Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1300 `76 - B 44 DVL (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/107813-dacia-1300-76-44-dvl.html)

Old_boy 25-01-12 00:19

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
daca nu este insotit de echipaj autorizat RAR nu are treaba cu tine... poti sa ai si un reactor nuclear ca la academia de politie nu il invata cate prezoane are dacia

jantele sun alea cu care ai fost la Brasov ?

DJBOSS 25-01-12 00:22

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by Old_boy (Post 4845779)
daca nu este insotit de echipaj autorizat RAR nu are treaba cu tine... poti sa ai si un reactor nuclear ca la academia de politie nu il invata cate prezoane are dacia

jantele sun alea cu care ai fost la Brasov ?

Old_boy normal si logic asa este cum zici tu dar credema ...capetele astea de creta daca le zici nu inteleg si iti ia certificatu...peurma tragi de ei ca sa til recuperezi prin tribunal...

b08ygs 25-01-12 10:03

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by Old_boy (Post 4845779)
daca nu este insotit de echipaj autorizat RAR nu are treaba cu tine... poti sa ai si un reactor nuclear ca la academia de politie nu il invata cate prezoane are dacia

jantele sun alea cu care ai fost la Brasov ?

Nu, jantele de la Brasov erau de Logan pe 15, astea sunt unele pe 14 de Opel:-P 5J si anvelopele habar n-am ce dimensiunu sunt... oricum inguste si inalte... ideale pentru zapada:D

Politia poate sa-ti retina talonu pentru nerespectarea dimensiunilor anvelopelor din talon:-P cu sau fara RAR:lol: asa ca potoloti-va:oops: adevarat Politia nu are treaba cu nr de prezoane si detalii tehnice, acolo e treaba RAR-ului

Anvelopele le-am pus de nevoie, anu trecut am mers o perioada cu cele de vara si a fost oribil... Anu asta m-am pregatit si eu putin mai bine:-P o sa fie putin nasol ca e lasata masina, dar sunt aproape de bulevardele principale si ma descuc eu pana acolo:-P

B XX ADI 25-01-12 12:17

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
vezi ca ai o musca in grila:shock:.... hai cu pasajele alea mai repedeee!!!!!!!

Andreea13 25-01-12 16:38

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4845764)
Ai pus cauciucurile din propia initiativa pentru a face fata zapezi sau...din cauza amenzilor care s-au pregatit astea sa ni le bage.Te intreb asta pentru ca,eu unu mi le-am pus mai mult pentru a face fata zapezi,ca daca ma opreste pol si vede...4 prezoane la dacie si ajnte pe 14 nui a buna :lol::lol: Tu care metoda ai adoptato ?


Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4845783)
Old_boy normal si logic asa este cum zici tu dar credema ...capetele astea de creta daca le zici nu inteleg si iti ia certificatu...peurma tragi de ei ca sa til recuperezi prin tribunal...

Prietenas , tu violezi rau limba romana , mai invata sa scrii ca ne ies ochii din gavane...

Quote:

Originally Posted by Old_boy (Post 4845779)
daca nu este insotit de echipaj autorizat RAR nu are treaba cu tine... poti sa ai si un reactor nuclear ca la academia de politie nu il invata cate prezoane are dacia

dar poate chema , te retine pana ajunge un echipaj RAR , atunci sa te ti bine.

mikkai 25-01-12 17:56

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
@Andreea13 mi-ai luat-o repede inainte. Nu mai am ce comenta pe aici.

Cristi ma asteptam sa ma contrazici sau sa te superi. Ma bucur ca imi sustii ideea. Poza in cauza, la momentul cu pricina m-am decis sa n-o postez pentru ca nu avea nici o legatura cu marca sau masina ta si postul ar fi devenit mult mai ambiguu si mai off-topic. Iar daca o postam sunt sigur ca putini intelegeau ce si cum, iar restul... prefer sa nu starnesc multimea. Totusi site-ul inca exista si pe main daca te uiti la masinile postate, e imposibil sa nu vezi ce au mai toate in comun. Dezbatem mai mult ideea cand ne mai intalnim dar asta la primavara. Spor la treaba.

b08ygs 25-01-12 21:46

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4846262)
vezi ca ai o musca in grila:shock:.... hai cu pasajele alea mai repedeee!!!!!!!

Nu e musca ma, e zana caiilor putere, ce sti tu:lol: cu ea atasata acolo am 100 de cai fix!!! 8)

Legat de pasaje... vezi ce afara... mai intai podeaua facut, ca aia e prioritara.. si vedem si cu pasajele, oricum materialele le am:-P

@Mikkai: poti sa-mi dai linkul pe PM, eu cam de max 2 saptamani am inceput sa vizualizez forumul Stance Works... ma uit mai mult pe sectiunea Builds, sunt foarte interesante topicurile acolo, dar aia e singura zona "explorata"

andreigame 30-01-12 12:01

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
auzi ma...da de la ce vine WID la numar? stii?

B XX ADI 30-01-12 14:13

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by andreigame (Post 4855012)
auzi ma...da de la ce vine WID la numar? stii?

smoke...and fly :lol:
cristi poti sa imi spui si mie ce et ar avea jantele alea pe 14???

b08ygs 30-01-12 18:11

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4855270)
smoke...and fly :lol:
cristi poti sa imi spui si mie ce et ar avea jantele alea pe 14???

Da ma de la aia este WID, daca putea scria weed:lol: dar nu sunt numere cu 4 litere...

Da de ce intrebi mai Andrei?:-P

Adi habar n-am ce ET au bicicletele, daca la alea te referi:-P au prea multe straturi de vopsea pe ele ca sa mai pot citi... Oricum vezi si din poze ca sunt bagate mult in interior....

B XX ADI 30-01-12 18:16

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4855631)
Da ma de la aia este WID, daca putea scria weed:lol: dar nu sunt numere cu 4 litere...

Da de ce intrebi mai Andrei?:-P

Adi habar n-am ce ET au bicicletele, daca la alea te referi:-P au prea multe straturi de vopsea pe ele ca sa mai pot citi... Oricum vezi si din poze ca sunt bagate mult in interior....

ma refeream la alea dublate!!!

Castoire 30-01-12 21:11

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
defapt e WID de la buruiana :lol::lol: dar nu vrea sa recunoasca

b08ygs 30-01-12 21:37

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4855641)
ma refeream la alea dublate!!!

Habar n-am... Nu am stat sa calculez, si ET-ul e diferit acum ca sunt dublate...

-14 grade afara, masina a pornit fara probleme:-P nu la sfert dar a pornit:D dupa ce a stat 24 de ore nepornita in frigu de afara... Defapt a pornit in fiecare zi cand a fost canceru asta de afara:lol: Sincer aveam ceva emotii, ca sunt patit cu masina de la munca, dar vad ca asta mica e mai cuminte si coopereaza, parca vad ca o spurc si nu o sa mai porneasca zilele viitoare:lol:

Castoire 30-01-12 21:40

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
fugi repede si da-i trei flegme sa nu o deochi ;;) si vine adi cu un marker din ala smecher rosu si ii deseneaza o funda rosie la "mititica"

andreigame 30-01-12 22:24

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4855631)
Da ma de la aia este WID, daca putea scria weed:lol: dar nu sunt numere cu 4 litere...

Da de ce intrebi mai Andrei?:-P

Adi habar n-am ce ET au bicicletele, daca la alea te referi:-P au prea multe straturi de vopsea pe ele ca sa mai pot citi... Oricum vezi si din poze ca sunt bagate mult in interior....

stiam de la ce vine :lol::lol: :lol: nu stiam daca stii si tu istoria numarului nou :-P


All times are GMT +2. The time now is 04:02.

- Copyright 2026 4Tuning