Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Chat (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/1274-chat.html)

elnino 19-10-10 14:27

Re: Chat
 
Stie cineva in cazul becurilor H4 daca se instaleaza becuri HID (xenon), va trebui instalata bixenon sau se poate face astfel incat sa ramana si faza lunga obisnuita pe langa instalatia HID pe scurta?

ALEX_Agressor 19-10-10 15:32

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by elnino (Post 3740155)
Stie cineva in cazul becurilor H4 daca se instaleaza becuri HID (xenon), va trebui instalata bixenon sau se poate face astfel incat sa ramana si faza lunga obisnuita pe langa instalatia HID pe scurta?

sunt kit-uri xenon h4 doar pt faza scurta,si sunt si bixenon(pe ambele faze)stiu la cineva un kit h4 xenon second doar pe faza scurta dac iti tre

Cuiutz 19-10-10 16:44

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by zN3u (Post 3731408)
Intalnire BMWClub Cluj-Napoca 16 Octombrie 2010 Iulius Mall ora 16.00 in parcarea supraterana dupa care vom pleca in coloana in P-ta Matei Corvin. Sunt bineveniti toti admiratorii si posesorii marcii BMW

Pentru cei interesati cu aceasta marca.

Mda seriosi tare astia cu bmw club ... nu a fost nimeni ..
Am fost acolo am dat o tura si nime nimic ..

Dolce CST 19-10-10 17:01

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by Cuiutz (Post 3740493)
Mda seriosi tare astia cu bmw club ... nu a fost nimeni ..
Am fost acolo am dat o tura si nime nimic ..

Eu i-am vazut in parcarea supra-etajata la iulius deasupra la Auchan in jur de ora 5

donz 19-10-10 17:31

Re: Chat
 
salutare baieti, ca tot vorbeati de cluburi si intalniri , stiti ceva de club Opel cluj??? :)

merci

Cuiutz 19-10-10 18:05

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by Dolce CST (Post 3740533)
Eu i-am vazut in parcarea supra-etajata la iulius deasupra la Auchan in jur de ora 5

in afis se specifica clar .. ora 16 .. eu am ajuns pe la si un sfert si pana la jumate m-am tot invartit acolo ..

Deci :)


Despre Opel .. parca joi este intalnire la polus .. langa terenu de fotbal artificial .. tot acolo ii vedeam.

baga 19-10-10 20:49

Re: Chat
 
Este forum de opel, da pe astia cu vectra b nu ii primeste :p

donz 19-10-10 21:56

Re: Chat
 
asta e atunci o sa imi caut o vectra a :)

elnino 20-10-10 10:11

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_Agressor (Post 3740313)
sunt kit-uri xenon h4 doar pt faza scurta,si sunt si bixenon(pe ambele faze)stiu la cineva un kit h4 xenon second doar pe faza scurta dac iti tre

Am inteles. Mersi de raspuns. Vreau o instalatie bi-xenon noua. Ceva sfaturi cine,unde,cu cat face? Si ce merita?

dragos1801 20-10-10 10:56

Re: Chat
 
@Cuiutz, au fost vreo 19 masini :) ( poate ai ajuns cu cateva minute mai tarziu, si au plecat )

https://img837.imageshack.us/img837/5098/dsc0386fa.jpg

zN3u 20-10-10 11:35

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by Cuiutz (Post 3740493)
Mda seriosi tare astia cu bmw club ... nu a fost nimeni ..
Am fost acolo am dat o tura si nime nimic ..

Ce stiam am spus aici daca erau doritori eu nu sunt mare fac BMW insa avem printre noi.

Dragos nu aveau cum sa plece daca Dolce ia vazut pe la 5 acolo au plecat poate mai tarziu insa Cuiutz`u a ajuns la 4:15 pana la 4:30 :)

Din poza pusa de tine arata bine treaba pe acolo frumos poate la anu si eu am avut un prieten care a fost si nu a gasit pe nimeni si a plecat.

Dolce CST 24-10-10 00:02

Re: Chat
 
http://www.clon.ro/stiri/cluj/artico...01022-02105525 aveti grija!

CristianD 29-10-10 13:22

Re: Chat
 
Care are platforma si imi duce un Golf 4 din Marasti pana in Apahida cu vreo 50 RON. Nu va dau mai mult ca ii CRIZA
0740-226670

ALEX_Agressor 29-10-10 18:34

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by CristianD (Post 3767308)
Care are platforma si imi duce un Golf 4 din Marasti pana in Apahida cu vreo 50 RON. Nu va dau mai mult ca ii CRIZA
0740-226670

0742460673 el are cele mai bune preturi la tractari din Cluj,are masina noua si i baiat de treaba intelegator

Champion 30-10-10 23:17

Re: Chat
 
S-a pus cumva la ceva scoala de soferi din cluj, BMW E46 pt categ. B ??? sau nu e bine ce am auzit ?:)

LoOn 31-10-10 10:15

Re: Chat
 
Salutare.
Mai monteaza cineva folii auto in Cluj in afara de firma de pe Dorobantilor?

zN3u 31-10-10 10:15

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by Champion (Post 3771164)
S-a pus cumva la ceva scoala de soferi din cluj, BMW E46 pt categ. B ??? sau nu e bine ce am auzit ?:)

Da domle :)) eu am ramas masca cand l-am vazut :lol::lol::lol: nu mai retin exact minte dar cred ca era la Auto Toni

CJ19TZU 31-10-10 13:22

Re: Chat
 
da, este un 320 sau 318 nu stiu exact negru, la auto rally cred, modelul cu facelift...

RIcKO 31-10-10 13:31

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by LoOn (Post 3771826)
Salutare.
Mai monteaza cineva folii auto in Cluj in afara de firma de pe Dorobantilor?

te pot ajuta eu ....zimi exact ce cauti

Champion 31-10-10 15:35

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by zN3u (Post 3771828)
Da domle :)) eu am ramas masca cand l-am vazut :lol::lol::lol: nu mai retin exact minte dar cred ca era la Auto Toni

Quote:

Originally Posted by CJ19TZU (Post 3772309)
da, este un 320 sau 318 nu stiu exact negru, la auto rally cred, modelul cu facelift...

Deci pana la urma la ce scoala este? pe site la toni nu am gasit sa scrie de E46.Oricum saracul site nu cred ca a fost updatat de mult... :) si nici la auto rally :d daca stie cineva la ce scoala este E46-le il rog frumos sa imi spuna si mie.MS

LE: imi recomanda cineva o scoala de soferi care sa ofere profesionistii si sa aiba servicii si masini de calitate? din cate am vazut si etc se pare ca Toni ofera cele mai bune servicii (dintre scolile care oferta profesionistii, + A).Poate stiti voi scoli mai bune :)

LoOn 31-10-10 17:28

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 3772350)
te pot ajuta eu ....zimi exact ce cauti

As vrea niste folii pe fata la un Tucson...

Dementor 31-10-10 17:35

Re: Chat
 
Toni are E46...stiu sigur deoarece un prieten a terminat recent si era foarte suparat ca nu a reusit sa faca pe el:lol:...si da ai dreptate siteul nu este actualizat de mult...

Champion 31-10-10 19:37

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by Dementor (Post 3772856)
Toni are E46...stiu sigur deoarece un prieten a terminat recent si era foarte suparat ca nu a reusit sa faca pe el:lol:...si da ai dreptate siteul nu este actualizat de mult...

Bun, mersi de veste :) you made my day.Inca un punct in + pt Toni, cred ca acolo o sa ma inscriu pana la urma :).Pe site scria ca poti sa iti alegi tu masina pe care sa faci scoala... sper sa fie asa.

zN3u 31-10-10 21:35

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by Champion (Post 3773245)
Bun, mersi de veste :) you made my day.Inca un punct in + pt Toni, cred ca acolo o sa ma inscriu pana la urma :).Pe site scria ca poti sa iti alegi tu masina pe care sa faci scoala... sper sa fie asa.

Vorbesti cu alex si se rezolva insa nu te gandi ca faci pe e46 si o sa ii poti da talpa :)) ca mai mult de 90 nu te lasa nu iti face griji ;) toti am trecut prin asta iti recomand toni auto cu mare placere atata la legislatie predata buna cat si masini pe care le au in dotare.
vezi ce faci si ai grija de tine ;) mare grija!

Champion 01-11-10 14:01

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by zN3u (Post 3773659)
Vorbesti cu alex si se rezolva insa nu te gandi ca faci pe e46 si o sa ii poti da talpa :)) ca mai mult de 90 nu te lasa nu iti face griji ;) toti am trecut prin asta iti recomand toni auto cu mare placere atata la legislatie predata buna cat si masini pe care le au in dotare.
vezi ce faci si ai grija de tine ;) mare grija!

Ce Alex? nu vreau sa fac pe E46 sa ii dau talpa :| nici nu m-am gandit la asta si stiu ca la nicio scoala nu te lasa sa ii dai mai mult de 90.As vrea sa fac pe E46 pt ca sunt pasionat de mic de BMW iar E46 este modelul meu preferat de masina, din toate masinile si BMW-urile existente.Mai am putin pana sa ma apuc de scoala si ma informez ce si cum :) cred ca o sa fac la Toni, pana acum am vazut ca ei au cele mai bune masini pt toate categoriile :).Oricum cred ca e diesel E46-le :) ceea ce nu ma prea incanta, dar tot pe el vreau sa fac :)

Zneu da un id de mess pe privat sa vorbim.

baga 01-11-10 22:03

Re: Chat
 
Da la tony este si din cate imi aduc aminte ii 1.8 asa mi-o zis un prieten care ii instructor acolo... si eu iti recomand autotony ca scoala de soferi. Is foarte buni si detreaba si poti sa faci A+B+C+E+D care vreti :D sediu ii sus la sora
Il intreb astazi de motor si o sa pot sa iti zic.

Champion 02-11-10 15:07

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by baga (Post 3776893)
Da la tony este si din cate imi aduc aminte ii 1.8 asa mi-o zis un prieten care ii instructor acolo... si eu iti recomand autotony ca scoala de soferi. Is foarte buni si detreaba si poti sa faci A+B+C+E+D care vreti :D sediu ii sus la sora
Il intreb astazi de motor si o sa pot sa iti zic.

Ok, mersi :) Cred ca la Toni o sa fac pana la urma..mai am putin pana sa ma apuc de scoala si momentan ma tot interesez

baga 02-11-10 20:17

Re: Chat
 
Am vorbit si da ii precum am spus Toni are BMW si ii de 1.8 insa mi s-a mai spus ca ii cam full :d nu stiu daca o sa prinzi loc acuma la el.
Cam in cat timp vrei sa te apuci de sc?

CJ-18-DOR 04-11-10 17:38

Re: Chat
 
Salut baieti :) nu am mai postat eu de muulta devreme pe forum ceva..preferand doar sa citesc pe tot locul una alta insa acum vreau sa impartasesc cu voi cel putin prin imagini o bucurie pe care o traiesc zi de zi. Am plecat la munca peste tari si mari ca valet parker si am ajuns sa pun piciorul in masini la care nu visam si multi dintre useri forumului nici nu viseaza ca o sa puna vreodata.vreau sa va intreb unde le-as putea posta ?(pozele ) :P mersii

Dolce CST 04-11-10 18:44

Re: Chat
 
Pune aici :-P sa vedem :->

-LEXION- 04-11-10 19:47

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by CJ-18-DOR (Post 3784814)
Salut baieti :) nu am mai postat eu de muulta devreme pe forum ceva..preferand doar sa citesc pe tot locul una alta insa acum vreau sa impartasesc cu voi cel putin prin imagini o bucurie pe care o traiesc zi de zi. Am plecat la munca peste tari si mari ca valet parker si am ajuns sa pun piciorul in masini la care nu visam si multi dintre useri forumului nici nu viseaza ca o sa puna vreodata.vreau sa va intreb unde le-as putea posta ?(pozele ) :P mersii


aici:> https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-...ml#post3732287

CJ-01-WOB 04-11-10 20:15

Re: Chat
 
bine punctat LEx

Dolce CST 09-11-10 21:05

Re: Chat
 
Si-a cumparat cineva xenoane de la firma fk ? va rog anuntati-ma ca am mare nevoie!

RA_2fast4u 11-11-10 18:12

Re: Chat
 
Nu stiti un loc de unde as putea sa iau o narghilea? La pret bun. Sau nu aveti voi una de vanzare?

CJ19TZU 11-11-10 19:27

Re: Chat
 
sunama zilele astea.

Dolce CST 13-11-10 14:32

Re: Chat
 
Quote:

Originally Posted by Dolce CST (Post 3799124)
Si-a cumparat cineva xenoane de la firma fk ? va rog anuntati-ma ca am mare nevoie!

Nimeni ?:(

Norbert88 14-11-10 23:27

Re: Chat
 
Is membru nou si asi vrea si eu un actibild de club si unde se tin intalniri..?

many-CST 14-11-10 23:54

Re: Chat
 
ce aptibild vrei .... cu ce?

Norbert88 15-11-10 00:00

Re: Chat
 
sigla......
http://www.google.ro/imgres?imgurl=h...w=1280&bih=675

many-CST 15-11-10 00:02

Re: Chat
 
cu 4 tuning? o iei de pe google pe un stick si mergi la pretext in abator langa Irenis si iti face autocolant cu sigla si gata treaba!!! ;)


All times are GMT +2. The time now is 04:37.

- Copyright 2026 4Tuning