Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

red_fury 26-05-13 23:49

Re: E36 - DNG
 
Ceva special. Au iesit foarte bine!

DonnLuca 27-05-13 07:04

Re: E36 - DNG
 
Te-am vazut ieri prin bv. Foarte frumoasa masinuta, iar jantele nota 10+:rolleyes2

Joltanu` 28-05-13 11:10

Re: E36 - DNG
 
11 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Lulaa (Post 5482889)
au iesit superbe jantele..multa bafta in continuare

Quote:

Originally Posted by red_fury (Post 5482917)
Ceva special. Au iesit foarte bine!

Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 5482984)
Te-am vazut ieri prin bv. Foarte frumoasa masinuta, iar jantele nota 10+:rolleyes2

Multumesc!

ON: Am terminat capacele si am schimbat anvelopele cu unele aproape noi :-)

Attachment 2785141

Attachment 2785142

Attachment 2785143

Attachment 2785144

Attachment 2785145

Attachment 2785146

Attachment 2785147

+ poze de plictiseala:

Attachment 2785148 Attachment 2785150

Attachment 2785151 Attachment 2785149

blade18 28-05-13 11:43

Re: E36 - DNG
 
In poze nu zici ca sunt chiar asa super dar in realitate arata demential cu.masina ! Pune i capace branduite cu sigla de la mertz ! Unpic de aroganta asa..... \m/

marius3030 28-05-13 13:14

Re: E36 - DNG
 
capacele au iesit "fuckin' perfect".
sper odata si odata sa o vad si in realitate.

Joltanu` 28-05-13 22:26

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by blade18 (Post 5484275)
In poze nu zici ca sunt chiar asa super dar in realitate arata demential cu.masina ! Pune i capace branduite cu sigla de la mertz ! Unpic de aroganta asa..... \m/

O sa-i fac si poze calumea dar numai dupa ce e gata complet, am si sigle de mercedes dar imi plac mai mult asa :D

Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5484353)
capacele au iesit "fuckin' perfect".
sper odata si odata sa o vad si in realitate.

Ms ms, pai daca vii la meeting o sa o vezi sau pur si simplu prin Brasov, anunta-ma.

marius3030 30-05-13 13:13

Re: E36 - DNG
 
la meeting nu prea am cum sa ajung ca detin E39(totusi posibil viitor posesor de e36),dar cum prima ocazie cand ajung in BV promit sa te anunt si poate ne gasim. :D

Joltanu` 30-05-13 22:07

Re: E36 - DNG
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5486315)
la meeting nu prea am cum sa ajung ca detin E39(totusi posibil viitor posesor de e36),dar cum prima ocazie cand ajung in BV promit sa te anunt si poate ne gasim. :D

OK, vorbim.

:arrow:
Capota a intrat la revopsit ca avea doua defecte de vara trecuta, am schimbat cauciucurile pe spate cu unele aproape noi si am inceput lucrul la reglajul unghiurilor de cadere fata/spate ("cu paznicul din dotare") :twisted:

Joltanu` 02-06-13 16:41

Re: E36 - DNG
 
9 Attachment(s)
Am revopsit capota, am schimbat si revopsit plasticul de sub parbriz (multumesc Blade18 ), planetara stanga si am terminat de reglat unghiurile de cadere si suspensia. Urmeaza saptamana viitoare sa schimb articulatia fata sa pot regla si directia apoi un polisat integral :-)

blade18 03-06-13 17:11

Re: E36 - DNG
 
ce misto ca ti-a fost de folos !!! vezi sa vb cu pretenu tau TOF sa ii dau placa aia de sub luneta si mai am niste ornamente ce am vb....

Joltanu` 04-06-13 20:57

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by blade18 (Post 5490277)
ce misto ca ti-a fost de folos !!! vezi sa vb cu pretenu tau TOF sa ii dau placa aia de sub luneta si mai am niste ornamente ce am vb....

Ms fain, o sa-i zic :-)

dr_pricop 05-06-13 10:39

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5489196)
Am revopsit capota, am schimbat si revopsit plasticul de sub parbriz (multumesc Blade18 ), planetara stanga si am terminat de reglat unghiurile de cadere si suspensia. Urmeaza saptamana viitoare sa schimb articulatia fata sa pot regla si directia apoi un polisat integral :-)

Vai ce cur pe asta mica da bine rau mister dupa atata munca ai reusit!!

Joltanu` 05-06-13 22:27

Re: E36 - DNG
 
3 Attachment(s)
Azi am reglat si directia :twisted:

Fata:

Attachment 2791795

Spate (inca nu era reglata convergenta):

Attachment 2791796

Attachment 2791797

Dupa ce a zis ala de la directie ca nu-s normal, vine altul sa-mi dea indicatii privind rotile din spate "Ce dracu-i cu bucata aia ce sta in afara de sub cauciuc? Eu as taia-o dracu cu flexu` si nu ti-ar mai deranja aripa" :rolleyes2
:))))))))))))))))))))

Joltanu` 05-06-13 22:29

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by dr_pricop (Post 5492109)
Vai ce cur pe asta mica da bine rau mister dupa atata munca ai reusit!!

Ms ms, m-am chinuit cateva zile dar a meritat :D

cristinell 05-06-13 22:44

Re: E36 - DNG
 
ceva deosebit:shock: pur si simplu perfect. bravo


All times are GMT +2. The time now is 05:18.

- Copyright 2026 4Tuning