Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

mafteicon 30-12-10 15:13

Re: VW Vento - Proprietari
 
nu am schimbat farurile, sunt foarte bune. legat de becuri ma refeream la: 4300k,5000k,6000k. eu vreau o lumina alba sa imite ziua si sa aiba luminozitate maxim. nu ma intereseaza culori albastre,move s.a.m.d. ce ai tu montat este kit-ul la 215,00 de la Mivarom? spune lumea ca daca nu ai faruri cu lupa nu este indicata montarea, ca orbesti pe ceilalti din trafic, ceea ce eu nu cred. daca reglezi farurile dupa montare nu vad ceva in neregula. CORECT? toate cele bune!!

mali84 30-12-10 15:41

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mafteicon (Post 3940814)
nu am schimbat farurile, sunt foarte bune. legat de becuri ma refeream la: 4300k,5000k,6000k. eu vreau o lumina alba sa imite ziua si sa aiba luminozitate maxim. nu ma intereseaza culori albastre,move s.a.m.d. ce ai tu montat este kit-ul la 215,00 de la Mivarom? spune lumea ca daca nu ai faruri cu lupa nu este indicata montarea, ca orbesti pe ceilalti din trafic, ceea ce eu nu cred. daca reglezi farurile dupa montare nu vad ceva in neregula. CORECT? toate cele bune!!

Asa este cum spui tu,toata treaba cu orbitul celorlalti participanti la trafic este din reglajul farurilor. Lupele sunt mai bune,din cate am inteles eu deoarece raspandesc uniform lumina si au o raza mai mare de acoperire...ceva de genu,sunt si ele la locul lor. Pe drum am intalnit o groaza de masini care aveau lupe cu becuri xenon si te orbeau pe faza scurta de numa,asta pt ca nu erau reglate corespunzator. Din iunie anul acesta de cand mi-am montat kitul nu am avut probleme sa ii orbesc pe ceilalti din trafic ca dovada nu mi s-au facut flashuri.Legat de kit ala este la 215 lei de pe Mivarom. Culoarea luminii esti putin spre albastrui,la inceput pare mai ciudata dar te obisnuiesti repede cu ea.Numai bine!

mafteicon 31-12-10 08:45

Re: VW Vento - Proprietari
 
mali84, mai am o rugaminte la tine: becurile sau potrivit bine sau a fost nevoie de ceva modificari? si mai spune cineva pe Mivarom la OPINII ceva legat de o rezistenta ceramica.ai asa ceva? si daca ai cumva momente in care becurile palpaie? te intreb ptr. ca sunt multe semne de intrebare la kit-urile astea ieftine. Sa ne auzim cu bine la anul ce urmeaza!!!!:D

mafteicon 31-12-10 11:27

Re: VW Vento - Proprietari
 
si am uitat sa te intreb: ai garantie?

rzv_flu 01-01-11 12:09

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut

4300k e putin galbui 6000k e alb gheata cred ca cea ce vrei tu iar de la 8000k in sus incepe cu tenta albastra

eu am un kit 6000k cu faru reglat bine corespunzator nu o sa ai sanse sa orbesti pe nimeni pe strada garantat

mafteicon 01-01-11 17:41

Re: VW Vento - Proprietari
 
da , ma mai gandesc mersii mult

mafteicon 03-01-11 11:36

Re: VW Vento - Proprietari
 
1 Attachment(s)
salut! ce parere aveti de kit-ul asta ? doar 160 ron:?:

gigirosso1967 05-01-11 23:19

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mafteicon (Post 3949221)
salut! ce parere aveti de kit-ul asta ? doar 160 ron:?:

Buna!!! Kit-ul arata bine, pretul este OK...dar caitatea???...l-ai montat, daca da si este conform asteptarilor tale te rog da-mi si mie adresa de unde ai luat Kit-ul...multumesc

gigirosso1967 05-01-11 23:31

Re: VW Vento - Proprietari
 
Am mai postat anuntul...am nevoie de 2 distantiere pt. Vento-ul meu...de minim 50mm...maxim 60mm...daca cineva vede anuntul si are asa ceva as dori un pret...am vazut preturile la produsele NOI...de unde, sunt in criza...da adevarul e ca nu imi permit un set nou...multumesc...Este vorba de modelul cu patru, 4, prezoane...

mafteicon 06-01-11 19:09

Re: VW Vento - Proprietari
 
sal.GIGI! momentan nu este achizitionat kit-ul mai astept o zi, doua, baiatul nu a primit marfa si mai asteptam putin. colegul MALI ma trimis la Mavirom.ro ...total de acord 215ron.,cel mai mic pret de pe piata!! de la ei ar fi:215+fan-curier, in schimb vanzatorul este de la mine din oras si ma costa doar 160ron. asteapta , sa-l cumpar, sa-l montez, sa vad cum se comporta si te anunt.

gigirosso1967 06-01-11 22:04

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mafteicon (Post 3960253)
sal.GIGI! momentan nu este achizitionat kit-ul mai astept o zi, doua, baiatul nu a primit marfa si mai asteptam putin. colegul MALI ma trimis la Mavirom.ro ...total de acord 215ron.,cel mai mic pret de pe piata!! de la ei ar fi:215+fan-curier, in schimb vanzatorul este de la mine din oras si ma costa doar 160ron. asteapta , sa-l cumpar, sa-l montez, sa vad cum se comporta si te anunt.

...Multumesc de mesaj, astept si iti doresc sa ai norroc de kit...salutari si mai vorbim...

syncron 07-01-11 19:40

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salut,
A montat cineva A/C pe Vento ? Am un Vento 1,6 75 cp din 94 si sunt interesat sa cumpar o instalatie completa de A/C cu tot cu montaj . Multumesc ,astept propuneri si oferte .

Lucik1990 12-01-11 16:26

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
frumos l-ai facut:>

big bastard 14-01-11 20:31

Re: VW Vento - Proprietari
 
unde verific si cum oglinzile care ar trebui sa fie incalzite???......acum sunt reci ..doar gheatza :evil:

mafteicon 14-01-11 20:37

Re: VW Vento - Proprietari
 
trage de oglinda cu atentie , apasa butonul de degivrare si verifica daca ai + si - la papucii care intra in oglinda. daca ai e bine inseamna ca rezistenta oglinzii este intrerupta. verifica continuitatea rezistentei. bafta!


All times are GMT +2. The time now is 11:48.

- Copyright 2026 4Tuning