateste 1100 euro taxa de prima inmatriculare.e fabricati 5.08.1999 si mi a iesit euro 2.cei de la rar mi au zis ca au fost si din 12 a luni si tot euro 2 au iesit

paulchirila 04-09-07 22:17

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
daca vrei ma gasesti pe messenger la id paulchirila80

SoundBlaster 04-09-07 22:19

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Ce jepcari' Asta inseamna ca trebui sa intreb la RAR daca seria de motor respectiva este Euro3 ?


All times are GMT +2. The time now is 09:06.

- Copyright 2026 4Tuning