Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Trs (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/25945-oltcit-trs.html)

bogdanlascu 20-04-07 23:03

Re: Oltcit Trs
 
1 Attachment(s)
uite cam tot ce-ti trebuie

apa este pt racirea turbinei

NightClubRacer 21-04-07 02:58

Re: Oltcit Trs
 
succes doar4u cu proiectu si astept sa vad cum fuge. ;)

B-14-BYE 21-04-07 09:47

Re: Oltcit Trs
 
stiu tot ce imi trebuie.. stai linistit lascu. regulator de ren 5 gtt carb ren 5 gtt. pompa de apa electrica vr6. radiatorul il am.
am cumparat si restrictorul care se pune pe conducta de ulei... pt ungerea turbinei.. sa nu o inunzi.. poze azi

B-14-BYE 21-04-07 19:40

Re: Oltcit Trs
 
5 Attachment(s)
niste poze

NightClubRacer 22-04-07 01:13

Re: Oltcit Trs
 
cat tea costat trubina?

B-14-BYE 23-04-07 20:48

Re: Oltcit Trs
 
80 euro ea+ 200 euro reconditionatu

Danutz Bratosin 24-04-07 10:45

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 867326)
80 euro ea+ 200 euro reconditionatu

pfoai.....man a costat mai mult reconditionatu decat ra propriuzisa....nush preturile dar cred k mai bine luai una noua...:lol:

bogdanlascu 24-04-07 19:06

Re: Oltcit Trs
 
noua aveam io cu 300

Madalin Zolti 24-04-07 19:29

Re: Oltcit Trs
 
Lascu, am vb cu Doarr4u si mi-o zis ca l-o sfatuit pupa :)))))) sa-si cumpere turbina aia :-j
No Comment !!!

bogdanlascu 24-04-07 23:16

Re: Oltcit Trs
 
mmmm ce chestie ,misto :),chiar nu este nevoie sa te bagi in discutie ;)

B-14-BYE 24-04-07 23:25

Re: Oltcit Trs
 
pupa mi-a zis doar sa iau o turbina de motor mic. el nici nu a stiut ca am cumparat-o sau ce am cumparat.. asa ca nu e nevoie sa faci impresie proasta despre anumiti oameni..

mad_mike 25-04-07 18:47

Re: Oltcit Trs
 
Sa vedem ce o sa iasa....oricum iti doresc succes:wink:

NightClubRacer 26-04-07 16:49

Re: Oltcit Trs
 
apropo, cati cai o sa aiba la sfarsit?

Bryan 26-04-07 17:03

Re: Oltcit Trs
 
97,546472135 (33)

el de unde sa stie ?

NightClubRacer 26-04-07 19:50

Re: Oltcit Trs
 
intrebam, la cati cai crede el ca va ajunge... :)

Bryan 26-04-07 19:58

Re: Oltcit Trs
 
undeva aproape de 100,depinde de boost

NightClubRacer 26-04-07 22:16

Re: Oltcit Trs
 
aha, ms Bryan.

bogdanlascu 26-04-07 22:22

Re: Oltcit Trs
 
la 0,5bari 91hp,0,6 99,5 hp asa arata pe dyno

B-14-BYE 26-04-07 23:08

Re: Oltcit Trs
 
o sa fie 0.8 minim .. sper sa tina...

BULLETTT 27-04-07 17:18

Re: Oltcit Trs
 
am eu pompa de apa de vr6 daca iti trebe

B-14-BYE 27-04-07 20:16

Re: Oltcit Trs
 
da. imi trebuie. aia electrica suplimentara de vr6.. dami un pret la ea !

e_Max 29-04-07 12:17

Re: Oltcit Trs
 
hei succes la implantul cu turbo sa faci treaba buna bafta

B-14-BYE 29-04-07 15:39

Re: Oltcit Trs
 
merci !
cu ajutorul lui maidanezu... baiatu cu vr6.. marti o sa am si pompa de apa ! si furtunele

Ja_Rule 29-04-07 22:39

Re: Oltcit Trs
 
sperca ajungi la capat.. bafta

B-14-BYE 01-05-07 20:44

Re: Oltcit Trs
 
6 Attachment(s)
momentan.. imi cumpar maine motorul.. ca de alte piese nu mai am bani ca am fost la mare
D-nsoara in bluza alba e mami meu pe care o iubi mult:*

Hyena 02-05-07 09:43

Re: Oltcit Trs
 
dc ai pus pozele cu ea aici o sa o tunezi si pe ea ? :> :D:rolleyes2

B-14-BYE 04-05-07 21:31

Re: Oltcit Trs
 
azi cu ajutorul unor 2 baieti super.. mi-au sosit niste piese.

Pompa de apa electrica
POmpa de benzina electrica 5 bar
Blow of valve cu tot cu down pipe.. si niste tubulatura de lancia turbo 2.0
multe furtune... conducte tzevi
si un radiator d ulei superb.. care va sta in spoiler
planetara franta !

Piese de care mai am nevoie
carb ren 5 gtt
regulator de presiune ren 5 gtt
si tzeava pt evacuare ..
admisia o fac la un baiat d pe forum d aici d inox

Ja_Rule 05-05-07 11:49

Re: Oltcit Trs
 
bine`ati venit la rubrica matrimoniale :)

B-14-BYE 05-05-07 11:58

Re: Oltcit Trs
 
incep greselile care costa...
cand am cumparat pompa de benzina am uitat sa intreb.. daca e d`aia de o bagi in rezervor sau d`aia de exterior. :)
si normal ca am luat ce nu imi trebuia :)

Ja_Rule 05-05-07 12:00

Re: Oltcit Trs
 
sectiunea de vanzari ;)

B-14-BYE 05-05-07 12:46

Re: Oltcit Trs
 
6 Attachment(s)
..........................

zarathustra 05-05-07 16:21

Re: Oltcit Trs
 
ai luat pompa imersibila... oricum cred ca-ti trebuie si un regulator de presiune. ce carburator folosesti?

B-14-BYE 05-05-07 16:33

Re: Oltcit Trs
 
vesti bune.. e buna pompa asta de benzina !! e d`aia exterioara!!
carb de ren 5 gtt si regulator de presiune tot de ren 5 am nevoie !

le-am gasit.. acum astept banii :D si o sa le cumpar

alex_dj_85_nnn 06-05-07 17:26

Re: Oltcit Trs
 
mai ai mult la ia?

zarathustra 06-05-07 18:03

Re: Oltcit Trs
 
grea limba asta romana

tudo 06-05-07 21:03

Re: Oltcit Trs
 
doarrr4u stai cumva in zona pietei Minis? sper sa o vad mai nervoasa decat e. sau decat a fost... :) bafta cu proiectu!

B-14-BYE 06-05-07 21:15

Re: Oltcit Trs
 
da. acolo stau ! cred ca toata lumea stie masina :d in halul cum o alergam

B-14-BYE 07-05-07 13:53

Re: Oltcit Trs
 
achizitii noi
Bord complet VEglia Franta nou noutz
rulment de presiune.
ulei mobil 1 pt cutie
cablu kilometraj franta nou
bielete complete cu tot cu capete de bara
placa disc ambreiaj

inca se mai gasesc piese noi.. si culmea.. chiar franta si culmea.. chiar mai ieftine decat la unii care le vand la mana a 2-a.. pe forum oltcit

o sa curat cutia de 5 axel care am cumparat-o si o voi monta..o sa mai ramana sa mai pun doar motoru

Magos 07-05-07 19:17

Re: Oltcit Trs
 
vreau si eu
:D

Hyena 07-05-07 20:04

Re: Oltcit Trs
 
ce anume? ;)) :>


All times are GMT +2. The time now is 15:08.

- Copyright 2026 4Tuning