Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Club Ford Capri (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/2021-club-ford-capri.html)

zolley 09-04-07 20:26

re: Club Ford Capri
 
Florine tablaria in exterior nu e grava dar sub ea a fost cam varza mai ales un sasiu si fata e cam dusa rau dar de rezolva
Nma nu stiu care taran la facut ca a fost sudata tabla peste tabla dar nu ma mir ai spus ca e din OLT daca stii cumva mar interesa o use si o aripa fata dreapta ca dupa ce am dat jos cele 25 kg de chit sa vazut ca au fost bine lovie si eu vreau sal fac calumea pentru mine !!!

florin_cars 09-04-07 20:36

re: Club Ford Capri
 
din MH e masina...pai baiatul de la care am luat-o..a facut-o cu "prietenii" pe la varsta de 20 de ani in ceva hale de fabrici...deci nah..eu am ramas blocat de cum arata de cojita vopseaua...dupa 3 ani...pt k mi-a aratat o poza dupa vopsire..si arata k noua :(

te tin la curent, pt motorul DOHC ai pile sa-l omologhezi? k uite ce legi idioate ne-au "dat" de anul acesta sus pusii nostri :(

zolley 09-04-07 20:46

re: Club Ford Capri
 
1 Attachment(s)
[mai vedem cu actele primadata nu investesc pre multe in masina numa dupa ce e inscrisa !!! deci amu numa o vopsea simpla rosie tot cu motorul lui acela stii tu care e aproape un HAMY:lol: :lol: si dupa ce toate e inregula atuncea o vopsea bengoasa un motor pe injektie si ceva genti uriasa SA MA TREZEASCA CINEVA CA DEJA VISEZ CU OCHII DESCHIS II8) :lol: :rolleyes2 cam atit prima etapa pina in vara vreau so fak !!!8)

zolley 09-04-07 20:49

re: Club Ford Capri
 
[ce masina ai acuma Florin ???

ce dracu e motorul DOHC

bil1706 09-04-07 21:57

re: Club Ford Capri
 
DOHC ...este vba de motorul pinto de pe Ford, cu 2 axe cu came

florin_cars 10-04-07 11:32

re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by zolley (Post 842932)
[ce masina ai acuma Florin ???

ce dracu e motorul DOHC

pai nu tu ziceai k vrei mot de Sierra? eu asa am retinut...sau era vorba de un alt client :rolleyes2 :lol:
DOHC 2L 4 cilindrii in linie..nu V :D, injectie..cum vrei tu si 2 variante de 120 si 125CP, dar cum am mai spus..sper k ai pile..pt k nu vei putea pune altfel..un motor ce nu a fost din fabricatie pe Capri MK I :???: :sad:

acum am de adus din bucale un opel kapitan din '62 motor de 6 cilindrii in linie de 2.600cmc, arata ff bine..nici nu cred k trebuie sa fac altceva decat sa-l pornesc..ceea ce nu e greu...si sa-i fac actele :twisted: :twisted: si mai am 2 Forduri Granada si un Audi 80 :oops: :oops:

Silencer Power 10-04-07 20:02

re: Club Ford Capri
 
2 Attachment(s)
... a trecut iepurasul pe la mine... sau mai bine spus Amstaff-ul :D

sastra 10-04-07 20:41

re: Club Ford Capri
 
Alea is de la directie parca nu? C am cat yeau ajuns ca am si yo la al meu o bara stramba la capra mea.

codrin44 10-04-07 20:57

re: Club Ford Capri
 
SILENCER, dar bucsele in cauza de unde tre sa le iau? ma poti ajuta?

Silencer Power 11-04-07 12:09

re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by codrin44 (Post 844766)
SILENCER, dar bucsele in cauza de unde tre sa le iau? ma poti ajuta?

... Germanica :(... am cautat la noi dar nu am gasit. S-ar putea sa mai comand cat de curand niste piese din Germania si te voi anunta.

codrin44 11-04-07 18:01

re: Club Ford Capri
 
sa ma ai in vedere cu astea 2 bucse, ca-i urgent

TZG@ 11-04-07 18:26

re: Club Ford Capri
 
unde ash putea da comanda de un pistonas de frana pt spate? pt un capri mk1 1971... frana e pe tambur... eventual si cum fac comanda... sau poate are cineva vreunu bunicel de vanzare...

zolley 11-04-07 20:44

re: Club Ford Capri
 
1 Attachment(s)
nu stiu daca la tine in oras este firma de piese auto UNIX eu am interbat acolo ca o sa-mi trebuieasca si mie si ei pot aduce la comanda si costa in jur de 400 000 lei:D Succes !!!

TZG@ 12-04-07 00:19

re: Club Ford Capri
 
Nu am firma in orash si pan' la oradea e cale lunga... Mc mult oricum

el_sid_6 12-04-07 14:19

re: Club Ford Capri
 
intrebare ::D
cam la cat m-ar ajunge un capri mk1 pregatit...?stiu ca depinde de multe lucrur ..dar in teorie...cam cat...


All times are GMT +2. The time now is 10:45.

- Copyright 2026 4Tuning