![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
3 Attachment(s)
au ajuns benzile cu leduri si am inceput sa fac triplele.urmeaza sa imi iau geam clar ptr ele...poze
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
De ce nu faci cercuri duble, un cerc cu 2 retele de led-uri, aia interioara pe pozitie si cealalta mai mare pe frana, pozitia cu a ei, cand apesi frana, hop si banda mai larga,noaptea, intensitatea dubla, 2 led-uri in loc de unu, si pozitia si frana, fiecare cu cercul ei. eu asa as face, adica......fiecare cu ideea lui, bineinteles cred ca costa mai mult, dar ma scapa de.....piesele pt acea sursa de reglare a intensitatii......oricum, bafta, e super ideea ta cu modificarea farurilor.....asteptam rezultatul;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Si semnalizarile vor fi in interiorul unora din cercuri? Ceata, marsarierul unde isi vor mai avea locul...daca intentionezi sa le mai pui. :-P
Bafta in continuare, arata foarte bine! ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
superba masina...abia astept rezultatul final8)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Daca tot ai inceput cu leduri la pozitii, ar da bine sa faci si semnalizarile si celelalte lumini tot cu leduri(parerea mea). Oricum, frumoasa masina, bafta in continuare!
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
7 Attachment(s)
cum nu avem ce face azi,am vopsit partea de jos a bari din spate sa vad cum arata:D.sunt pe drum triplele si farurile clare.geamul triplelor va fi fumuriu,iar farurile vor avea o lupa mai mare sau cate doua ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
la fauri sunt tare curios cum ies :D
daca vrei o mana de ajutor la faruri, si sunt disponibil, ai numarul meu ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
16 Attachment(s)
au ajuns farurile si stopurile, si am inceput sa lucrez la ele.primul lucru am dat jos angel eyes-urile pe care le voi folosi ca semnalizare ptr triple( cu leduri galbene) ;).dar am o problema,lupele sun h1 si eu vreau sa le fac h4 sa pun faza lunga si faza scurta pe aceiasi lupa.se poate modifica prinderea?
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
angel eyes-urile sunt home made, nu?
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
olcitu ca olcitu da io vreau sa ne apucam de triplele de la opel :>
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:26. |
- Copyright 2026 4Tuning