![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
tipic romanesc......."pun raul in fata".......daca rezistenta e dusa atunci ce se poate face??? multumesc |
Re: VW Vento - Proprietari
se inlocuieste cu alta buna. nu se poate face nimic sa o poti repara.
|
Re: VW Vento - Proprietari
cand ai probleme de genul asta, baietii vand oglinda completa
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
salut mali si rzv! am tot asteptat sa cumpar de la tipul ala cu 160 kitul de xenon si pana la urma am cumparat din alta parte cu 250ron. am luat cu 4300k si se vede excelent, flash instantaneu schimba foarte bine faza scurta cu faza lunga. sunt curios sa vedem ce pot sa faca pe timp de noapte cu ceata O zi buna!!
|
Re: VW Vento - Proprietari
salut mali si rzv! am tot asteptat sa cumpar de la tipul ala cu 160 kitul de xenon si pana la urma am cumparat din alta parte cu 250ron. am luat cu 4300k si se vede excelent, flash instantaneu schimba foarte bine faza scurta cu faza lunga. sunt curios sa vedem ce pot sa faca pe timp de noapte cu ceata O zi buna!! :wave:
|
Re: VW Vento - Proprietari
nu imi mai merge caldura in masina .....indiferent pe ce treapta o dau nu imi "sufla" deloc ....am verificat siguranta dar este in regula..... ce altceva ar trebui sa mai verific?
multumesc |
Re: VW Vento - Proprietari
E de la butonul de unde reglezi treptele,nu mai fac contact acolo,tablitele alea,trebuie un pic indoite cu un spitz.. patent..cel putin asa era la mine la un passat din 95
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
big bastard,sfatul meu este sa verifici placa cu termorezistente dar mai ales contactele ei,ai acces usor la ea,sub torpedou ai de desfacut 4 suruburi !
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
2 Attachment(s)
Este vorba de prerezistenta aerotermei,desfaci plasticul de sub torpedou la piciorele pasagerului dreapta.La mine nu fuctiona aeroterma,am desfacut si cu un fir pe direct am pus de la motoras la contacte,am avut noroc ca nu a fost decat o mufa topita(arsa).
|
Re: VW Vento - Proprietari
am pe spate discuri si sa deteriorat garnitura de la pistonas (cea de apa-praf)...a incercat cineva sa inlocuiasca aceea garnitura cu una noua? exista kit de reparatii etrier. am fost la mecanic si a zis ca este foarte greu sa faci asa ceva. ..ati facut careva asa ceva?..doar pentru atata lucru se merita sa cumperi un alt etrier?...unul nou este foarte scump si sh nu sti ce cumperi..ce ma sfatuiti?:?:
|
Re: VW Vento - Proprietari
cand virez se aude un "sāsāīt" uşor iar cand virez maxim se aude un zdanganit ......presupun ca e de la pompa de servo ..... sa ma pregatesc sa o schimb sau se poate remedia cumva (chestia e ca nu simt modificari la rotirea virajului in sensul ca nu s-a ingreunat)
astept parerile voastre merci |
Re: VW Vento - Proprietari
ai verificat nivelul de ulei hidraulic in vasul de servo?
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:15. |
- Copyright 2026 4Tuning