Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 30-12-10 13:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
au ajuns benzile cu leduri si am inceput sa fac triplele.urmeaza sa imi iau geam clar ptr ele...poze

don_eduardo37 30-12-10 13:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
De ce nu faci cercuri duble, un cerc cu 2 retele de led-uri, aia interioara pe pozitie si cealalta mai mare pe frana, pozitia cu a ei, cand apesi frana, hop si banda mai larga,noaptea, intensitatea dubla, 2 led-uri in loc de unu, si pozitia si frana, fiecare cu cercul ei. eu asa as face, adica......fiecare cu ideea lui, bineinteles cred ca costa mai mult, dar ma scapa de.....piesele pt acea sursa de reglare a intensitatii......oricum, bafta, e super ideea ta cu modificarea farurilor.....asteptam rezultatul;)

bobocu91 30-12-10 17:46

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Si semnalizarile vor fi in interiorul unora din cercuri? Ceata, marsarierul unde isi vor mai avea locul...daca intentionezi sa le mai pui. :-P

Bafta in continuare, arata foarte bine! ;)

Dr.Dre 30-12-10 18:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 3940649)
De ce nu faci cercuri duble, un cerc cu 2 retele de led-uri, aia interioara pe pozitie si cealalta mai mare pe frana, pozitia cu a ei, cand apesi frana, hop si banda mai larga,noaptea, intensitatea dubla, 2 led-uri in loc de unu, si pozitia si frana, fiecare cu cercul ei. eu asa as face, adica......fiecare cu ideea lui, bineinteles cred ca costa mai mult, dar ma scapa de.....piesele pt acea sursa de reglare a intensitatii......oricum, bafta, e super ideea ta cu modificarea farurilor.....asteptam rezultatul;)

e si asta o varianta,dar e mai interesant sa fie cercurile si pozitii si frana

Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 3941192)
Si semnalizarile vor fi in interiorul unora din cercuri? Ceata, marsarierul unde isi vor mai avea locul...daca intentionezi sa le mai pui. :-P

Bafta in continuare, arata foarte bine! ;)

semnalizarea va fi in cercurile de sus.ceata va fi intr-un cerc de jos,si marsarierul in celalalt cerc;)

Dadutu 30-12-10 18:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
superba masina...abia astept rezultatul final8)

MARIUS_05_GEK 30-12-10 19:56

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Daca tot ai inceput cu leduri la pozitii, ar da bine sa faci si semnalizarile si celelalte lumini tot cu leduri(parerea mea). Oricum, frumoasa masina, bafta in continuare!

Dr.Dre 30-12-10 23:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dadutu (Post 3941397)
superba masina...abia astept rezultatul final8)

ms frumos...mai e mult pana la final ,dar incetul cu incetul se fabrica otetul :D

Quote:

Originally Posted by MARIUS_05_GEK (Post 3941608)
Daca tot ai inceput cu leduri la pozitii, ar da bine sa faci si semnalizarile si celelalte lumini tot cu leduri(parerea mea). Oricum, frumoasa masina, bafta in continuare!

totul va fi pe led,nu vor mai fi becuri ;)

Dr.Dre 05-01-11 02:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
7 Attachment(s)
cum nu avem ce face azi,am vopsit partea de jos a bari din spate sa vad cum arata:D.sunt pe drum triplele si farurile clare.geamul triplelor va fi fumuriu,iar farurile vor avea o lupa mai mare sau cate doua ;)

yg.alex 05-01-11 03:17

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
la fauri sunt tare curios cum ies :D

daca vrei o mana de ajutor la faruri, si sunt disponibil, ai numarul meu ;)

Dr.Dre 05-01-11 13:07

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 3954881)
la fauri sunt tare curios cum ies :D

daca vrei o mana de ajutor la faruri, si sunt disponibil, ai numarul meu ;)

ok,cand ma apuc de faruri vb ;)

Dr.Dre 06-01-11 18:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
16 Attachment(s)
au ajuns farurile si stopurile, si am inceput sa lucrez la ele.primul lucru am dat jos angel eyes-urile pe care le voi folosi ca semnalizare ptr triple( cu leduri galbene) ;).dar am o problema,lupele sun h1 si eu vreau sa le fac h4 sa pun faza lunga si faza scurta pe aceiasi lupa.se poate modifica prinderea?

darck_angel64 06-01-11 18:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
angel eyes-urile sunt home made, nu?

minimal.madness 06-01-11 18:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
olcitu ca olcitu da io vreau sa ne apucam de triplele de la opel :>

Dr.Dre 06-01-11 18:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 3960114)
angel eyes-urile sunt home made, nu?

nu cred ca sun home made.

Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 3960134)
olcitu ca olcitu da io vreau sa ne apucam de triplele de la opel :>

m-ai inebunit:D,dupa ce termin oltcit-ul o sa ma apuc si de opel,si de triplele tale ;)

minimal.madness 06-01-11 18:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3960143)
nu cred ca sun home made.


m-ai inebunit:D,dupa ce termin oltcit-ul o sa ma apuc si de opel,si de triplele tale ;)

NE apucam


All times are GMT +2. The time now is 14:26.

- Copyright 2026 4Tuning