![]() |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Ghetto tuning:X frumusel. Cine e proprietarul? As vrea s-o vad live...
P.S. ascunde linkul te rog;) |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
NU reusesc sa-l ascund , masina arata f bine live ,full rieger tuning , scaune recaro , 170 cp aprox , 1.8 T !
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
1 Attachment(s)
L-am ascuns eu!:)
Si o noua frumusete a aparut de luni pe strazile orasului.;) Poza este de la fostul proprietar.:D M3 E46 - 360 cp |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
am vazut-o azi dimineata masina, pe langa Piata mare:-P arata binisor...
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
m3? cine? cum? unde? ":D
mai e in oras un m3...cel putin arata a m3...spoilere..sigle tot...negru...cabrio...stiti ceva de el? |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
huh, again l-am vazut de dimineata, s-a intamplat ca pe proprietar sa-l cunosc, chiar bine:) Masina arata foarte ok, dar e forte forjata ...
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Quote:
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
vineri seara am vazut si A4 ala:yikes: fruuuumos domne' frumos:love:
Era la Rasovita la Puiu la "service" . |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Quote:
ps: ce treaba ai avut la puiu ??? |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
n-am avut treaba, eram la plimbare cu fetele si mi-a fost tare dor de masina si imi place sa-i dau pe drumul ala:love: si in trecere mi-a sarit in ochi A4 ala:love: am intors l-am admirat, nu era nimeni acolo ca sa stau de vorba cu cineva si in bodega aia infecta nu intru... well am plecat mai departe:D
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
am vazut si eu azi m3-ul....nu mai am ce sa zic..e prea misto masina :)
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
am vazut in seara asta prin buc un e36 sedan galben-verzui, cu nr rosii de GJ, putin modificat dar destul de dragut. este si prin tg jiu?
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
7 Attachment(s)
La Koufland...
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Cu "garsoniera" a lu' Zbora n-are nimeni poze???
Btw, azi noapte vazut another Mustang, fiind din C-ta cu nr de USA, care s-ar putea sa ramana ceva vreme pe aici...daca se inteleg la afaceri:lol: |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
M3-ul de mai sus a zburat la Iasi...:roll:
Nu foarte important:Am vazut si primul golf VI circuland pe strazi... |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
am vazut si eu golf VI...rosu...vineri seara...e destul de reusit (se vad influente de la scirocco)
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
9 Attachment(s)
Salut baieti. Am sa va pun cateva poze cu un evo 9 care a trecut si inca mai trece printr-un proces de tuning. Masina vine stock cu 280 cp, suspensia bilstein , franele brembo cu 4 pistonasi p fata si 2 pe spate , cu o evacuare de 56 si o limitare pe treapta 1 pentru protectia grupului. Intre timp ea a fost dusa la Racing Code la Bucuresti unde a fost resoftata dupa urmatoarele modificari: - Evacuare completa MAGNAFLOW de 76 - Kit admisiez BOOMZ - Filtru de aer K&N - Supapa BLOW-OFF SSQV MONZA . Masina o sa mai primeasca cateva modificari pentru a ajunge la stagiul dorit de mine. Zilele astea trebuie sa ajung jentile DRAG DR-31 18x8 dupa care urmeaza , kit de frane , ambreiaj cu tot cu volanta si multe altele. Maina momentat dezvolta 420-450 cp si are performantele urmatoare : 0-100km/h in 4.5s iar 0-200km/h in 16.5s viteza maxima fiind aproape 300 kmh. Masina stoc prindea 270 km/h.Acum limitarea pe treapta 1 fiind scoasa turometrul se opreste la 7200 cu o presiune de 0.2 bar. Iar rev limiterul fiind pus la 8000rpm in timp ce turbina dezvolta 1.7 bar.
Multe alte modificari vor mai fi aduse si cand va fi gata am sa mai pun poze cu ea pe forum. |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
7 Attachment(s)
Aici avem un Citroen C4 1.6 hdi resoftat la DIMSPORT ce dezvolta undeva la 140-150 cp si un cuplu de 320 nm. Masina are admisie directa , evacuare completa , discuri brembo. Lupul in piele de oaie :twisted:
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
:O evo ala e pure sex
vara trecuta era la mine la bloc..ma si miram unde a disparut :D am vazut si c4 acum cateva zile prin oras...arata bine... |
sunt de mult timp masinile in oras :omfg: de abia acum ai dat de ele???
oricum.. mi se par foarte de prost gust acele stickere...:roll: |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
well...daca e sa vorbim de stickere...sa zicem ca evo ar fi mers fara semnele alea pe capota si in spate si partea de jos mergea facuta altfel daca tot se vroia rosu
la c4 ala de pe capota...mergea si fara.... dar vorba aia..gusturile nu se discuta |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
mda...whatever.., :-j
totusi..insist cu Fordu' de-l are Zbora la vanzare n-are nimeni poze?:| |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Evo este al meu. Iar Citroen'ul al unui prieten. Masina inca nu este gata asa ca nu va grabiti cu comenatrile despre cum arata. Mai am de pus jentile si inca cateva retusuri la exterior. Credeti-ma ca nu e usor deloc sa faci o masina sa arate bine cu colant. Am sa mai pun poze indata ce o sa ii mai fac modificari
|
Quote:
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Am făcut curăţenie pe topicul ăsta pentru că era dezastru!
Bikks , īncepānd de azi, prezentarea maşinii tale e AICI! Vă rog postaţi la subiect!;) |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
dar pana la urma care credeti ca e cea mai buna masina din tg.jiu?
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
sunt multe masini tari din diferite clase....ce`a mai waw eu zic ca e Lamborghini...
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Si eu zic ca cea mai waw e Lamborghini. Dar second best este cls 63 amg. Masina le imbina pe toate, ai sportivitate ai comfort , e practica. Foarte frumoasa masina si 100% utilizabila ca o masina de zi cu zi.
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
ca sa alegem pe ce`a mai tare...tr sa alegem si clasa la care ne referim..
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
ar fi bun un topic pe tema asta
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Stabiliți niște condiții și se face!;)
Sau cel mai bine, propuneți cel puțin 10 mașini și facem poll!;) |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
lamborghini, cls 63 amg, evo, mai ziceti si voi.. si dupa aceea le incadram...eu zic sa ne gandim si la unele mai vechi...si le incadram si pe acelea in partea lor.
|
lancia delta hf 2.0t 200cp, ml63 amg , s63 amg ,m3,cls 63 amg,lamborghini murcielago lp640,evo ,porsche cayenne turbo etc.
a si ar mai fi si mustangul alb |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Baieți, niște poze ar fi grozave, ce ziceți, vă īncumetați să puneți și poze?;)
Poate mulți din cei ce o să voteze, nici nu știu cum arată mașinile astea , așa că... |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
sa vedem la care putem face poze
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
de azi o sa stau numai cu mana pe telefon cand ies,incepe vanatoarea de masini :D
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
mai e la noi in oras M3?
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
este m3 ul lui rasu. m3'ul al nou. negru
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
aaa...da ai dreptate...uitasem...app ce ziceti pisica lu` zoku si ursu` acela gri cu nr de germania le putem incadra?
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:28. |
- Copyright 2026 4Tuning