![]() |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
Noua nu ni s-a cerut nicaieri sfatul/ajutorul pentru organizarea/supravegherea standului/votului, asadar scuza-ma te rog ca nu ma simt vinovat ca nu am fost prezent acolo sa va dau o mana de ajutor. In alta ordine de idei eu am incercat sa ma implic inaintea concursului propunand niste oameni zic eu avizati pentru juriu, propunere ce a fost refuzata de organizatori, so, then again.. not my problem, trebuia sa fie stapani pe situatie |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
ma da' de ce nu zice o data un organizator cine a castigat si gata ca doar la ei au fost trimise mailurile cu poza si NUMELE asa ca nu ar trebui sa zica a castigat masina 1,2 sau 10, sa zica username-ul ;)
ca e prea multa vorbarie pe aici si degeaba... |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Aveti si voi rabdare...
Dupa cum ati vazut, nici la concursurile de tuning nu s-a publicat nimic deocamdata! Cine a fost juriul? A fost acelasi juriu ca si cel care a acordat premiile pentru masinile din cadrul showului, si a fost anuntat. Ca au fost oameni care ne-au ajutat la afisarea lucrarilor, e foarte adevarat. de ce ei si nu altii? pentru ca ei au fost dintre cei care s-au oferit sa ne ajute la organizarea in ansamblu a expozitiei (nu doar VT). si au stat pana sambata noaptea cand am plecat, si duminica au fost de dimineata acolo ca sa ne ajute in continuare. (si le multumesc inca o data pe aceasta cale). Inca o data, va rog frumos sa fiti intelegatori si sa mai aveti putina rabdare. ps: pe cei ce zic ca nu s-au cerut nicaieri voluntari, ii rog sa se uite la primul post din topicul asta: https://forum.4tuning.ro/179-4tuning-day-2006/14592-echipa-sprijin.html |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
o prima reactie oficiala din partea mea, punctual:
1. datorita retragerii mele din concurs din motive obiective, am avut onoarea si sarcina sa fac parte din juriu. 2. ii multumesc din inima lui RoSonic pentru ajutorul, reactiile si solutiile perfecte de care a dat dovada precum si multumirile de rigoare celor care m-au ajutat fizic la fatza locului. 3. am observat o iritare (exagerat spus) intre organizatorii 4tuning si securitate + cei care au pus la dispozitie/inchiriat locatia, lucru observabil si in tratarea dezinteresata a rugamintilor noastre repetate de a lumina in vreun fel sau altul peretele cu lucrarile expuse. 4. am votat, ca membru al juriului, total obiectiv, banuiesc ca nu contesta nimeni acest lucru. experienta pe care deja o am in acest domeniu confirma optiunile mele la vot. daca totusi exista cineva care se indoieste de acest fapt, sa-mi spuna. 5. pentru a corobora la fix rezultatele oficiale cu optiunea membrilor 4tuning, am hotarat impreuna cu RoSonic sa dam drumul la surpriza surprizelor: toti membrii 4tuning vor vota, in decursul zilelor urmatoare, locurile I, II si III pentru fiecare categorie, "best of show" pt. cele trei categorii freehand+beginner+advanced si "the ultimate virtual tuning" pt. highend iar la final le vom compara cu rezultatele votului juriului. inca o data, veti vota LUCRARILE si NU OAMENII. ;) 6. sunt ferm convins ca ZoliaT sau Gratian vor publica pe forum lista intreaga a juriului, tocmai pentru a intampina transparenta de care vorbeam la inceputul concursului. 7. am citit cu interes tot ce s-a spus pana acum despre zilele "4tuning day" si ma simt obligat sa fac urmatoarele precizari: Quote:
Quote:
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
bai nush cu ce sa incep...........
dupa ce ca am indurat atatea sambata si duminica ...lumea ,ma vorbeste de rau ............nush exact daca de mine sau de altcineva era vorba ca punea in scarba lucraile .........cel care a zis se insala ........si mie chiar mi-a facut placere sa stau acolo sa ajut acolo sa stau sa am grija de ele .....deci intrun fel putea sa nu ma intereseze........ si inca ceva au venit multi de la vt care au participat si sareau pe acolo "asta e a mea asta e ata asta e a lu ala " si unii sa zica mersi ca ama stat langa panou si le-am pazit lucrarile ...daca ati sti voi cati ciutani vroiau sa le ia si se intindeau sa traga de ele zile tu ROSonic daca nu e asa .... si ar mai fi multe de zis si nici nu am avut timp sa citesc tot forumu.....sa vad ce mai zice lumea.......... si in nici un caz nu am influentat juriul ca sa ma voteze .........e ceam mai mare prostie pe care am auzito............... Off topic: (MULTUMIRI SPECIALE LUI ZOLIAT , LUI HONDARU SI CELOR CARE M-AU AJUTAT SA IES DINTRO INCURCATURA......stiu ei despre ce e vb nu vreau sa deschid discutie pe acest subiect.....) |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
In sfarsit...
Multumim pt rezultatele mult asteptate! |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
te-ai chinuit degeaba, HIGH-END a fost pe baza de invitatii... nu mi-ai prezentat NICI O LUCRARE anterioara de-a ta si nici macar NU TE-AI ARATAT INTERESAT de a participa la HIGH-END. asa ca, vorba aia, "dupa razboi, multi viteji se-arata".
am citit si eu regulamentul top art ,stiu care era treaba,''HIGH-END a fost pe baza de invitatii'',stiu si asta ,si de inscris nu m-am inscris fiindca la inceput nici eu nu am stiut ca voi ajunge sa o lucrez in 3d max ,m-am apucat de ea in ultimele zece zile ale concursului,atentie si zic atentie,la data predari lucrarilor masina inca nu era gata,o trimiteam degeaba, in plus nici nu eram inscris sau mai bine zis ''invitat'',alceva am spus acolo in mesaj ca unii din noi au muncit pe rupte fie cu creionul,photoshop-ul sau 3d max-ul,(eu nu am fost unul din ei si trebuia sa mentionez asta,vina mea),la persoanele astea m-am gandit,ca unii din noi au muncit cu pasiune insa unii din organizatorii concursului.......nu. iti dau dreptate,dupa razboi multi viteji se-arata desi am lucrat in 3d-max ,nu am postat lucrarea ,deci se poate considera ca am lucrat-o pt mine si nu pt concurs. |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
si votul membrilor 4tuning va influenta clasamentul actual cel dat de juriu?
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Sincer nu mi se pare normal sa se voteze din nou pe 4tuning...pt ca o sa fie o faza de genul...cine aduce cei mai multi prieteni (spamuri pe Ym, telefoane date "intra si tu pe 4tuning si voteaza-ma si pe mine").
Cea mai buna metoda dupa parerea mea este un juriu specializat!!! |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
+++ ca la o adica...100 de noi usere pe diferite ip-uri si gata....hop 100 de voturi la o persoana... |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
daca tot a ramas ideea de vot pe forum ...propun ceva de genul asta:
* fara poll * fiecare vot sa fie argumentat intr-un post,ex:am votat lucrarea x(si daca se doreste...pt ca...) * userul sa aiba un minim de posturi pe forum(adica un user cat de cat activ pe forum) in rest consider ca la high-end singurul care isi putea impune punctu de vedere,era si este evident doar top-art.el poate observa acuratetzea,munca,detaliile,finisajul,cat si designul modelului. valabil si in cazul sectiunii advanced\beginner ...cel care de altfel a renuntat la concurs xxdadixx ,ar putea clarifica situatia si la aceste sectiuni. iar la freehand au fost cel mai corect notate...au fost alese pe buna dreptate primele 2 lucrari. eu v-am dat o sugestie.voi hotarati cat de buna e sau nu. bafta! |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
k mersi mult pentru rezultate dar d unde stim noi care sunt lucrarile noastre??
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
o sa puneti pe site toate masinutele modificate ? sa le vedem si noi putin pe toate........ dak se poate.... :)
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Mi-e greu sa citesc tot ce s-a mai scris. Ma dor ingrozitor de rau ochii. Vreau sa stiu doar daca vreunul dintre participantii la VT challenge a avut dificultati la intrare. Stiu sigur ca pe devlin_dirty si shantzu i-am bagat eu inauntru.
PS: felicitari celor ce-au castigat! |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Deci pana la urma cum ramane?....se face si un vot pe forum..si se expun toate lucrarile?
daca da ...astept sa se spuna une si cand punem lucrarile :D |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
tot nu ma-ti lamurit....votul membrilor 4tuning va influenta clasamentul actual???????da sau nu?
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
exista o optiune la Poll care arata fiecare user ce a votat...astfel se pot verifica userele facute special pt asa ceva... |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
sau
Quote:
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
ma voi nu ma vedeti?:D:D:D.....raspundeti-mi si mie la intrebare
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
eu unu nu cred k vor aparea nspe mii d useri noi sa il voteze p unu... si dak e, putem sa facem cum a zis blowwind dak merge...
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
dak nu sa voteze cei care is de la stage 1 cel putin ..... apoi 2...3...4..... si toti cei de ai casei si cei speciali si toti ceilalti, in afara de cei cu stock........ se poate??........... ar fi o solutie
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Ar trebuii macar o diploma pt cei care au castigat si au fost anuntati la Prisma ...macar o diploma...se mai tine cont de cine a castigat acolo?
Era imposibil sa nu iasa si vorbe aiurea ...nu am timp sa citesc tot..sa vad ce sa mai zis..... |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
asta incerc si io sa aflu....SE MAI TINE CONT DE VOTURILE DATE LA PRISMA SAU VOTURILE FINALE VOR FI CELE ALE MEMBRILOR 4TUNING??????????
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
Si din nou o sa ajungem cu se intampla mai demult cand primeam spamuri pe Ym cu: "intra si tu si voteaza-ma si pe mine...PLS"!!! Si la fazele astea pot sa fie useri destul de vechi!!! |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
atunci sa voteze doar cei "de-ai casei" :) sau cei care nu au participat la concurs... pt k sunt multi care sau retras...foarte buni...
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
intelegeti, n-a fost sa fie ..."concursul concursurilor 2006"....poate data viitoare....
prea mult tam tam, cel mai bine ne-am afisa toti creatile si poate k asa vom vedea fiecare ce-a facut diseara le postez....si asa ne vom da fiecare cu parerea cam cine merita si cel mai important e k o sa vedem toate lucrarile, chiar si a celora care n-au reusit sa trimita, au fost respinsi... |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
ok , a fost doar o propunere...
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
nu a reusit nimeni sa pozeze panoul pe care erau expuse lucrarile???...asa ne dadeam si noi seama cine sunt castigatorii
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Sper sa se tina cont si de rezultatul de la prisma
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
asa sper si io ca pe forum se pot face multe
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
pozele cu lucrarile afisate pe panou...
https://forum.4tuning.ro/179-4tuning-day-2006/15354-clasament-virtual-tuning/page-2.html |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
deci...sa inteleg ca se va vota iar?
nu raman rezultatele de la prisma? deja incepe sa mi se para o foarte mare aberatie tot ce se intampla cu acest concurs. prima data ca e intr-un fel....a doua oara e altfel, acum iar s-au skimbat lucrurile. incep sa ma plictisesc, sicer acum. d c nu poate sa ramana asa si gata, atata agitatie pt ce? or sa mai fie si alte concursuri, poate mult mai reusite. |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
tie iti place asa cum e acum?
nu ai vrea sa vezi si tu ceilalti ce parere au despre munca noastra?ma refer la lumea de pe forum. nu ai vrea sa vezi si tu cine /ce si cum a lucrat.daca isi merita cu adevarat premiul .... sa comentam si noi lucrarile, asa cum le vedem noi nu? :???: |
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
Quote:
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
eu cu inca cativa din vt am fost la panou si am discutat care lucrari au sanse sa ia un premiu ;) si lucrarea cu numarul 25 nu prea avea sanse ;)
|
Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
dar la c sectiune la beginer,nu?
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning