![]() |
Re: Oltcit Trs
1 Attachment(s)
uite cam tot ce-ti trebuie
apa este pt racirea turbinei |
Re: Oltcit Trs
succes doar4u cu proiectu si astept sa vad cum fuge. ;)
|
Re: Oltcit Trs
stiu tot ce imi trebuie.. stai linistit lascu. regulator de ren 5 gtt carb ren 5 gtt. pompa de apa electrica vr6. radiatorul il am.
am cumparat si restrictorul care se pune pe conducta de ulei... pt ungerea turbinei.. sa nu o inunzi.. poze azi |
Re: Oltcit Trs
5 Attachment(s)
niste poze
|
Re: Oltcit Trs
cat tea costat trubina?
|
Re: Oltcit Trs
80 euro ea+ 200 euro reconditionatu
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
noua aveam io cu 300
|
Re: Oltcit Trs
Lascu, am vb cu Doarr4u si mi-o zis ca l-o sfatuit pupa :)))))) sa-si cumpere turbina aia :-j
No Comment !!! |
Re: Oltcit Trs
mmmm ce chestie ,misto :),chiar nu este nevoie sa te bagi in discutie ;)
|
Re: Oltcit Trs
pupa mi-a zis doar sa iau o turbina de motor mic. el nici nu a stiut ca am cumparat-o sau ce am cumparat.. asa ca nu e nevoie sa faci impresie proasta despre anumiti oameni..
|
Re: Oltcit Trs
Sa vedem ce o sa iasa....oricum iti doresc succes:wink:
|
Re: Oltcit Trs
apropo, cati cai o sa aiba la sfarsit?
|
Re: Oltcit Trs
97,546472135 (33)
el de unde sa stie ? |
Re: Oltcit Trs
intrebam, la cati cai crede el ca va ajunge... :)
|
Re: Oltcit Trs
undeva aproape de 100,depinde de boost
|
Re: Oltcit Trs
aha, ms Bryan.
|
Re: Oltcit Trs
la 0,5bari 91hp,0,6 99,5 hp asa arata pe dyno
|
Re: Oltcit Trs
o sa fie 0.8 minim .. sper sa tina...
|
Re: Oltcit Trs
am eu pompa de apa de vr6 daca iti trebe
|
Re: Oltcit Trs
da. imi trebuie. aia electrica suplimentara de vr6.. dami un pret la ea !
|
Re: Oltcit Trs
hei succes la implantul cu turbo sa faci treaba buna bafta
|
Re: Oltcit Trs
merci !
cu ajutorul lui maidanezu... baiatu cu vr6.. marti o sa am si pompa de apa ! si furtunele |
Re: Oltcit Trs
sperca ajungi la capat.. bafta
|
Re: Oltcit Trs
6 Attachment(s)
momentan.. imi cumpar maine motorul.. ca de alte piese nu mai am bani ca am fost la mare
D-nsoara in bluza alba e mami meu pe care o iubi mult:* |
Re: Oltcit Trs
dc ai pus pozele cu ea aici o sa o tunezi si pe ea ? :> :D:rolleyes2
|
Re: Oltcit Trs
azi cu ajutorul unor 2 baieti super.. mi-au sosit niste piese.
Pompa de apa electrica POmpa de benzina electrica 5 bar Blow of valve cu tot cu down pipe.. si niste tubulatura de lancia turbo 2.0 multe furtune... conducte tzevi si un radiator d ulei superb.. care va sta in spoiler planetara franta ! Piese de care mai am nevoie carb ren 5 gtt regulator de presiune ren 5 gtt si tzeava pt evacuare .. admisia o fac la un baiat d pe forum d aici d inox |
Re: Oltcit Trs
bine`ati venit la rubrica matrimoniale :)
|
Re: Oltcit Trs
incep greselile care costa...
cand am cumparat pompa de benzina am uitat sa intreb.. daca e d`aia de o bagi in rezervor sau d`aia de exterior. :) si normal ca am luat ce nu imi trebuia :) |
Re: Oltcit Trs
sectiunea de vanzari ;)
|
Re: Oltcit Trs
6 Attachment(s)
..........................
|
Re: Oltcit Trs
ai luat pompa imersibila... oricum cred ca-ti trebuie si un regulator de presiune. ce carburator folosesti?
|
Re: Oltcit Trs
vesti bune.. e buna pompa asta de benzina !! e d`aia exterioara!!
carb de ren 5 gtt si regulator de presiune tot de ren 5 am nevoie ! le-am gasit.. acum astept banii :D si o sa le cumpar |
Re: Oltcit Trs
mai ai mult la ia?
|
Re: Oltcit Trs
grea limba asta romana
|
Re: Oltcit Trs
doarrr4u stai cumva in zona pietei Minis? sper sa o vad mai nervoasa decat e. sau decat a fost... :) bafta cu proiectu!
|
Re: Oltcit Trs
da. acolo stau ! cred ca toata lumea stie masina :d in halul cum o alergam
|
Re: Oltcit Trs
achizitii noi
Bord complet VEglia Franta nou noutz rulment de presiune. ulei mobil 1 pt cutie cablu kilometraj franta nou bielete complete cu tot cu capete de bara placa disc ambreiaj inca se mai gasesc piese noi.. si culmea.. chiar franta si culmea.. chiar mai ieftine decat la unii care le vand la mana a 2-a.. pe forum oltcit o sa curat cutia de 5 axel care am cumparat-o si o voi monta..o sa mai ramana sa mai pun doar motoru |
Re: Oltcit Trs
vreau si eu
:D |
Re: Oltcit Trs
ce anume? ;)) :>
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:08. |
- Copyright 2026 4Tuning