Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Satu Mare (https://forum.4tuning.ro/195-satu.html)
-   -   masinile tari din sm....by Criwar (https://forum.4tuning.ro/195-satu/16967-masinile-tari-sm-by-criwar.html)

CIPRI_sor 19-06-07 14:52

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Apropo!! audi rs4??
nici vorba,kitul este de la firma "CARACTERE" fratilor..accesati www.caractere.com si vedeti...un rs4 original nu arata asa,dar masina este beton nu am ce zice..asa nu-mi plac oamenii aia care daca au o masina care arata cum arata repede isi pun acolo "S" pana si "RS" sau "M"...pff...

Spark 19-06-07 18:16

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
ciprishor ... bine ai revenit printre noi ... ;)

si spor cu bacu` ;)

gergo 20-06-07 20:11

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
3 Attachment(s)
tralaalalala, atenţie la linia treiiiiii. la linia treiii, soseşte acceleratul din Tokyo, săgeata roşieeeeee:
Attachment 289773
Attachment 289774
Attachment 289775
Honda Civic TypeR, în sfârşit în Satu Mare. Am fost si la un drivetest ;)
Pe această cale vă mulţumesc pentru şansa de a schimba viteza la 8500RPM :)) si vă doresc mulţi kilometri în stil VTEC!

Criwar 20-06-07 20:56

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
love at first sight...si eu vreau :(((

bmw_fear 20-06-07 21:08

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by gergo (Post 958344)
tralaalalala, atenţie la linia treiiiiii. la linia treiii, soseşte acceleratul din Tokyo, săgeata roşieeeeee:
Attachment 289773
Attachment 289774
Attachment 289775
Honda Civic TypeR, în sfârşit în Satu Mare. Am fost si la un drivetest ;)
Pe această cale vă mulţumesc pentru şansa de a schimba viteza la 8500RPM :)) si vă doresc mulţi kilometri în stil VTEC!

ce motorizare are:?: :?:

bandith00 20-06-07 23:36

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
@bmw_fear......motor de 2 litri,aspirat,cu cca.200 cp,0-100 in 6,6sec...top speed 235km/h....super masinutza!!!:)

danny19_sm 21-06-07 10:07

E faina masina da la dotari din fabrica sta foarte prost din cate am vazut.....nici macar un rahat de radio nu i-o putut baga....in rest faina masina.

Na asta vad ca are cd-player.....da cred ca proprietarul a platit extra pt el nu?

gergo 21-06-07 10:10

Civic Type R este in momentul actual cel mai bine cotat Hot Hatch (intre Focus ST, Golf GTI, Megane F1, Cooper S) de către jurnalisti de specialitate, motorul V-TEC, ca orice motor Honda este ca o cutie de bijuterii. Fără vibratii, fără turbo lag, si cel mai distractiv lucru: lucrează pe turaţii de 7500-8500 rpm. Un link: https://www.youtube.com/watch?v=1iq1QuBpkic

Type R se aduce in România fără climatizare, fără CD player, practic ... gol. Varianta asta este adusă din Germania, mp3+wma player, climatronic, etc.

rapidistu_c&c 24-06-07 19:31

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
6 Attachment(s)
Un Bmw M5 nou in Satu Mare, ieri a intrat in tara unchiumeu cu el.....cred k e singurul din SM :D

42ning 24-06-07 20:43

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
:!: pachet M e ceva M5 e altceva....ala nu e M5 e seria 5 .....:shock:

rapidistu_c&c 24-06-07 20:45

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
nush ce sa zic, da ii cu mult mai diferita decat un serie 5 normal....un serie 5 cati cp are????

rapidistu_c&c 24-06-07 20:48

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
da io zic oricum k ii masina tare....2006,biturbo, 328 cp, automat....full option....40000 euro

42ning 24-06-07 20:48

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
un M5 are 507 cp are niste fante la smnalizatoare pe parti are evacuare pe ambele parti....are butonul "M" care ii da toti cei 507 cai...Iar cp la seria 5 depind de model

rapidistu_c&c 24-06-07 20:49

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
si asta are la schimbator un buton M, si o pozitie M

42ning 24-06-07 20:53

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
2 Attachment(s)
uite poze m5

rapidistu_c&c 24-06-07 20:59

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
si la asta cand o pui pe pozitia M, are un demaraj si fuge mult mai repede,se simte diferenta foarte mare intre M si D, D pozitia normala de mers la schimbator automat, ....asta e diesel biturbo

42ning 24-06-07 21:04

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
nu e M5 dar e forte tare daca e biturbo si cum ai spus si oricum seria5....:lol:

rapidistu_c&c 24-06-07 21:09

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
nush dak nu e m5 sau dak e.....in fine...e o masina care imi place....si zic k e o masina tare si puternica.......aici in sm am fost cu 280km/h cu ea, sincer am simtit k mi se lipeste stomacu de spataru de la scaun, de la viteza aia, si ink ii mai putea da si mai mult....

42ning 24-06-07 21:14

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Asa este sa o stapanesti sanatos tu sau unchiul tau si traditionalul "FARA INCIDENTE":!: :!: :!:

rapidistu_c&c 24-06-07 21:17

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
sa speram.....sa fie fara incidente k masina cere tot timpul viteza....la sfarsitul sapt. vreau sa ies cu ea in oras....MS!!!!

ErdVento 25-06-07 01:09

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
buna rapidistu c&c !!!
te asigur eu ca nu e ///M5!!!!e clar ca si asta e o masina super super super tare,dar un M5 cu mult e peste asta!!!!
si din cate am auzit si am vazut in teste..............om tre sa fi ca sa stapanesti un M5.............
dar totusi felicitari........

rapidistu_c&c 25-06-07 01:14

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
OK, Mersi!!! ;)

danny19_sm 25-06-07 21:44

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Nu e m5 100%....Poate are ceva modificari la motor daca zici ca are atatia cai......Oricum multa bafta sa aiba unchiutau la ea si transmite-i din partea mea ca are gusturi bune la masini ;).....

rapidistu_c&c 25-06-07 21:47

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
MS !!!!!a avut el multe masini tari sa zicem, dar demult si-a cautat el asa o masina care sa il reprezinte si caracterizeze....o sa ma vedeti si pe mine prin oras cu ea....;)

rapidistu_c&c 25-06-07 21:51

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
nu numai in poze......:D ;)

Snoopy 25-06-07 22:31

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Poate ne vei arata BMW intr-o vineri la intalnire... ;)

rapidistu_c&c 26-06-07 13:39

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
o sa vil arat cu siguranta....si sper k intr-o vineri cat mai apropiata...;)

Ottaviano_m 27-06-07 16:56

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
salut,sunt nou pe forum,ma numesc octavian,si va urmaresc din Italia.Sunt student la turism la cea mai mare faculta privata din Italia(cel putin asa zic ei)si vreau sa zic,ca ma bucur ca a inceput sa miste ceva si in SM,cum am vazut pana acuma p topic ziceati ca incet,incet s ridica si satmarul.Daca va pot ajuta cu ceva...Italia este o mare piata d desfacere pt piese tuning,o sa va tin informati cu c apare mai nou(sa nu credeti ca vreau sa fac p infumuratu' da' aici chiar apar mai repede) Scuzati daca am fost deja OT.Sper sa schimbam opinii in mod placut,cum d altfel pana acum am vazut ca se poate;)

Ottaviano_m 27-06-07 16:59

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Ok,supertare BMW-ul,daca-i dieselul biturbode 3000cmc inseamna ca stock avea 272 de cai,ce modificari s-au efectuat motorului?M sigur nu e,imi pare rau.Sa traiasca proprietarul si cine-l conduce!!!

rapidistu_c&c 27-06-07 18:34

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
salut si bine ai venit, deci eu nu stiu ce modificari i sa facut....asa lam adus din germania, ii diferit cu mult fata de un serie 5, si, si pretul lui a fost un pic cam umflat fata de modele serie 5...ii mai special!!!

rapidistu_c&c 27-06-07 18:40

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
sincer un BMW 535 tot din 2006, putea sa cumpere cu 10000 euro mai ieftin!!! si unchiumeu, proprietarul bmw-ului e italian ,e din Foggia!;)

wasted 07-07-07 14:20

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
9 Attachment(s)
Din pacate bateria la apartu foto era pe 0.
Asa o ramas telefonu. Un MiniCoper dragut. Cu jenti de 17 :) Mi-ar place sa am unu :rolleyes2
Bordul si schimbatorul imi place tare :lol:

Spark 07-07-07 14:31

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
225/ 35 r17
eu mai jos de 50 nu as lasa cauciucurile ...
oricum arata bine :)

mrjoe 12-07-07 18:25

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by nistea mircea (Post 994345)
gemenii din oras au iesit la plimbarica. desi nu sant ca doua picaturi de ploaie sant FRUMOASE FOC:rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2 :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Sal!!

cit ai platit pentru transcriera masinei tale?

nistea mircea 12-07-07 23:06

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by mrjoe (Post 994392)
Sal!!

cit ai platit pentru transcriera masinei tale?

sal destul de mult ca astia mus satui si nici nu ia satura dumnezeu o data . in jur de 20000000 mil cu totul:!: :!: :!:

Dexter Laboratory 13-07-07 02:21

mirciulica bine team gasit pe aici faina masinutza ta dar asa se pare ca se poarta portocaliu nice jmecher

bai fratilor dexter nu mai are caruta dar isi va reveni in forta care imi da imprumut o bicigleta???????????????????????????????

valineamtsm 13-07-07 17:03

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
5 Attachment(s)
Masinile Astea Doua Daca Nu Sunt Tari Le Dau Eu Foc Cu Mana Mea La Amandoua! Dar Daca Sunt Tari Atunci Lasa-le Aici Pe Acest Thread:!: :!: :!:

holdo 13-07-07 18:37

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
ce cautati la mine in parcare? :)

szambi77 14-07-07 13:10

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Baaahh ... da ce o intrat portocaliul la moda de-o vreme :rolleyes2 ......

wasted 14-07-07 13:18

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Poate duc lipsa de alte culori :silenced:


All times are GMT +2. The time now is 07:43.

- Copyright 2026 4Tuning