Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

big bastard 14-01-11 20:39

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mafteicon (Post 3986042)
trage de oglinda cu atentie , apasa butonul de degivrare si verifica daca ai + si - la papucii care intra in oglinda. daca ai e bine inseamna ca rezistenta oglinzii este intrerupta. verifica continuitatea rezistentei. bafta!


tipic romanesc......."pun raul in fata".......daca rezistenta e dusa atunci ce se poate face???
multumesc

mafteicon 14-01-11 20:48

Re: VW Vento - Proprietari
 
se inlocuieste cu alta buna. nu se poate face nimic sa o poti repara.

mafteicon 14-01-11 20:49

Re: VW Vento - Proprietari
 
cand ai probleme de genul asta, baietii vand oglinda completa

big bastard 14-01-11 20:50

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mafteicon (Post 3986090)
se inlocuieste cu alta buna. nu se poate face nimic sa o poti repara.

merci maft...sper sa nu fie nevoie de noutati

mafteicon 16-01-11 11:08

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut mali si rzv! am tot asteptat sa cumpar de la tipul ala cu 160 kitul de xenon si pana la urma am cumparat din alta parte cu 250ron. am luat cu 4300k si se vede excelent, flash instantaneu schimba foarte bine faza scurta cu faza lunga. sunt curios sa vedem ce pot sa faca pe timp de noapte cu ceata O zi buna!!

mafteicon 16-01-11 11:12

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut mali si rzv! am tot asteptat sa cumpar de la tipul ala cu 160 kitul de xenon si pana la urma am cumparat din alta parte cu 250ron. am luat cu 4300k si se vede excelent, flash instantaneu schimba foarte bine faza scurta cu faza lunga. sunt curios sa vedem ce pot sa faca pe timp de noapte cu ceata O zi buna!! :wave:

big bastard 30-01-11 14:28

Re: VW Vento - Proprietari
 
nu imi mai merge caldura in masina .....indiferent pe ce treapta o dau nu imi "sufla" deloc ....am verificat siguranta dar este in regula..... ce altceva ar trebui sa mai verific?
multumesc

danielddd 30-01-11 14:33

Re: VW Vento - Proprietari
 
E de la butonul de unde reglezi treptele,nu mai fac contact acolo,tablitele alea,trebuie un pic indoite cu un spitz.. patent..cel putin asa era la mine la un passat din 95

big bastard 30-01-11 14:36

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by danielddd (Post 4034897)
E de la butonul de unde reglezi treptele,nu mai fac contact acolo,tablitele alea,trebuie un pic indoite cu un spitz.. patent..cel putin asa era la mine la un passat din 95

am incercat si metoda asta inainte de a posta .......da nu e de la contacte ........am apropiat tablitele alea si ... nimic

FANEX 30-01-11 14:52

Re: VW Vento - Proprietari
 
big bastard,sfatul meu este sa verifici placa cu termorezistente dar mai ales contactele ei,ai acces usor la ea,sub torpedou ai de desfacut 4 suruburi !

big bastard 30-01-11 15:17

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 4034961)
big bastard,sfatul meu este sa verifici placa cu termorezistente dar mai ales contactele ei,ai acces usor la ea,sub torpedou ai de desfacut 4 suruburi !

oare imi poti da mai multe detalii ca nu prea imi dau seama unde o gasesc..... si cum sau ce pot verifica? multumesc

FANEX 30-01-11 18:21

Re: VW Vento - Proprietari
 
2 Attachment(s)
Este vorba de prerezistenta aerotermei,desfaci plasticul de sub torpedou la piciorele pasagerului dreapta.La mine nu fuctiona aeroterma,am desfacut si cu un fir pe direct am pus de la motoras la contacte,am avut noroc ca nu a fost decat o mufa topita(arsa).

mafteicon 05-02-11 10:52

Re: VW Vento - Proprietari
 
am pe spate discuri si sa deteriorat garnitura de la pistonas (cea de apa-praf)...a incercat cineva sa inlocuiasca aceea garnitura cu una noua? exista kit de reparatii etrier. am fost la mecanic si a zis ca este foarte greu sa faci asa ceva. ..ati facut careva asa ceva?..doar pentru atata lucru se merita sa cumperi un alt etrier?...unul nou este foarte scump si sh nu sti ce cumperi..ce ma sfatuiti?:?:

big bastard 07-02-11 19:19

Re: VW Vento - Proprietari
 
cand virez se aude un "sāsāīt" uşor iar cand virez maxim se aude un zdanganit ......presupun ca e de la pompa de servo ..... sa ma pregatesc sa o schimb sau se poate remedia cumva (chestia e ca nu simt modificari la rotirea virajului in sensul ca nu s-a ingreunat)
astept parerile voastre
merci

mafteicon 07-02-11 19:25

Re: VW Vento - Proprietari
 
ai verificat nivelul de ulei hidraulic in vasul de servo?


All times are GMT +2. The time now is 09:15.

- Copyright 2026 4Tuning