Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 2 - VR6 turbo (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/102651-golf-2-vr6-turbo.html)

corraptor_evo 24-04-09 09:57

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
Ca sa se simplifice totul, din tot ce ai luat, pentru proiectul VR6 Haldex te poti folosi doar de puntea spate. Adica de punte pur si simplu, poate doar si de capetele de planetara.
Probabil ca asta a fost si rostul achizitiei. La un pret foarte bun, ai luat un pachet. bafta!

ugod 18-05-09 09:14

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
9 Attachment(s)
am terminat chiuloasa de pregatit
rectificat scaunul la supape
testat la presiune daca tin supapele inchise si tin foarte bine nu picura nu transpira nu trece nimik de ele
polishat interiorul la admisie si evacuare in interiorul chiuloasei
intre timp am inceput si lucrul la jante
dupa 5-6 ore de frecat la o bordura iasa ce trebuie
din cauza ca cele de pe spate erau frecate putin de bordurile de beton aveau ceva zgarieturi care cu greu am reusit sa le scot .
cele de pe fatza erau corodate cam 0,5 mm , trebuiau luate la flex cu smirglu de 100 / 240 /400 /1500 /2000 si in ultima etapa la pasla cu 2 tipuri de pasta pt polisat dxe diferite granulatii .
dupa 2 ore de dat la pasla cu flexul a cedat pasla , dar merita efortul ...nu mai apare nici cea mai mica zgarietura sau urma de smirghel

ruller 18-05-09 09:19

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
:) mult prea tare ...Bravo...Buzele alea au iesit ca noi :D .

charlieptm 18-05-09 11:29

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
spor la treaba, tine-o tot asa bafta in continuare

Sebastian.C 18-05-09 13:25

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
Spectacol....abia astept sa il vad live...

madutz2006 18-05-09 13:36

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
buzele arata superb !!!
spor la treaba in continuare !!!

fokerix 18-05-09 13:38

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
Iti urez si eu bafta cu proiectul. Din ce in ce mai multi pasionati !

jock 18-05-09 13:58

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
...o sa fie senzatie masina asta....bafta boss si spor la treaba ;)

dubmaniacks 18-05-09 21:14

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
A ramas vopseaua originala de pe Rieger? Sau va fi revopsita?

ugod 18-05-09 21:37

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
va multumesc la toti pt urari si incurajari.
vopseaua nu stiu daca e originala pe ea , nu pare sa fie dupa cum e calitatea lucrarii , dar mai mult ca sigur nu ramane asta , dupa ce e gata totul vopseaua e ultima problema de rezolvat .

Speedball_tm 19-05-09 14:47

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
best project ever, o intrebare am si eu daca nu te superi.Cum prinzi buza inapoi de janta, pui ceva silicon special sau pui direct bolturile?

soosy 19-05-09 16:07

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
woow...buza aia ce beton arata:X looove it...desii ai lucrat la greu cu ele insa cum zici a meritat;)
bafta in continuare

ugod 19-05-09 18:31

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
Quote:

Originally Posted by Speedball_tm (Post 2333179)
best project ever, o intrebare am si eu daca nu te superi.Cum prinzi buza inapoi de janta, pui ceva silicon special sau pui direct bolturile?

se pune silicon de etansare nimik special , si se trange cu dusmanie

Speedball_tm 19-05-09 18:37

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
ms;) poate vin la tine cu rotiile mele sa vad ce cheie imi trebuie ptr bolturi

ugod 05-07-09 11:50

Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
 
ar fii o treaba


All times are GMT +2. The time now is 04:43.

- Copyright 2026 4Tuning