![]() |
|
re: Club Ford Capri
Florine tablaria in exterior nu e grava dar sub ea a fost cam varza mai ales un sasiu si fata e cam dusa rau dar de rezolva
Nma nu stiu care taran la facut ca a fost sudata tabla peste tabla dar nu ma mir ai spus ca e din OLT daca stii cumva mar interesa o use si o aripa fata dreapta ca dupa ce am dat jos cele 25 kg de chit sa vazut ca au fost bine lovie si eu vreau sal fac calumea pentru mine !!! |
re: Club Ford Capri
din MH e masina...pai baiatul de la care am luat-o..a facut-o cu "prietenii" pe la varsta de 20 de ani in ceva hale de fabrici...deci nah..eu am ramas blocat de cum arata de cojita vopseaua...dupa 3 ani...pt k mi-a aratat o poza dupa vopsire..si arata k noua :(
te tin la curent, pt motorul DOHC ai pile sa-l omologhezi? k uite ce legi idioate ne-au "dat" de anul acesta sus pusii nostri :( |
re: Club Ford Capri
1 Attachment(s)
[mai vedem cu actele primadata nu investesc pre multe in masina numa dupa ce e inscrisa !!! deci amu numa o vopsea simpla rosie tot cu motorul lui acela stii tu care e aproape un HAMY:lol: :lol: si dupa ce toate e inregula atuncea o vopsea bengoasa un motor pe injektie si ceva genti uriasa SA MA TREZEASCA CINEVA CA DEJA VISEZ CU OCHII DESCHIS II8) :lol: :rolleyes2 cam atit prima etapa pina in vara vreau so fak !!!8)
|
re: Club Ford Capri
[ce masina ai acuma Florin ???
ce dracu e motorul DOHC |
re: Club Ford Capri
DOHC ...este vba de motorul pinto de pe Ford, cu 2 axe cu came
|
re: Club Ford Capri
Quote:
DOHC 2L 4 cilindrii in linie..nu V :D, injectie..cum vrei tu si 2 variante de 120 si 125CP, dar cum am mai spus..sper k ai pile..pt k nu vei putea pune altfel..un motor ce nu a fost din fabricatie pe Capri MK I :???: :sad: acum am de adus din bucale un opel kapitan din '62 motor de 6 cilindrii in linie de 2.600cmc, arata ff bine..nici nu cred k trebuie sa fac altceva decat sa-l pornesc..ceea ce nu e greu...si sa-i fac actele :twisted: :twisted: si mai am 2 Forduri Granada si un Audi 80 :oops: :oops: |
re: Club Ford Capri
2 Attachment(s)
... a trecut iepurasul pe la mine... sau mai bine spus Amstaff-ul :D
|
re: Club Ford Capri
Alea is de la directie parca nu? C am cat yeau ajuns ca am si yo la al meu o bara stramba la capra mea.
|
re: Club Ford Capri
SILENCER, dar bucsele in cauza de unde tre sa le iau? ma poti ajuta?
|
re: Club Ford Capri
Quote:
|
re: Club Ford Capri
sa ma ai in vedere cu astea 2 bucse, ca-i urgent
|
re: Club Ford Capri
unde ash putea da comanda de un pistonas de frana pt spate? pt un capri mk1 1971... frana e pe tambur... eventual si cum fac comanda... sau poate are cineva vreunu bunicel de vanzare...
|
re: Club Ford Capri
1 Attachment(s)
nu stiu daca la tine in oras este firma de piese auto UNIX eu am interbat acolo ca o sa-mi trebuieasca si mie si ei pot aduce la comanda si costa in jur de 400 000 lei:D Succes !!!
|
re: Club Ford Capri
Nu am firma in orash si pan' la oradea e cale lunga... Mc mult oricum
|
re: Club Ford Capri
intrebare ::D
cam la cat m-ar ajunge un capri mk1 pregatit...?stiu ca depinde de multe lucrur ..dar in teorie...cam cat... |
| All times are GMT +2. The time now is 10:45. |
|
- Copyright 2026 4Tuning