![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
A/C cu montaj inclus pentru cine vine in Timisoara - 1000 lei
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
1 Attachment(s)
Pentru colegul mafteicon schema montării filtrului de ulei
|
Re: VW Vento - Proprietari
tot respectul ptr. colegul Paul! O seara buna!
|
Re: VW Vento - Proprietari
1 Attachment(s)
Buna,
am o mica problema,sper sa ma ajutati,azi am desfacut bordul si dupa ce am montat totul la loc am observat ca la comutatorul de lumini nu mai ard becurile,mentionez ca restul becurilor interioare functioneaza,am atasat si o poza in care am incercuit cu galben portiunile unde ard becurile si cu verde unde nu ard,din ce motiv nu mai merg becurile alea? |
Re: VW Vento - Proprietari
sal. o idee: trage blocul afara si verifica cu o surubelnita (prin impingere) daca toti papucii au intrat in cei de pe bloc. daca gasesti unul mai in afara celorlalti, ala este vinovat. Succes!!
|
Re: VW Vento - Proprietari
2 Attachment(s)
Va salut,din nou,dupa inca vreo 5 masini schimbate,(ford mondeo 3,passat b4,astra g benz,astra g diesel,opel vectra...)am revenit la vento,TDi 90 cp,de care sunt extra multumit!Vreau insa sa ma ajutati cu ceva: de unde fac rost la pret bun de pragul de plastic ornamental,pe partea dreapta?in magazin e 200ron,si as mai dori sa intreb pe cei care cunosc,pe unde poate sa-mi prelinga ulei...pe sub/in sspatele filtrului de ulei al masinii...e umed...aveti idee ce garnitura e pe acolo?? aaa si la rola intinzatoare a curelei de accesorii,pot sa o intind un pic mai tare? ca face zgomot..in rest masina e super,nu ma simt la consum,trage de numa,nu consuma gram de ulei,nu scoate fum nici dimineata la prima cheie...am luat-o de la cineva care a SUPER intretinut-o.
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Daniel , inainte de toate poti sa verifici singur un lucru simplu dar murdar:scoate filtru de ulei,spala bine toata mizeria de peste tot si pe piesa pe care se insurubeaza filtrul,in partea de sus ai sa dai de o piulita. aceea piulita sigur sa slabit. incearca sa o strangi cu simt de raspundere...daca dupa o perioada tot umezeste gasesti la mag. piese auto:doua garnituri, una de la racitor (daca ai asa ceva,se verifica daca ai doua furtune deasupra filtrului) si una de la suport racitor si bloc motor...iar cu rola schimb-o ca nu ai ce sa-i faci (rulment uzat,uscat este o piesa ieftina si importanta. ..sper sa rezolvi problemele..BAFTA!
|
Re: VW Vento - Proprietari
Bine,am sa ma uit cand o sa ii fac schimbul de ulei,iar rola aia o sa vad la un magazin cat costa.
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
Poti sta la mine daca e... rezolvam noi cumva |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:58. |
- Copyright 2026 4Tuning