Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accidente (https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html)
-   -   ACCIDENTE (https://forum.4tuning.ro/451-accidente/271-accidente.html)

Greku`BWJ 16-10-11 15:38

Re: ACCIDENTE
 
@andi_campean -
Nu incerc sa il disculp pe Serban Huidu, este vinovat pt tragicul accident. Tu esti medic sa faci comparatie intre cum era inainte de accidentul la ski si cum e acum? De asta se numeste accident , citeste sensul cuvantului in DEX. Nu stiu de ce il numesti 'retard' pentru ca din cate ai vazut, dupa un accident un om se poate schimba mult dupa trauma suferita, dar in orice caz,"retard" nu e pentru ca nu s-a vazut a avea o dizabilitate psihica sau fizica in urma acelui accident.
Cred ca legea e singura care e indreptatita sa spuna exact ce i se va inampla omului astuia.
Asta este, ti se poate intampla si tie sa uiti acest thread cand esti la volan,sa intri ca innecatu intr-o curba si sa curmi viata unor oameni.( Doamne fereste nu doresc raul nimanui ) .
Nu vreau sa intram in polemici , fiindca inca imi amintesc ca eu sunt doar un simplu user pe acest forum iar TU un moderator.
Bafta drumuri bune si asflat uscat !

aleks 16-10-11 16:07

Re: ACCIDENTE
 
E simplist si poate pripit sa judecam noi din exterior cat si cum trebuie sa plateasca fiecare.
Sa tinem cont de un singur lucru: spre deosebire de maimute cu aspect umanoid gen Mitoseru (care si-a omorat logodnica si a pus-o in locul lui la volan pentru a se victimiza luni de zile ca vaduv indurerat pana l-au invinuit procurorii de omor), Huidu e un om cu mult bun simt, lucru extrem de rar in show-biz ul romanesc, iar acest ultim incident sigur ii va incheia cariera, si ii va incheia probabil si viata lui cum o stiam pana acum. Nu va puneti in rolul judecatorilor, lucrurile nu sunt atat de simple cum par la prima vedere.

andi_cimpean 16-10-11 16:18

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Greku`BWJ (Post 4648851)
@andi_campean -
Nu incerc sa il disculp pe Serban Huidu, este vinovat pt tragicul accident. Tu esti medic sa faci comparatie intre cum era inainte de accidentul la ski si cum e acum? De asta se numeste accident , citeste sensul cuvantului in DEX. Nu stiu de ce il numesti 'retard' pentru ca din cate ai vazut, dupa un accident un om se poate schimba mult dupa trauma suferita, dar in orice caz,"retard" nu e pentru ca nu s-a vazut a avea o dizabilitate psihica sau fizica in urma acelui accident.
Cred ca legea e singura care e indreptatita sa spuna exact ce i se va inampla omului astuia.
Asta este, ti se poate intampla si tie sa uiti acest thread cand esti la volan,sa intri ca innecatu intr-o curba si sa curmi viata unor oameni.( Doamne fereste nu doresc raul nimanui ) .
Nu vreau sa intram in polemici , fiindca inca imi amintesc ca eu sunt doar un simplu user pe acest forum iar TU un moderator.
Bafta drumuri bune si asflat uscat !

Stai calm, pentru că fiecare are dreptul la propria opinie şi atāta vreme cāt ne comportăm civilizat şi aducem propriile argumente atunci cānd ne expunem părerile, mi se pare foarte ok. Chiar nu trebuie să catalogăm; eu - moderator, tu - user... Fiecare este user al acestui forum. Punct! :)

Poate am fost mai categoric şi un pic maliţios īn exprimare dar chiar cred că Huidu, nu avea ce să mai caute īn spatele volanului!
Rămāne să vedem ce decide cei īn măsură să analizeze cazul!

22VIN 16-10-11 16:43

Re: ACCIDENTE
 
Eu imi sustin parerea ca Huidu e un idiot. Poate par nesimtit dar nu pot sa caracterizez altfel un om care dupa ce a scapat de moarte ca prin urechile acului se suie la volan si, cu ambii copii in masina tot si-o cauta.
O fi derapat, ok, dar daca avea viteza normala nu derapa. Stiu si eu cum se comporta un ML la drum si n-o ia razna asa usor, chiar daca ar avea cauciucuri de vara si pe jos ud.

andi_cimpean 16-10-11 17:17

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by 22VIN (Post 4648968)
Eu imi sustin parerea ca Huidu e un idiot. Poate par nesimtit dar nu pot sa caracterizez altfel un om care dupa ce a scapat de moarte ca prin urechile acului se suie la volan si, cu ambii copii in masina tot si-o cauta.
O fi derapat, ok, dar daca avea viteza normala nu derapa. Stiu si eu cum se comporta un ML la drum si n-o ia razna asa usor, chiar daca ar avea cauciucuri de vara si pe jos ud.



De pe site-ul ziarului "Gāndul"

UPDATE
Şeful Poliţiei Rutiere Braşov, Claudiu Tămārjan, a declarat pentru gāndul că, din primele cercetări, Şerban Huidu a intrat pur şi simplu pe contrasens din cauza vitezei foarte mari. "Acolo este o zonă cu linie continuă, foarte bine semnalizată. Este o curbă uşoară la dreapta. Din declaraţiile unui martor care conducea īn spatele maşinii lui Şerban Huidu, maşina acestuia a ieşit brusc de pe banda sa şi a intrat pe contrasens", a spus comisarul şef.

buddy_lexx 16-10-11 17:37

Re: ACCIDENTE
 
Doamne fereste sa treci prin intamplari ca astea.
Eu nu-s fan cronica..nu`s fan huidu,dar mie mi se pare ca si-a cam cautat-o cu mana lui.
Daca intr-adevar a mers cu viteza si a depasit pe linia continua e un adevarat cretin in viata si isi merita soarta,avand in vedere faptul ca isi putea ucide si propria familie.
Am vazut pe fb ca deja s-a facut o pagina cu oameni care cred ca el e nevinovat ,niste prosti...
Dupa parerea mea,orice om (ca-i huidu ,ca-i unu de pe strada...)care se suie in masina cu familia,pleaca la drum si are un comportament ca a lui huidu ,da dovada de inconstienta.
Nu am nimic cu huidu ,imi pare rau ca i s-a intamplat asta(se pare ca ghinionul il urmareste in ultimul timp) dar figurile costa... deci pentru ce a facut va trebui sa plateasca cu varf si indesat.
Probabil ca o sa-l scoata nebun...sau ceva legat de urmari ale accidentului de anul trecut de pe partia de sky.

aleks 16-10-11 17:41

Re: ACCIDENTE
 
Repet, indiferent de ce spune politia, credeti-ma ca pedeapsa si-o administreaza singur deja, si ca-l va termina mai rapid decat orice condamnare penala.

buddy_lexx 16-10-11 17:45

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 4649103)
Repet, indiferent de ce spune politia, credeti-ma ca pedeapsa si-o administreaza singur deja, si ca-l va termina mai rapid decat orice condamnare penala.

Sunt ferm convins...

aleks 16-10-11 17:47

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 4649116)
Sunt ferm convins...

E ok sa te indoiesti, eu insa dintr-o oarecare intamplare il stiu ca om, nu ca persoana publica...

buddy_lexx 16-10-11 17:58

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 4649122)
E ok sa te indoiesti, eu insa dintr-o oarecare intamplare il stiu ca om, nu ca persoana publica...

M-ai inteles gresit, te-am aprobat ...
Orice om cu macar 1 gr de suflet ramane marcat pe viata dupa un astfel de eveniment si stiam ca el a ramas marcat si dupa evenimentul de pe partie...

aleks 16-10-11 18:02

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 4649139)
M-ai inteles gresit, te-am aprobat ...
Orice om cu macar 1 gr de suflet ramane marcat pe viata dupa un astfel de eveniment si stiam ca el a ramas marcat si dupa evenimentul de pe partie...

Scuze, chiar intelesesem gresit :)
Colegii de forum au dreptate, el nu prea avea ce sa caute la volan dupa socul psihic prin care trecuse si dupa care nu era refacut mai deloc. Problema lui defapt asta a si fost, el nu a lipsit pe motive fizice (lipsa de rezistenta la efort sau nevoia de repaos) ci datorita faptului ca accidentul de ski l-a afectat psihic foarte puternic.

buddy_lexx 16-10-11 18:08

Re: ACCIDENTE
 
corect de acord cu ceea ce spuneti voi. Si nu-i vorba numa dupa socul psihic cat si faptul ca el inca e sub un tratament puternic cred eu,ceea ce rezulta clar ca acesta ii poate afecta abilitatea de a sofa. Este exact ca si in cazul persoanelor cardiace ...

cosmin300 16-10-11 18:20

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 4649103)
Repet, indiferent de ce spune politia, credeti-ma ca pedeapsa si-o administreaza singur deja, si ca-l va termina mai rapid decat orice condamnare penala.

Total de acord, costiinta il va macina multa vreme de acum incolo.
In plus, nu inteleg mentalitatea asta... Plec in vacanta, impreuna cu familia, la relaxare presupun, care este scopul sa alergi de nebun pe sosele? Mai ales ca pe aceeasi portiune de drum, mai era sa o pateasca o data.

dani3lll 16-10-11 19:47

Re: ACCIDENTE
 
Sa plateasca asa cum plateste oricare cetatean sarac/fara bani/fara influenta.

Si in cazul lui sa se aplice legea CORECT

ApocalypseXL 17-10-11 08:29

Re: ACCIDENTE
 
Nasol , nu stiu cum te poti uita in oglinda si sa stii ca ai ucis 3 oameni care erau nevinovati . Sunt curios ce vitaza avea Loganul si ce viteza avea ML-ul .


All times are GMT +2. The time now is 00:46.

- Copyright 2024 4Tuning