![]() |
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Cica numerele provizorii (rosii) de romania nu se iau in considerare, doar cele din tara de origine..
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
eu cand am depus actele, am depus copii dupa toate autorizatiile provizorii, dupa breff, dupa buletin, am completat cererea si am dat declaratie pe propria rasp ca masina a intrat in tara inaite de 15
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
adica Politia ROMANA, care ti'a eliberat numere rosii INAINTE de 15 decembrie, DAR NU LE IA IN CONSIDERARE DOM'LE . traiasca partidul comunist roman |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
nu ma pe o foie A4, si nu masina nu am aduso personal a aduso altcineva da nu ma intrebat asta s-a uitat pe breff sa vada cand a fost radiata din germania si cam atat .....
|
eu unul am masina pe italia (un fiat coupe ) euro 2 adusa in tara in august 2007 eu intrand in posesia ei in septembrie - octombrie 2007 pana in momentul de fata circuland cu ea asa ... vreau sa o inscriu pt ca imi expira itp ul anul acesta am procura pe numele meu absolut tot in procura specificandu-se ca o pot radia-inmatricula-vinde etc ...in mod normal dupa spusele lor ar trebui sa platesc taxa veche chiar sunt curios .. saptamana asta o sa fac si programare la rar incep demersuriile
Taxa calculata este: 1056 Euro (3168 Euro conform noii legi) cum am zis ar trebuii taxa veche mor cu ei de gat daca nu e asa:sad: |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
Am intrebat pentruca nu stiu in ce judet daca masina nu era adusa personal in tara nu beneficiai de taxa veche, zicea cineva tot aici. |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
mi se pare o aberatie legea e pentru toata tara ..... nu numai pentru 47 de judete din 48......
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
atunci nu imi va ramane decat varianta pe bulgaria pt ca nu am de gand sa dau pe o taxa aberanta cam tot atat cat am dat pe masina
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Cititi in M.O. cei care vreti sa beneficiati de taxa veche trebuie demonstrat ca masina a fost adusa in tara inainte de 15decembrie..asta se face in 20zile de la 16.02.2009. apoi in 90zile RAR. si restul actelor..:-)
Der exemplu eu am sa dau copie de pe brief si de pe nr de tzoll...:-)si contract .. |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
atunci esti printre putinii norocosi care le au toate
si cu siguranta platesti taxa veche |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
doar cu copia de certificat in care este prezenta data si stampila prin care se demonstreaza faptul ca masina a fost radiata inainte de 15 decembrie e ok?
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:26. |
|
- Copyright 2026 4Tuning