Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

mafteicon 10-11-10 09:49

Re: VW Vento - Proprietari
 
mersii mali!

Vladutzzz89 14-11-10 11:53

Re: VW Vento - Proprietari
 
am si eu intrebare nu stiti daca potrivesc schimbatorul si frana de mana de pe golf4?

Sebastian.C 14-11-10 12:41

Re: VW Vento - Proprietari
 
Nuca de la schimbator cu putine modificari se potriveste. Frana de mana nu

antonlupan 16-11-10 17:30

Re: VW Vento - Proprietari
 
8 Attachment(s)
salut baieti...noi upgrade-uri....muzica,susp sport,infoliat rosu mat(dupa ce am schimbat aripile fata si pragurile) cu ceva carbon pe afara si la interior,stopuri si semnalizari fumurii.....
din pacate trebuie sa il vand...pentru cei interesati lasati msg pe prv....

Sorinel_ionut89 21-11-10 17:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
dragi colegi cine poate sa ma indrume si pe mine de unde pot sa fac rost de un set de praguri originale dar din alea de plastic pt ca am mari probleme cu el..este al 2-lea set pe care trebuie sa il schimb...va multumesc

VentoVRY 23-11-10 22:27

Re: VW Vento - Proprietari
 
1 Attachment(s)
tot cautam ca eram curios cum arata un vento/jetta3 cu faruri de bora/jetta4 si am gasit asa ceva, nu prea bine facuta dar interesant efect

mali84 28-11-10 15:36

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salutare! Am pe masina inchidere centralizata doar prin cheie,nu telecomanda si am o problema legata de aceasta inchidere.Dak am unu geam coborat adica deschis cand dau de cheie spre dreapta ca sa incui toata masina prima data se blocheaza toate usile inclusiv portbagajul si usita de la rezervor ceea ce este corect iar dak tin de cheie tot in pozitia aia inca ceva timp imi urca si acel geam deschis. Invers,cand vreau sa descui masina dau de cheie in stanga si dak tin cateva secunde imi coboara toate geamurile find si acest lucru corect. Problema este k uneori la descuiere imi cobara geamul din partea dreapta fata si mi se descuie doar usa de la sofer restu ramanand incuiate. As vrea sa anulez aceasta functie de coborare si urcare a geanurilor din cheie.Al acel mic aparat cu compresor din portbagaj sau cum sa-l numesc care dirijeaza inchiderea centralizata am 10 fire de culoti diferite si al 11-lea e un maro ce are rol de (-) masa. Ma gandeam sa anulez acele fire care controleaza geamurile dar nu stiu care ar putea fi,sau functia asta a geamurilor le pot anula din alta parte? Va rog mult sa ma ajutati! Astept sfaturile voastre!

big bastard 28-11-10 19:57

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mali84 (Post 3851826)
Salutare! Am pe masina inchidere centralizata doar prin cheie,nu telecomanda si am o problema legata de aceasta inchidere.Dak am unu geam coborat adica deschis cand dau de cheie spre dreapta ca sa incui toata masina prima data se blocheaza toate usile inclusiv portbagajul si usita de la rezervor ceea ce este corect iar dak tin de cheie tot in pozitia aia inca ceva timp imi urca si acel geam deschis. Invers,cand vreau sa descui masina dau de cheie in stanga si dak tin cateva secunde imi coboara toate geamurile find si acest lucru corect. Problema este k uneori la descuiere imi cobara geamul din partea dreapta fata si mi se descuie doar usa de la sofer restu ramanand incuiate. As vrea sa anulez aceasta functie de coborare si urcare a geanurilor din cheie.Al acel mic aparat cu compresor din portbagaj sau cum sa-l numesc care dirijeaza inchiderea centralizata am 10 fire de culoti diferite si al 11-lea e un maro ce are rol de (-) masa. Ma gandeam sa anulez acele fire care controleaza geamurile dar nu stiu care ar putea fi,sau functia asta a geamurilor le pot anula din alta parte? Va rog mult sa ma ajutati! Astept sfaturile voastre!

eu am avut o problema cu inchiderea centralizata (ce-a din fabrica...cu cheie) si am anulat-o in sensul ca am scos pompa de vacuum (compresorul ala mic din portbagaj) dar sa stii ca inca imi mai coboara geamurile asa ca nu te agita ca nu o sa rezovi problema din firele de la "compresor". nu stiu de unde sa anulezi geamurile dar te asigur ca nu are de a face cu pompa de vaccum
bafta

bzsa 29-11-10 08:24

Re: VW Vento - Proprietari
 
da asa este, motorasul de la inchidere nu are treaba cu geamurile electrice

gigirosso1967 29-11-10 19:27

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salutari!!! prieteni, as vrea sa intru si eu in discutii cu voi...am un Vento din 94. diesel, motor de 1.9 turbo, cam puturos, doar 55 kw...mai am inca 180 de km si face 300.000...motorul toarce ca un motan...fara reparatii importante...

bzsa 29-11-10 21:22

Re: VW Vento - Proprietari
 
cred ca la 300.000 km se reseteaza ceasul la bord
:-)

Я7B. 30-11-10 21:43

Re: VW Vento - Proprietari
 
Nu ar vrea nimeni de aicea sa isi puna bot de vw golf3 ?? Sunt dispus sa ofer capota cu badboy :D .

gigirosso1967 30-11-10 22:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
...am nevoie de 2 distantiere pt. Vento-ul meu...de minim 50mm...maxim 60mm...daca cineva vede anuntul si are asa ceva as dori un pret...am vazut preturile la produsele NOI...de unde, sunt in criza...da adevarul e ca nu imi permit un set nou...multumesc...

gigirosso1967 30-11-10 22:28

Re: VW Vento - Proprietari
 
...am uitat sa specific...distantierele sa fie in 4 PREZOANE...

Я7B. 01-12-10 13:01

Re: VW Vento - Proprietari
 
Unu care vrea sa isi puna pe vento bot de golf 3 (preferabil : Iasi , Bacau , Piatra Neamt) Sa imi dea pm :D:twisted:


All times are GMT +2. The time now is 17:24.

- Copyright 2026 4Tuning