![]() |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Cam asa e treaba cu SR20DET-urile astea la care se stie cum e treaba cu electronica.
Oricum cu turbina aia si motorul de 2.0 cam aia sunt caii la motor.....mai multi e cam riscant! Treaba e buna....... Asteptam sa o vedem pe strazi |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Se putea urca mai mult in putere oricum harta de high boost este cu 1.8 bar si sunt alte valori acolo.
Puteam merge si cu 2.0 poate 2.2 dar pentru masina de strada e deja overkill. Sau puteam merge cu GTX3076r si obtineam 30-40 cp la aceeasi presiune dar graficul nu ar mai fi aratat asa. Graficul este cu presiune 1.3 unde a scos 450 cp cel cu 1.8 nu am sa il postez inca. Ultimele piese au sosit masina intra pe ultima suta ... |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Succes,abia astept sa o vad live and running ! :)
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
detalii noi? :rolleyes2
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
tocmai am terminat de citit tot, foarte frumos
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
masina este completa dpdv tehnic in acest moment si se afla in Bucuresti pentru reglajul final al softului
deci odata cu primavara iese si ea la plimbare :) |
Re: Nissan 200SX S14 Project
aleluia :shock:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
sau Amin! :lol:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Masina a luat contact cu strada si a lasat urme :D
Detalii si poze in curand ... |
Re: Nissan 200SX S14 Project
pfoaii.....lunga asteptare am avuut!:D
abia ast s-o vad! |
Re: Nissan 200SX S14 Project
e posibil sa o vedem la tulcea pe 21aprilie?
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Este posibil sa isi faca aparitia :)
Totusi puterea pe care o dezvolta este mult mai mare decat am gandit initial si in acest moment cautam solutii pentru intarirea transmisiei. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
hai cu pozele ... mult asteptate!
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
da-le naibii de poze....filmele sunt mai importante :)
dacao tineti pentru strada, si implicit fara slick-uri, nu tine transmisia ? |
Re: Nissan 200SX S14 Project
masina are semi slick pe ea Micheline PS Cup si pentru strada e ok dar pe pista cu burnout si plecari violente am ceva temeri legate de transmisie
De ieri este in Braila si merge pe strazi :) Urmeaza poze |
| All times are GMT +2. The time now is 21:56. |
- Copyright 2026 4Tuning