Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Masina Mea Virtuala V2 (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/289648-masina-mea-virtuala-v2.html)

jurec10 07-05-12 15:16

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
De plans pange si dupa jenti da sa vezi ce o sa planga dupa gume!!!

Tis-ul 07-05-12 15:51

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
6 Attachment(s)
VW New Beetle + 700 E = BMW e30 .

Da, din pacate l-am dat ... Omu' este amator de drifturi si a vrut sa isi ia masina ... Este un american PLIN de bani ... Niste poze cu Beetle-ul, care cred ca este Full, nu prea am vazut la americani altfel :lol: :lol: . Cel mai mult imi place numaru' !

LE : Am uitat sa mentionez, masina are VR6 2.8L .

Si niste poze mai de pomana, cu e39-le :

Tomas_SlrR 07-05-12 15:57

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by DariusAlexandru (Post 5013252)
@Tomas_SlrR: Spor la treabă.
@R.Equinox: Frumos.Sunt curios ce dimensiune au cauciucurile.
@Cristi.megane: Cu plăcere.
@Drift.Ivm: Ce o să-i faci în continuare?
@Tis-ul: Bagă mare.
@dms28: E frumuşel dar nu-mi plac pleoapele.
@KidForDrift: Frumos.La ce jante te-ai gândit ?
@jurec10: Plânge după jante. :D

Am rezolvat E36-le.Nu foarte tare,la o ieşire din parcare,nu ştiu unde îmi era capu' şi am lovit un stâlp lat de beton.Stâlpu' e bine dar E36-le a pierdut bara faţă şi farul stâng,noroc că am reuşit să salvez grila faţă,am îndreptat-o şi am chituit-o.
Asta s-a întâmplat Duminică seara,şi am zis că daca eu am foarte mulţi bani,de dau pe afară,am vândut Civic-ul şi urmează să cumpăr pt. E36:
-pachet M (bări şi praguri)
-faruri şi stopuri M
-poate şi la interior se va schimba ceva
-un eleron M3 GT
Maşina va fi vopsită din nou. :???:
Jantele se dau de pe maşină,cei care sunt interesaţi mă găsiţi pe messengear sau prin PM.

eu zic sa renunti la chestia cu eleronul ;) si in rest bafta cu vopsitul
te ast la o liniuta dupa ce termin si eu e34-ul si tu e36-ele
parca ai zs ca ai pierdut bara de fata dar eu in prima poza o vad akolo :))

DariusAlexandru 07-05-12 17:42

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
@Tomas_SlrR:Nu sunt fan al "liniilor drepte".Iar când am zis că am pierdut bara,m-am referit la faptul că nu o mai pot îndrepta/reface/etc.
Îţi ataşez mai jos o poză cu un E36 cu eleronul ăla.
@Tis-ul: Cât îmi place E39-le.Baftă şi cu VW-ul.

EDIT: Maşina a intrat în pregătiri pt. vopsit.O voi vopsi eu cu un prieten,sper să iasă bine.
Mâine îmi aduce cineva din Germania un pachet M,proiectoare clare,iar eleronul l-am comandat deja şi v-a ajunge tot mâine.
Caut în continuare un far stânga cu semnalizare galbenă urgent.

Jantele se dau cu tot cu cauciucuri preţ fix 250E.Jantele sunt pe 17" cu cauciucuri 245/25R17,aproape noi.

Tis-ul 07-05-12 18:28

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Am pus piesele pe care le vrei, la curier . Le am eu de la pisica mea ;) . Adica faru; stanga si semnalizator portocaliu(sa nu se inteleaga altceva ...)

Primul strat de spritz . Dupa cum vedeti, m-am mutat in alt garaj, care are si camera cu cuptor, acolo va fi vopsita .

DariusAlexandru 07-05-12 18:56

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
@Tis-ul: Mersi frumos,vb. pe mess preţul.
Tot roşu va fi Golf-ul?
Spor la lucru.

ionut.alex63 07-05-12 19:00

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
DariusAlexandru:Mar interesa pe mn jantele acelea de pe E36-le tau.dami Pm cu id tau.
Zilele acestea ursul a fost vopsit.Sper sa va placa noua lui culoare.

Tomas_SlrR 07-05-12 19:33

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
Ma Rog


Bmw-ul Meu Va Semana Cu Cel Albastru
am dat deja comanda de jante bbs si body kit schinitzer,de grila 2nd generation si faruri galbene
maine intra la vopsit si va sta pana joi

DariusAlexandru 07-05-12 19:34

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
@ionut.alex63: Vorbim pe messengear.

Am început să pregătesc maşina,ca mâine dimineaţă să nu mai pierd vremea şi să o vopsesc. :D

utzu02 07-05-12 19:43

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
@ DariusAlexandru - Pacat ca ai dat Civic'ul , si pacat ca ai lovit BMW'ul.Culoarea lui actuala era ce trebuia , sunt curios cum va arata dupa vopsirea viitoare. :lol:

BMW'ul a fost trimis la indreptat in aceasta dimineata.Maine o sa merg sa il iau , si va trebui sa scot bani si pentru vopsirea lui :cry: . Civic'ul a suferit niste modificari minore . I-am scos logo'ul de la Honda de pe capota , si de pe haionul de jos , a fost dat jos logo'ul . Va intra la vopsit cat de curand si el ca nu'mi place cum arata cu kit'ul pe el. :D
PS : A fost si inmatriculat astazi , actele fiind depuse de vineri , cand am fost plecat in oras .
Poze cu schimbarile si putina distractie .

quick_silver2 07-05-12 19:51

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Sunt interesat sa cumpar e34, numai 6 cilindri in linie, motorizare intre 2.0 - 3.5.
neaparat automat, neaparat stoc, ma intereseaza o masina curata, in regula, nu gunoaie, refuz intrebi de genul:

''schimbi e34 cu civic si diferenta?''
clar va spun de pe acuma: civicul nu pleaca de la mine, prea mult sa investit in ea, doar daca as obtine pretul dorit, ceea ce 60-65% din cazuri nu se intampla.

DariusAlexandru 07-05-12 19:53

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
@utzu02: Şi mie îmi pare rău de Civic,dar am zis că mă voi axa doar pe o maşină,şi o voi face ca la carte.
Oricum e pe mâini bune,e la vărul meu,o să vă mai arăt poze cu el.

Janatele s-au dat. :D

KrYpToN 07-05-12 20:12

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
cumpar bmw e34 v8

mi-am cumparat nari la e36 ;)

dary762 07-05-12 20:14

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
Salutari la toata lumea dupa crash-ul cu mitsubishi am decis sa cumpar un bmw.

BMW E36 316i

-Masina este intr-o stare jalnica!!!, am dat 5 mil pe ea proprietaru a dat-o ca sa scape de ea.
Masina este ruginita vai mama ei piese strambe..voi avea foarte , foarte mult de munca.
Masina are un motor de 1.6 106cp.
Deocamdata au fost vandute urmatorile:
-spoiler fata
-spoiler spate
-capota
-praguri stanga-dreapta
-jante borbet A pe 16
-usa dreapta+oglinda
-usa stanga+oglinda
-far spate stanga

In primul rand vreau sa o vopsesc si sa ii cumpar piese noi!->pe viitor avem multe planuri malefice:evil:

Tomas_SlrR 07-05-12 20:23

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by dary762 (Post 5013692)
Salutari la toata lumea dupa crash-ul cu mitsubishi am decis sa cumpar un bmw.

BMW E36 316i

-Masina este intr-o stare jalnica!!!, am dat 5 mil pe ea proprietaru a dat-o ca sa scape de ea.
Masina este ruginita vai mama ei piese strambe..voi avea foarte , foarte mult de munca.
Masina are un motor de 1.6 106cp.
Deocamdata au fost vandute urmatorile:
-spoiler fata
-spoiler spate
-capota
-praguri stanga-dreapta
-jante borbet A pe 16
-usa dreapta+oglinda
-usa stanga+oglinda
-far spate stanga

In primul rand vreau sa o vopsesc si sa ii cumpar piese noi!->pe viitor avem multe planuri malefice:evil:


ce jagla :shock:
si unde le-ai vandut la fiare vechi?:D
sport la treaba stii unde sa ma gasesti daca vrei ajutor :shock:
Dau Motorul V6 Dupa e34 ;)


All times are GMT +2. The time now is 19:42.

- Copyright 2026 4Tuning