Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

bcoupe 01-03-11 22:27

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by stefiPJJ (Post 4134144)
Eu nu-l contrazic ca nu are 215cp, pana nu avem dovada dyno nici el nu o sa ne faca sa credeam ca ii are, dar nici sa vina cu 5.6 secunde si alte prostii de genu ca e prea aberant


Eu daca as fii in locu lui maine pe ploaie/ninsoare/viscol/tornada/uragan as merge si i'as trage un dyno si le'as inchide gura la toti!

ps: poate te vad draq astia la ferarri cu 5 sec suta de km, nu de alta dar poate te suna sa le zici si lor ce interne ai la masina :D (glumesc)

Dani_E21 01-03-11 23:23

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
mariane esti chiar amuzant :)):)):)) de altceva nu ai gasit sa te iei :)) eu in locul tau taceam
te astept sa comentezi de e30-ul ala cu capota urata provocandu-ma cu ceva facut de tine

killer iti dau maine pm ca nu stiu sa iti zic exact pretul

Marian_nebunu 01-03-11 23:26

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Dani_E21 (Post 4134358)
mariane esti chiar amuzant :)):)):)) de altceva nu ai gasit sa te iei :)) eu in locul tau taceam
te astept sa comentezi de e30-ul ala cu capota urata provocandu-ma cu ceva facut de tine

killer iti dau maine pm ca nu stiu sa iti zic exact pretul

Ma urc pe plafonul masinii mele si tin 10.000 de duble pe ambele picioare :D !!!

Dani_E21 01-03-11 23:37

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4134368)
Ma urc pe plafonul masinii mele si tin 10.000 de duble pe ambele picioare :D !!!

felicitari ;vorbim dupa poate te ajut cu niste baieti care lucreaza frumos sa iti repare plafonul:)
hai ca discutam fara rost si deja am stricat topicul baiatului
succes

kyler_iulian 02-03-11 09:31

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by bcoupe (Post 4134163)
Eu daca as fii in locu lui maine pe ploaie/ninsoare/viscol/tornada/uragan as merge si i'as trage un dyno si le'as inchide gura la toti!

ps: poate te vad draq astia la ferarri cu 5 sec suta de km, nu de alta dar poate te suna sa le zici si lor ce interne ai la masina :D (glumesc)

nici tu nu intelegi ?!! totul este testat dupa bordul masini si telefon , eu daia am si spus de 5,5 sec k sa tragem o concluzie cam ce ar fi real !!! pt ca dupa bord atat scot si am facuto de multe ori . si cat despre ferarri ala nu ia 100 in 5 6 sec, si in 3 :wink:

bcoupe 02-03-11 10:11

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
se pare ca nu ai prins gluma :(

stefiPJJ 02-03-11 16:29

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4134957)
si cat despre ferarri ala nu ia 100 in 5 6 sec, si in 3 :wink:

Dar nici nu au 215cp :lol:

kyler_iulian 21-03-11 21:07

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by stefiPJJ (Post 4136212)
Dar nici nu au 215cp :lol:

ce pareri aveti , vreau sa schimb grupul la 2.5 12v si am de ales intre 3,45 si 3,71 raport , care ar fi mai indicat ?

lopezz 21-03-11 23:17

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
unu scurt sa guitze pana in a 3:))

kyler_iulian 22-03-11 10:59

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4189686)
unu scurt sa guitze pana in a 3:))

deja am pe cel lalt grup extrem de scurt [4,45] care ''guita'' pana in treapta 4! pe asta 12v vreau sa pun ceva mai lung pt top speed , si cred ca o sa aleg 3,45:D

lopezz 22-03-11 12:26

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
tu sti..

Marian_nebunu 22-03-11 14:17

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4190494)
deja am pe cel lalt grup extrem de scurt [4,45] care ''guita'' pana in treapta 4! pe asta 12v vreau sa pun ceva mai lung pt top speed , si cred ca o sa aleg 3,45:D

Daca vrei sa faci treaba la COCEAN PUNE 3.71 !!!

E GRAV :D !!!

kyler_iulian 22-03-11 16:05

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4190957)
Daca vrei sa faci treaba la COCEAN PUNE 3.71 !!!

E GRAV :D !!!

credema ca mai grav decat 4,45 pt scurt nu este nimic.

detroit muscle 22-03-11 18:00

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4189205)
ce pareri aveti , vreau sa schimb grupul la 2.5 12v si am de ales intre 3,45 si 3,71 raport , care ar fi mai indicat ?

on:asta e motoru care il are vpy acum?

off:azi 22.03.2011 am dat sala,am avut din 26 de intrebari 5 numai din contraventi,puncte si p*** mea.am reusit sa le tin minte palea cu primu ajutor ca sunt putine intrebari,ajutati-ma si pe mine sa le invat si pastea.dati-mi un pont.ms

detroit muscle 22-03-11 18:59

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
1 Attachment(s)
asta e de ce iti ziceam pe mess


All times are GMT +2. The time now is 05:44.

- Copyright 2026 4Tuning