![]() |
Re: Polo GTI vs...
... cursele pe 402m de fac de pe loc...
...se poate da un fiat 600 cu un veyron...nu trebuie decit ca cei 2 proprietari sa fie de acord... ...cursele din mers exista si ele... se aleg 2 masini cu proprietari dornici sa se dea din mers (din treapta 1, 2,3 sau 4) si se dau pina la o viteza stabilita de comun acord... CE PANA MEA DEZBATETI VOI AICI??? ...din cauza unora ca voi nu imi mai vine sa scriu pe forumuri... PS. Eu am masina 4x4 si ma dau foarte rar din mers, si de obicei se intimpla asta tot cu masini 4x4. Oricum daca accepti sa te dai din mers ti-o asumi. Nu tin parte nimanui... dar am intrat aici sa vad cu cine s-a mai dat zyxul si ce a facut... in schimb dau de de un roman politist....pana mea!!! |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Parerea mea e sa revi cu picioarele pe pamant si sa ai RESPECT pt persoanele care au investit in masinile lor BANI FRATE si nu vorbe pe forum cum faci tu.Scarificii inseamna munca nu rugaminti la parintii tai ca sa iti dea si tie bani.... eu cu "fraierul" ala de tovarasi al meu am investit in masini bani munciti de noi ..... nu vorbe aruncate de tine aiurea ... poate am investit in masini banii echivalenti masini pe care o ai tu acuma.... asa ca te rog abtine-te... Ai venit total aiurea asa cum fac mai toti romanii (ca doar datul cu parerea la noi e sport national) si ai inceput sa ne dai noua lectii de tuning si de curse ... ai vazut tu la viata ta curse .... in afara ..... si ce inseamna asta .... decand privitul te face mai destept si mai priceput? .... aicea e vorba de privit sau de facut???? .... tu se pare ca ai tot privit la masinile tale pana acuma ...... si cu ce te-ai ales?? |
Re: Polo GTI vs...
Stricati topicul omului ... pacat ... Puteti deschide disputa asta in alta parte .
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
:)):)):)):)) Quote:
sorry de O.T. zyx iar referitor la cursele de le loc sau din mers ...consider k daca ai 4x4 esti adeptul curselor d p loc si invers ...insa io am 1 tractiune fata si 1 tractiune spate ...insa prefer si mi-am propus sa nu ma mai dau din mers decat cu prieteni buni k ies discutii aiure si nu are rost !!! oricum ...mare kterink si penibil totu ...imi aduce aminte de gradinita knd zicea 1 k mama are masina si altu a zis k tata are troleibuz =)) |
Re: Polo GTI vs...
Febra pasiunii naste "monstrii"...soselellor ..:P
E adevarat ca banii fac diferenta..dar asta e valabil peste tot in viatza. Important e sa ne respectam unii pe altii...si sa nu luam in ras munca si pasiunea unor oameni care isi pun sufletul intr-o masina...oricare ar fi ea. |
Re: Polo GTI vs...
imi pare rau ca ma bag aiurea in topicul omului. Calimero, si eu am muncit si am bagat banii in masina mea ..dar masina mi-au luat-o parinitii. Sa nu uitam ca sunt atatia care ar putea avea cea mai tare masina cu banii parintilor dar aleg sa isi cumpere inele,lanuri si mai stiu eu ce. Aici pasiunea conteaza. si daca te pot ajuta si parintii e si mai bine. tot respectul pt cei care au muncit sa isi cumpere o masina din banii lor dar cand este vb de curse cred ca suntem la fel. si cei care au masina de la parinti si cei care au muncit pt ea. Asa cum un pilot de raliu vine cu masina de la sponsori si altul pe banii lui..
|
Re: Polo GTI vs...
Sa ma scuzati ca nu am mai scris dar cand am vazut cat de mult s-a deviat de la subiect m-am lasat...
Care e problema fratilor?! Chiar nu inteleg... @GTA: m-ai intrebat ceva, ti-am raspuns ca ai inteles gresit... si ti-am explicat. Ce tot o dai intr-o parte si in alta!? Apropo de ceea ce zici tu, de grade/prieteni - cu toate ca nu stiu de unde ai ajuns la concluzia asta - mai bine asa decat sa ma cred eu nu stiu cine, mare cursant sau cine stie ce iti trece tie prin cap... Legat de acea CupraR, acel S3, doar gandeste-te puse amandoua, una langa alta si vin si eu si parchez intre ele... Observa cineva polonicul meu?! Nu cred... Considera cineva o amenintare masina mea, pe langa cele 2?! Nu cred. Atat din punct de fizic/vizual cat si al performantelor. De asta am zis ca sunt masini "mari", de fapt mai mari (decat masina mea, cel putin). Observ ca fiecare crede ce vrea legat de cei mai mari. Uite, eu pe ei ii consider mai mari (asta numai din punct de vedere al masinii - pur si simplu pentru ca incerc sa le egalez performantele). Nu stiu de ce continui cu niste idei pe care nici macar tu nu le crezi (VR6&shit). Uite atat mi-am permis eu sa fac la masina asta, exact ce zici tu acolo. Si fac parte din cei 99% care numai asta au facut - o admisie, un soft si o evacuare. Pentru ca incerc sa imbin utilul cu hobby-ul meu. Cine esti tu ca sa te iei de acest aspect?! Cumva ti-ai facut o supermasina si acum (macar din respect) ar trebui sa facem liniste cand vorbesti tu?! E a 2-a oara cand te afli in treaba pentru ca intelegi numai ceea ce vrei (parca ai fi o femeie)... @calimero, "amice", din cate imi aduc bine aminte, bunul tau amic - care observ ca e unicul care munceste din greu (precum si tu) pentru a se intretine, a-si plati masina si a si-o prepara - restul se stie ca ne-am trezit cu ele... a spus ca oricum vrea sa se dea din mers pentru ca are nu stiu ce bucse duse... Asa ca, nush ce sa iti zic... Cursele sunt pe 402,5m... plm... am intrat si noi in lume, acum vreo 2-3 ani si de atunci toata lumea care are avantaj pe aceasta distanta numai asta stie sa spuna. Totusi, cursele sunt asa, pentru ca cine le-a organizat asa a vrut... Cum ar fi sa spun eu ca nu ma dau, pentru ca m-am obisnuit cu cele pe 1000m si astea pe 400 mi se par prea putin?! Nu suna aiurea? Nu am zis niciodata ca nu ma dau cu x sau y pe 400 asa ca nu stiu de ce atata zarva. Ganditi-va cand erau pe 1000m, nimeni nu sarea ca ele sunt pe 402,5m, ci ca "afara asa sunt", "ca asa ar trebui sa fie si la noi", "ca am un prieten in nush ce tara..." si tot asa... Treziti-va! Ati dansat si inca dansati dupa cum vrea unul si altul. De ce cand Sebi avea Cielo erau pe 1000m?! A, dar tot el era organizator, ce coincidenta. De ce cand, cu putin inainte sa isi ia STI cursele s-au transformat in 402,5m... ca asa "e" ele... ?! Bine, nu este vorba numai de el, dar ca idee ;) Masini sunt o gramada care sa mi-o de, sunt constient, ca doar, de, fiecare nas are nasul lui... Si, apropo, nu vad sa scrie la topicul meu "402 m cu START DE PE LOC"... Intelegi tu?! Fratilor, masinile mai vin si cu timpi dati de fabrica pe reprize... ce ma impiedica pe mine sa fac aceasta comparatie cu o alta masina?! Voi?! Nu stiu care e problema unora dintre voi (ca nu avem si noi 4x4 ca sa avem aceleasi pareri...) dar priviti fratilor si voi altfel lucrurile... Sper exemplu, daca in drum spre mare se intalnesc 2 insi (cu 2 masini, evident, una 4x4, una fata sau spate) care au chef de putina fugareala si ii dau oamenii pana se plictisesc, si ala cu 4x4 ramane in spate, sa zicem (doar sa zicem), ce o sa faca?! O sa il opreasca pe celalalt pe autostrada ca sa se dea dupa loc?! Ura! |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Apropo, calimero, ceea ce vroiam sa spun legat de prietenul tau (si inteleg ca ii iei apararea, e normal) e ca a facut cam ce a facut bogdan kwx-ul la inceputul topicului asta - cand vroiam sa ma dau cu un golf V gti stock, si el (care tocmai batuse un dsg cu chip si evacuare) a zis ca sa incercam... avea vreun rost?! |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Mi s-a zis sa nu te iau in seama ca esti din clubul "Night Slayers" :lol: :lol: :lol: ... si pana mea poate ma maninci!!!! Nu vreau sa te bag prea mult in seama dar reformuleaza si rectifica limbajul pentru ca nu m-am luat de masina ta pina acum sau de fata ta... chiar daca inteleg frustrarea si complexul. PS. Alex ... zii lu` tata ca mai vreau 5000de euro pentru aprindere... :lol: :lol: :lol: :lol: |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Eu zic sa iti vezi de clubul tau si sa i lasi pe alti mai " fraieri " cu treaba lor .... sau daca tot ai ceva cu mine eu propun sa ne intalnim si sa lamurim problema ... si nu ma iau nici eu de fata ta sau de masina ta!!!! |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Tu te vaiti ca ai un polonic dar pot da exemplu de masini care pot fi catalogate cel mult "cazane" si care ar da rusine foarte mare acelor masini in orice fel de cursa. Oricum scuza-ma ca m-am bagat in seama....chiar nu meritai derajul. |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Quote: Originally Posted by -ZZ- are cateva boxe ....irelevant zic eu....mult prea greu nenea fusco pentru curse.....off offf de ce nu stau eu prin Bucuresti...sa ma joc si eu fratele meu mai mic fratele mai mic m-a batut pe mine ...nasul tau mai mare.ar fi o cursa fara istorie si o pierdere de timp.))))))) masina mergea bine cum o stiam eu , nu stiu daca s-au mai adus modificari .dar nu suficient de bine sa bata un RENAULT 5. Ma da ce de orgolii pe topicul asta ....cred ca dupa topicul cu " motocicleta ....masina " e cel mai atos , spinos si ....lung |
Re: Polo GTI vs...
Nu, ma refer la asta...
Quote:
Quote:
Gta, nu este vorba ca te-ai bagat in seama, ci ca intelegi ceea ce vrei tu, privesti lucrurile cum vrei tu, fara a lua sensul cuvintelor asa cum au fost ele date de cei care le-au folosit. Calimero, dar ce calibra ai asa "de stock", de merge mai bine ca leonul? Chiar sunt curios... Cel putin pe viteza maxima sa inteleg ca se duce mai bine... Cu leonul de ce nu te-ai da la viteza? |
Re: Polo GTI vs...
ma rog sa revenim la topic o pisika turbata.. lanseaza provocare pentru polo gti .. :)
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Seatu bate pe 400 m calibra dar pe viteza finala il mananca calibra.... asta e ... nesimtita aia de calibra ia un amarat de 260 pe care leonul abia il are pe bord ca viteza maxima.... si cand spun stok ... masina chiar e stok ... si daca vrei e si de vanzare... 2000 euro si e a ta !!!! Cu leonul nu ma dau din mers si pe viteza maxima pt ca masina e 4x4 si sti si tu ce inseamna asta .... grautate mai mare si motricitate mai mica... |
Re: Polo GTI vs...
Toata lumea vorbeste de 402 m, 1000 m, maine mai gasiti voi o varianta:lol: :lol: . Ati uitat cand ziceam toti: Ne dam de-acolo pan-acolo, de la intersectia aia pana la aia. :sad:
Exact ca si Ducu, am intrat sa vad ce a mai facut "polonicul" asta, si ma doare capul de cat citesc, si numai certuri destea aiureli. Nu am masina luata pe banii la parinti, nu ma pricep la mecanica aproape deloc, dar nu ma iau frate la contraziceri, si pe masina altuia si pe "grade" sau cum le numiti voi in capitala. Parerea mea este ca fiecare face ce vrea si ce poate cu masina lui. Daca omu` ar putea sa o faca mai tare, ar face... daca nu are bani asta e. Ca nu are 500 cai nu inseamna ca nu stie si ca tre sa stea in banca lui. Am vazut o cursa de indemanare in care un Taximetrist cu o Solenza a avut timpul mai bun ca Borlovan cu Subaru:lol: . Numai bine, scuze de O.T. |
Re: Polo GTI vs...
sti cum afli care e mai bun sofer ... :) ca in capitala noastra scumpa si draga si plina de figuri si figuranti ... cu bani de la taticu .... iti zic io le dai o suma sa zicem 7000 euro o masina pe la vro 3000 si sa vedem daca sunt in stare sa faca ceva si daca mai au atatea grade .... mi se face scarba cand i vad pe uni ca sufera in halu asta ..... si pentru ce sufera ca au bani de la taticu . nam nimic cu cei care au bani de la parinti bravo lor sa fie sanatosi dar sa nu isi mai dea grade singuri ..... :) ma rog hai ca abatem de la subiect .. .:)
POLO CE ZICI FACEM UNA MICA DE CATERINCA :) |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
vad ca multa lume se ia de copii/baietii care au bani de la parinti....bun si care e problema?.....sa inteleg ca pe voi v-ar deranja fantastic sa aveti bani cacalau fara sa faceti nimic nu? ati spune nu posibilitatii de a face ce va taie capul fara cel mai mic efort.....deh ce sa-i faci ....vulpea cand nu ajunge la struguri....scuipa in stanga si`n dreapta si de unde pana unde "grade"?...exista vreun sistem de gradatie ca vad ca toata lumea vorbeste de "grade"...vad ca in comunitate s-a ajuns deja la langaj de gangsteri |
Re: Polo GTI vs...
deci vad ca intelegi gresit la ce ne-am referit noi nu are rost sa facem atac la persoane si chestia cu grade vad ca e cam des pe forum.... noi ne-am referit sa fie sanatosi cine are bani de la tati si mami ... idea e sa nu MAI SUFERE ASA DE RAU .... ca nu se ia nimeni de ei daca au bani de la prainti doar sa nu sufere .. asta era problema si daca ai fi stiu mai nou am aflat si io ca suntem catalogati pe grade... ma rog intreaba si tu si o sa afli despre ce e vorba..
|
Re: Polo GTI vs...
asta cu gradele e chiar interesanta ...o sa ma interesez si io sa vad daca am makr cum ar fi normar 34-36 de grade (temperatura corpului) ... va dati seama cum ar fi ca fieacare sa aibe in masina lui un termometru sa fie acolo in grade =)) ...sa fie termometre tuning =))
gata cu O.T. zyx-ulica ia zi ne dam si noi odata din mers pana imi modific parametrii ECU :D:D:D ? |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
oricum, MARE RUSINE PT CE AI SCRIS TU...NICI MACAR NU TE-AI OBOSIT SA VERIFICI DACA ERA ADEVARAT!!!ESTI UN NIMIC!SI ATAT! NICI 2 BANI NU FACI TU, PRIETENUL TAU, MASINILE VOASTRE SI MAI MULT...EDUCATIA VOASTRA! |
Re: Polo GTI vs...
Asta cu gradele e tare. Masina mea arata la un mom dat 42 grade . Da cineva mai mult ?
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
nu am atacat in vreun fel persoana cuiva dar vreau sa va mai linistiti putin ca ati cam luat-o pe aratura On Topic - > zyx-ule am facut o modificare....am pus roti pe 12...ne dam? :D |
Re: Polo GTI vs...
1 Attachment(s)
Quote:
Luciane esti mic copil uite aicea 873 grade :flamed: Sau se puncteaza cumva cine are cele mai putine ca la locul 1 2 3 :confused: PS: katerinka de topic mai rau ca-n politica si fotbal |
Re: Polo GTI vs...
Frate io nam nimic cu nimeni ma dau de placere nu de GRADE ... ca tot veni vorba la mine frige masina deci cate grade credeti ca am :)) :-P
Hai sa revenim la topic mai se trage careva pe aici ... |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Eu zic sa terminati ... e destul . Nimeni nu e perfect , toti gresim , fiecare face ce poate si cum poate . Stiu eu pe cineva care ma acuza ca vorbesc din reviste sau din ce visez legat de un speedster si pana la urma ... Nu incerc sa dezgrop mortii dar ... hai sa nu mai acuzam aiurea . Eu zic ca e momentul ca acest topic sa revina la capitolul provocari .
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
ITI REPET, NU MA CUNOSTI, ASA CA NU AI DE UNDE SA STII CUM AM FACUT EU BANII, DACA M-AM DAT LA CURSE SAU NU SAU DACA PE-AFARA AM PRIVIT SAU NU!!! EU NU TE-AM PROVOCAT CU NIMIC! ATITUDINEA TA A ALTERAT ACEST TOPIC! P.S. ESTE ULTIMUL OT PE TOPICUL ACESTA!!! |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Frate YODA din pacate ti-ai facut-o cu mana ta....admir vehementa cu care iei apararea lu` ZYX dar se pare ca el nu-ti impartaseste sentimentele.... Parerea mea e s-o lasati balta... |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
iar cei 2 de la craiova...m-au jignit destul...a.i. purtarea mea e oarecum de inteles.oricum, lumea e mica ! ;) p.s.ce se intampla cu caz...aaaaa....masina?!e pe roti au ba?!:lol: vb cu katy si poate iesim la o b.r. |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
~Nautilus |
Re: Polo GTI vs...
sub cinci dar nu cu 7000 si mai trebuie un pilot experimentat ine.
|
Re: Polo GTI vs...
@ ZYX - ai incercat cu Leon Cupra TFSI cu chip ??????
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
|
Re: Polo GTI vs...
1 Attachment(s)
vs crx vmax = 200
|
Re: Polo GTI vs...
vroiam sa zic good fking race si te asteptam si sapt viitoare pe meleagurile batranesti .. in alta configuratie. anyway GG
|
Re: Polo GTI vs...
sa inteleg ca a batut crxu'?
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:23. |
- Copyright 2026 4Tuning