Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

florin78 05-04-11 21:59

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut am si eu un vento si as dorii sa-i fac pragurile pt ca asta este boala lor daca stie cineva un tinichigiu bun in bucuresti sau in apropiere multumesc anticipat [un bip 0723254709]:lol:

Ernest 23-04-11 12:30

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut stie cineva sa imi spuna cum aflu codul la cass beta la un vento? e universal sau individual la fiecare masina altul..? multumesc mult

yneedlove 28-04-11 18:21

Re: VW Vento - Proprietari
 
stie careva un vento sau un pasat ca acest model...: http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...-10066286.html unde as putea gasi la schimb cu a mea???

cristi_bv92 03-06-11 00:48

Thermotronic
 
Salut...Am si yo un vw vento 1.8 GL din 1993.
Am o intrebare ce e thermotronicu ala ?:?:

mafteicon 03-06-11 07:24

Re: VW Vento - Proprietari
 
am si eu thermotronic ...cand este dat pe caldura, acesta mentine temp. pe care tu o setezi din butonul din mijloc...ex: 20,22 24 grade.
temp. setata va fi optima in mers si la viteza constanta ;)

cristi_bv92 04-06-11 00:28

Re: VW Vento - Proprietari
 
Ms mult...Mai am o intrebare trapa nu are siguranta ?am trapa electrica dau de pe buton so deschid si nimic nici un semn ca misca...ori o fii motorasu stricat?

CryForD 22-06-11 16:08

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
salutari...am si eu un vento din 95...1.9TDI, 90cai..sper sa va placa

VentoVRY 22-06-11 19:01

Re: VW Vento - Proprietari
 
identic ca al meu ..culoare an motor ... :d sal poti sanatos.... cum stai cu rugina?

https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...ml#post3619531

CryForD 23-06-11 21:30

Re: VW Vento - Proprietari
 
Am avut probleme cu trapa, ploua inauntru....pe la portbagaj o aparut ceva rugina....si la pragu din stanga. Si pe portbagaj am si eu probleme cu lacu...

bzsa 24-06-11 22:33

Re: VW Vento - Proprietari
 
trebuie curatata scurgerea si nu mai ploua in masina

VentoVRY 25-06-11 09:39

Re: VW Vento - Proprietari
 
ce parere aveti de pragurile exterioare de tabla de la firma aceasta http://www.autokarma.ro/Produse.aspx...terior%20tabla

sunt ok? sunt doar de aspect sau ai si rezistenta...la mine sa cam infundat pragu ...si mie cam frica sa il mai ridic pe cric....

iar acestea se potrivesc bine pe vento? http://www.autokarma.ro/Produse.aspx...nament%20aripa

as fi interesat de ele...am ceva rugin la aripi...si dupa ce curat bine as pune aceste ornamente pentru a scuti o vopsire care este mai costisitoare

bzsa 25-06-11 14:22

Re: VW Vento - Proprietari
 
eu nici nu m-as gandi la ornamente .....
sau daca vrei sa schimbi segemntii de aripa dupa 2 ani ..poti sa iti pui

CryForD 28-06-11 18:23

Re: VW Vento - Proprietari
 
Am o problema...cand plec de pe loc se aude un scartzait de curea....si cand dau cu spatele la fel...dupa nu mai suna nimic....ce poate fi?

catalin-stefan 28-06-11 23:50

Re: VW Vento - Proprietari
 
ceau as dori si eu ac pe masina se poate sa vb mai mult pe mess?? d-mi id tau Sebastian pe pv mersi mult

Sebastian.C 28-06-11 23:58

Re: VW Vento - Proprietari
 
s3b4s7i4n e id meu


All times are GMT +2. The time now is 21:04.

- Copyright 2026 4Tuning