![]() |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Ca sa se simplifice totul, din tot ce ai luat, pentru proiectul VR6 Haldex te poti folosi doar de puntea spate. Adica de punte pur si simplu, poate doar si de capetele de planetara.
Probabil ca asta a fost si rostul achizitiei. La un pret foarte bun, ai luat un pachet. bafta! |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
9 Attachment(s)
am terminat chiuloasa de pregatit
rectificat scaunul la supape testat la presiune daca tin supapele inchise si tin foarte bine nu picura nu transpira nu trece nimik de ele polishat interiorul la admisie si evacuare in interiorul chiuloasei intre timp am inceput si lucrul la jante dupa 5-6 ore de frecat la o bordura iasa ce trebuie din cauza ca cele de pe spate erau frecate putin de bordurile de beton aveau ceva zgarieturi care cu greu am reusit sa le scot . cele de pe fatza erau corodate cam 0,5 mm , trebuiau luate la flex cu smirglu de 100 / 240 /400 /1500 /2000 si in ultima etapa la pasla cu 2 tipuri de pasta pt polisat dxe diferite granulatii . dupa 2 ore de dat la pasla cu flexul a cedat pasla , dar merita efortul ...nu mai apare nici cea mai mica zgarietura sau urma de smirghel |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
:) mult prea tare ...Bravo...Buzele alea au iesit ca noi :D .
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
spor la treaba, tine-o tot asa bafta in continuare
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Spectacol....abia astept sa il vad live...
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
buzele arata superb !!!
spor la treaba in continuare !!! |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Iti urez si eu bafta cu proiectul. Din ce in ce mai multi pasionati !
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
...o sa fie senzatie masina asta....bafta boss si spor la treaba ;)
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
A ramas vopseaua originala de pe Rieger? Sau va fi revopsita?
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
va multumesc la toti pt urari si incurajari.
vopseaua nu stiu daca e originala pe ea , nu pare sa fie dupa cum e calitatea lucrarii , dar mai mult ca sigur nu ramane asta , dupa ce e gata totul vopseaua e ultima problema de rezolvat . |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
best project ever, o intrebare am si eu daca nu te superi.Cum prinzi buza inapoi de janta, pui ceva silicon special sau pui direct bolturile?
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
woow...buza aia ce beton arata:X looove it...desii ai lucrat la greu cu ele insa cum zici a meritat;)
bafta in continuare |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Quote:
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
ms;) poate vin la tine cu rotiile mele sa vad ce cheie imi trebuie ptr bolturi
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
ar fii o treaba
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:43. |
- Copyright 2026 4Tuning