![]() |
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
Ce a fost greu s-a dus...am terminat mecanica..si am montat si caucicurile...Maine ne apucam de motor...si apoi pe seara instalam instalatia..
Attachment 2565131Attachment 2565132 @jurec10-Multumesc...Bafta si tie cu motanii! @ionut.alex63-Ma bucur ca iti place...baga mare..sa vedem ce iese si jafu ala:twisted: @quick_silver2-A iesit super!..Bravo! @KrYpToN-Dar cand mi-a placut roz mie?:)))..Bafta cu e46! @DariusAlexandru-Hai ca incet incet o sa iti placa:)) @grc-Am pus-o:D...Bafta cu e36 @KidForDrift-Are doar punte pe spate:))...dar..toti gresim:)))...Bafta! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
Sa incepem
M3 -Am modificat stopurile...mi-a luat vre-o 4 ore..dar..a iesit super...parerea mea.. Attachment 2565397 Bel Air Dupa ore intregi de chinuri cu Darius..am reusit sa montam motorul...am schimbat si bateria...dupa 3 chei... a luat-o! Attachment 2565398 __________________________________________________ _________ Mersi Adi..Ma bucur ca iti place..dar ..acum e abia inceputul...i-am facut rost si de bara care poti pune rezerva pe ea:X |
Re: Masina Mea Virtuala V2
O noua achizitie vine azi....;)
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
4 Attachment(s)
Va salut , Dupa cum am zis am fost sa vad cat scoate dar mai intai am resoftat softul , si cam asta este:
Attachment 2565439 Aseara am rearanjat Intercooler-ul ca sa imi intri si mie bara:lol::lol: Attachment 2565440Attachment 2565441Attachment 2565442 :arrow:Equi - foarte reusit Bel Air8)8) :arrow:Thomas - Hmm ce animal iti mai iei:lol::lol: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
:!:REALITATE:!: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
R.Equinox - frumusel Bel Air`ul
Balint - :no: / nu stiu daca se numeste animal cu motor 1.9l si roti putin lasate :lol: Cum am zis mai sus....este vorba despre : VolksWagen Passat an 2003 1.9 tdi motorina kilometraj:130.000km reali Oglinzi electrice, Aer Conditionat, Airbag, Interior Piele, Jante aliaj, ESP, Inchidere centralizata, ABS, Alarma, Computer bord, Geamuri electrice Pret 5500E Poze: Attachment 2565495 Attachment 2565496 Attachment 2565497 |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
Salutare! Am revenit, am avut niste probleme, dar nu am stat deloc.. Sicuta a primit niste jante Brabus pe 19, plafonul a fost colantat cu folie carbon 3D, stopuri LED, si proiectoare galbene.
Nu am cum sa va raspund, dar cu totii a-ti evoluat excelent Poze: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
De aseara am inceput munca cu Quick si Tomas. Pana acum am scos motoru si toata mecanica...Acum mergem la culcare...dar pe seara ne vom apuca sa montam noua mecanica:D. Chiar dupa ce au plecat baietii am deschis porbagaju la Chevy sa fac curat, si am gasit 4 discuri de frana cu tot cu etrieri de la Brembo...si un biletel. De la Tomas pentru Kid Kid:-). Si iaca apare si Equinox cu dihania lui de e30 si a zis ca mi-a cumparat si mie 4 cauciucuri de dunga alba pentru chevy.
Multumesc din suflet baieti! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
S-a făcut swap-ul la Civic,a pornit,şi i-am făcut vânt.Nu mai contează motivele.
O să revin cu altă conservă. Mult succes tuturor. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
Te-ai si plictisit de el?:lol: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
R.Equinox-Hai ca merge bine treaba la tine,spor la treaba,noroc cu masina!
Balint-WOW ce de CP,sigur sunt toti reali,sa nu fie vreo problema cu softul.. Tomas_SlrR-Sa o stapanesti sanatos!Ce ai de gand cu ea? cretu_bs-Hai ca arata super :). grid28-Arata bine,doar ca mie cel putin mi se par cam mari rotile.Oricum, per total arata super.Noroc cu ea! KidForDrift-Hai ca prinde forma usor usor.Bafta cu ea. Ieri am gasit un Golf V ca al meu,la dezmebrari,era rasturnat,dar avea esapamentul intact.Spre fericirea mea masina era de senzatie,asa ca am luat esapamentul,si l-am montat azi,se aude excelent pana si pe motorul normal.A costat in jur de 300RON,noroc cu baiatu' de la dezmembrari ca nu le avea cu masinile:lol:. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
Un mic upgrade, am cumparat niste stickere bomb, si cu putin chin am reusit..
AndreiVictor Ti se pare pentru ca sunt mai ''pline'' ca sa zic asa, daca intelegi la ce ma refer. Poze: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
Seara buna baieti!
Am luat o bara fata CSL si un difusser CSL pentru E46 si le-am si vopsit! Am luat si numerele rosii, urmeaza inmatricularea.Ceva sugestii de numere? Ma bate gandul sa ii schimb culoarea.M-am gandit la un gri.Ce ziceti?Pastrez culoarea pe care o are sau o alta culoare? Poze cu fratiorul lui Attachment 2566054Attachment 2566055 ______________________________________ Equinox: Foarte bine arata Bel Air-ul! Darius: Pacat ca ai dat Honda, cu motorul ala cred ca daca ii puneai aripi decolai.Cred ca o sa fie o pauza scurta:lol: AndreiVictor: Se incadreaza destul de bine in bara.Bafta! KidForDrift: Pastrezi motorul care il avea sau iei altul? Grid28: Muult prea mari jantele! In rest, masina arata bine! Tomas_SlrR: Bafta cu noua achizitie! Arata bine! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
4 Attachment(s)
Deci am laut Bora...:D
Am vopsit negre plasticurile de la usi. Am comandat o grila si am luat jante+Inscris |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Grid28 - ai face o mare favoare fanilor bmw daca ai pus niste jante pe 17 sau 18 maxim daca nu 16 ca merg perfect...si ai scoate sticker bombul ala :lol: ... scuze daca sunt sever dar mie nu`mi place..era mai frumos albastrul ala clean...;)
BatMan - arata bine pana acum e46 ...;) UserName - ma frumos mie imi place :shock: Am inscris si eu bmw`ul ... am dat 1300e la inscris...Nissan`ul a fost trecut pe Numele meu...Rabbit`ul a plecat la dezmembrari...Passat`ul nimic nou...in noaptea asta caut un set de jante...si sper sa mai aduc cateva modificari la el ca sa il tin de zi cu zi deoarece are motorul mai mic decat Nissan`ul si Bmw`ul .... revin maine cu alte updateuri .. pana atunci Bafta Tuturor ... ;) inca ceva...in noaptea asta imi pun in gand sa las Nissan`ul cu botul pe labe...sper sa reusesc...Kid e cu mine ... :twisted: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
Bora-ul iese la vanzare:
-6499 euro cu jante de passat pe 17 cu flanse din 5x100 in 5x112. -6999 euro cu jantele alea 52 tarmac. sunt deschis la orice schimb, plus, minus diferenta. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
DariusAlexandru:multumesc
KrYpToN:Multumesc...Bafta si tie cu E46 grc:Frumoase stopurile.Dar vad ca a devenit o moda sa iti pui stopuri smoked R.Equinox:Bag bag...Frumoase si ale tale.Bafta cu ele. Aseara la ora 12 am terminat rollbaru la E36.Eu zic ca a iesit bine.Acum voi da comanda de brate reglabile , suspensie sport,Si discuri + etriere de la brembo. Si tot ieri au venit si piesele pentru acura.Astazi ma voi apuca de ele sa le montez. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
4 Attachment(s)
La sfatul mai multora, am dat Brabusurile pe niste Volk TE-37 negre
O sa pun si niste poze before&after Quick As fi eu interesat de Bora.. Ce zici de pisica+diferenta ? :D |
Re: Masina Mea Virtuala V2
6 Attachment(s)
New:
Volvo Amazon: -1968 -RAPAN de motor daca se poate numi asa :| -Scaune Sparco:) -Ruginita total -inmatriculata -suspensii duse maxim -benzinar Modificari ce trebuie aduse: -Dezmembrata total -Cumparat piese -Smergheluita -Data cu grund -Vopsita Pret:450 EAttachment 2566619 Attachment 2566620 Attachment 2566621 Attachment 2566622 Attachment 2566623 Attachment 2566624 |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
Mai detin un e46 m3 si na, as dori sa vand Bora-ul ca sa pot sa 'incep' coupe-ul. Deci, imi pare rau... Daca vrei,cash...sunt foarte deschis la negocieri! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
Ups , am bagat alta foaie de la Dyno:lol::lol::lol::lol: amea are 298 CP:lol::lol:
Azi am luat o Oka 1111 300 Euro e intreaga toata ,are tabla putin stramba da cu ciocanelu se repara :lol: , partea mecanica e cam subreda , nare un gram de rugina , e trecuta pe Rusia : Poze: Attachment 2566687Attachment 2566688Attachment 2566689 Promit ca am sa comentez de maine la fiecare:D |
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
Grid28-Bai...parerea mea e ca culoarea aia nu prea merge. + ca pragul ala stiker bomb nu are nicio-treba cu masina:lol:
Batman-Pastrez motorul...dar am sa-i fac niste modificari Username-Arata bine...dar pacat de jante:???: Quick-Bafta la vanzare:-) Ionut.Alex-Bravo! Cretu-Ma...bravo pentru achizitie, dar e un rapan:lol: Balint- Bafta cu ea! Eu am terminat cu baietii Adi si Tom mecanica. Mi-au venit toate piesele comandate pentru motor, de maine incep treaba si la motor...sa dea Dumnezeu sa se termine odata:lol:. Cat montam am primit si stopurile aduse din LA reconditionate si am montat cauciucurile aduse de Equinox. Ce ziceti?, incepe sa arate bine?, mai bine ca a lui Equinox?:lol: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
-KidForDrift- foarte frumos, baftă în continuare!
-balint- arată binișor, n-am mai auzit de mașina asta.. baftă cu ea! -cretu_bs- cam căzătură, o să muncești ceva ca să scoți rugina.. -Grid28- arată foarte bine așa lăsată, dar nu îți atinge ? -quick_silver2- baftă la vânzare și arată-ne e46 ăla. -UserName615- arată foarte bine Bora, dar cere alte jante. -batman- ai de mine! cum arată mașinile tale! baftă, ce planuri mai ai cu ele ? -AndreiVictor- baftă în continuare cu Golf-ul, să mai pui poze și cu Daciana! (îți recomand să scapi de GOLF, e foarte urât modu') -Tomas_SlrR- foarte frumos Passat-ul, să-l stăpânești sănătos! -R.Equinox- foarte frumos e30-ul, salivez de fiecare dată când pui poze cu el! Pentru că proiectu' Mini-ului stagnează din cauza pieselor, mi-am făcut timp și am fugit cu Ford-ul la înmatriculat. Am montat scaunele cele noi, am dat bancheta jos și mâine urmează să mă duc să-mi iau un set jante + gume. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
Quote:
Am dat barile jos !:)De fapt le-am dat un "sut" au sarit:).Attachment 2566920 Attachment 2566921 |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
:arrow:Kid - Mersi , la fel si tie :???::???:!! :arrow:Cretu - :lol: tare faza:shock::lol::lol::lol::lol::lol: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
6 Attachment(s)
Salut la toata lumea....scuze ca nu a mai postat..dar am muncit mult la chevy..aproape e gata...Vad ca ati progresat mult..Bravo voua..tineti-o tot asa!..Cateva poze cu Bel Air...+ cateva cu ursu
Bel Air Attachment 2566935Attachment 2566936Attachment 2566937 E30 Attachment 2566938Attachment 2566939Attachment 2566940 |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Salut! Vin si eu cu un BMW E34 cumparat de dimineata cu putin sub 4.000€. Vor urma modificari Probabil ca voi incepe niste jante+gume noi,mai multe pe urma timp sa fie. :D(inca ma mai chinui cu ENB-ul nu stiu sa il configurez) :arrow:http://imageshack.us/f/694/streetleg...ine20120d.png/ http://imageshack.us/f/607/streetleg...ine20120y.png/
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
Grid28-Pe ornamentele de la grila nu arata rau,dar pe lateral,nu imi place sel putin,daca vrei poti sa pui pe una din aripi,sau pe oglinizi.Oricum important e sa iti placa tie.
batman-Hai ca arata bine,iar pentru numar incearca SV 46 FUG:lol: UserName615-Ascunde masina undeva bine ,ca in seara asta sunt pus pe furat:lol: quick_silver2-Pacat ca o vinzi,arata bine.Oricum spor la vanzare. ionut.alex63-Hai ca e bine,ai ganduri foarte serioase cu ea.. cretu_bs-Hai ca..odata odata te vad praf de rugina pe sosea..:lol: balint-Ce ganduri ai cu acea masinuta?:) KidForDrift-Hai ca imi place cum prinde forma.. Tis-ul-Nu te ingrijora,oricum deja am pus ochii pe o Impreza,si am ganduri serioase cu ea:lol:.(daca nu e buna nici Impreza,ce masina recomanzi) R.Equinox-Hai ca deja nu stiu ce sa zic,am ramas statuie. Mai baieti,bafta tuturor,si noroc cu masinile. Am comandat pentru Golf niste suspensii noi si niste jante.Mai multe detalii,marti dupa ce sper sa le montez.Si cam atat cu Golfu'.Oldie sta bine mersi in garaj,acum am duc sa il pornesc,fac o tura de seara pe faleza.. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
Am revenit si eu cu 2 achiziti :D care sunt mandru pentru achizitiile facute :) acuma urmeaza exterioru :D cred ca ii voi face un body kit voi ce ziceti si jantele ce culoare ati dori sa o fac :D
aem.nebunu-Arata bine ma e34-ul ce ai vrea sa ii faci :D R.Equinox-Bree arata demential Bel Air-ul :peace: cretu_bs-O sa ai de munca nu gluma :) Tis-ul-Mmm frumos :> KidForDrift-Arata bine parca ar fi iesita din fabrica:D balint-Ce pot sa zic bafta cu Oka ta mai degraba zici ca e tico :lol: Grid28-Ce sa mai zic cand a plecat de la mne arata alfel acuma arata alfel :) arata bestial :D ionut.alex63-Arata bne hai sa o vedem ca da de-a latu :D quick_silver2-Ai reusit sa o vinzi ? Tomas_SlrR-Scump domne scump dincolo era mai ieftin :)) batman-Arata bine amandoua :D AndreiVictor-Arata bine bafta cu ea :D |
Re: Masina Mea Virtuala V2
4 Attachment(s)
Quick - bafta la vanzare
Ionut - vad ca sta perfect...sa strangi bine suruburile sa nu iti tremure ;) Grid28 - binisor ... binisor pana acum ;) Cretu - conteaza sa nu ai tabla ruginita ca sa nu fii nevoit sa stai si tai si iar sa sudezi Quick - daca tot zici de M3 arata si tu niste poze :D Balint - la ce iti trebuie o masina asa mica? :?: Kid - o sa te chem la mine...dar nu acum..mai intai sa termini tu bel air`ul dupaia o sa te chem :D Tis`ul - da e frumos passatul si fordul tau e frumos...incearca sa il faci stance...o sa arate mult mai bine..credema.... Cretu - mai bine nu o mai scoti sa nu iti cada rotile :lol: R.Equinox - arata bine bel air`ul si M3`ul 8) Randul meu.... am scos passat`ul la vanzare in fata curti..si poze |
Re: Masina Mea Virtuala V2
dms28-Multumesc.Inca nu m-am hotarat ce culoare sa o fac si ce jante sa ii pun.Probabil ca maine incep sa ii "chelesc" interioru'. Orice sugestie ar fi bine venita:D
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
4 Attachment(s)
Multumesc baieti pentru cuvintele frumoase.
Tis-ule: nu am ce sa tare arat din e46, a mai fost a meu, a ma fost si a lui Equinox intr-o vreme, a fost 'curva' tuturor mai bine zis, numerele au ramas aceleasi... TM 03 NBH. Am luat-o relativ ieftin,undeva sub 10. Acum e neagra, a avut CEL PUTIN 5 proprietari, printre care eu si radu!:lol: Pe bord are 240.000 km in capat,in momentul de fata, tind sa cred reali... a fost chinuita, forjata, vai de mama ei... ultimul proprietar a investit in ea in jur de 3000 euro, a revopsit-o complet, inclusiv compartiment motor, interior, porbagaj negru metalic, culoare OEM. Ia pus frane aftermarket: discuri willwood si etrieri endless, exact acelas model ca si pe Bora si ceva jante 'm packet' pe 18,arata destul de binisor. Sper sa vand Vw-ul cat mai repede,sa pot sa incep sa lucrez la coupe mai serios. Cam asa arata acum: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
UPDTATE:Am dat comanda pt un set de jante Rotiform ROC de17".Vin cu gume cu tot:D Undeva pe maine dupamiaza - seara ajung. http://www.rztuning.com/media/catalo...t-polish_4.jpg
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
ohoohohhooh quick ce faci varule?? facem o liniuta :))?? e46 vs e46 ^^
Am pus evacuare de e92 cap coada ^^ |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:21. |
- Copyright 2026 4Tuning