Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Starea curselor auto (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto.html)
-   -   O pistă de drag: idei şi propuneri (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto/59077-pista-drag-idei-propuneri.html)

DragosT 18-03-09 14:50

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 2159848)
dar nu pot sa nu raspund la ofense si nu suport oamenii care fac pe cunoscatorii .

Mai bine nu le mai provoca. Cand am returnat banii numai de existenta tu nu ma ardea pe mine. Nici tu din cate imi amintesc nu mi-ai spus nimic de pagubele patite, ba din contra, daca nu ma insel am incercat sa va ajut cu o masina de tractare acolo, iar apoi pe forum te-ai dat cocosel. Iar despre foto-celule si MR... fostii tai colegii... daca tu ai impresia ca a fi suport de vesta reflectorizanta te face mare organizator, e bine. Ai redactat vreodata vreo cerere catre o administratie, ai inaintat vreun dosar la Politie pentru o blocare si deviere, ai alergat dupa sponsori, ai amenajat traseul, ai suportat premiile, ai contractat ambulanta si ai chemat pompierii, ai dat tu cu subsemnatul pe vreunul din actele alea sau ai fost raspunzatorul direct pentru vreun eveniment? Chiar daca raspunsul tau e NU la toate astea, ai avea dreptul sa-ti exprimi ideile referitor la aceasta amenajare. Mai grav e ca o faci, am mai spus, nedocumentat. Cred ca un constructor ne-ar lamuri multe din dileme, dar vai, in opinia ta nici ala nu are dreptul sa vorbeasca daca nu e macar lucrator la pompa de carburant. Inca ceva, daca nu suporti ceva din cauza unei incapacitati de intelegere nu trebuie sa devii agresiv verbal. Intreaba si poate primesti lamuriri suplimentare.

Acum, daca ideea si planul s-a spus ca exista iar propunerea a venit deja din partea lui Sebastian prin punerea la dispozitie a acestui teren, poate ca titlul ar trebui schimbat in "finantare/parteneriate" si sa nu ne mai dam cu parerea aiurea cand lucrurile deja sunt pornite vad. Problema e ca daca totul se rezuma la "exista planul", e o mica carenta de marketing aici. Adica nu stiu ce rost are vehicularea unui secret pe un forum public.
Aici ma opresc la a-mi mai baga nasul in treburi atat de sensibile. Chiar doresc multa bafta celui care va avea curajul sa puna in aplicare ceva de o asemenea amploare.
V-am salutat!

Gabi 18-03-09 15:57

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
Repet: subiectul topicului este
"O pistă de drag: idei şi propuneri"

F_L_R 19-03-09 06:19

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 2158958)
400 000 euro ajung dupa planurile mele insa nu sa obtinem omologarea
ulterior totul se poate dezvolta si cred ca intr-o zi masupar si o fac pe cont propiu direct.

-Zi ca daca trebuie te supar eu si te supar asa rau incat sa te apuci si de treaba.

Razvan_MFV 19-03-09 07:43

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by NSL_Florica (Post 2155458)
NU se va face niciodata nimic!!!!
Daca nu va exista un singur om care sa aibe si teren si bani pt investitie nu se va face nimic , iar acest om cu siguranta nu cred ca exista pe acest forum.

Suna parca prea pesimist daca 'gandim cu inima' dar este dureros de adevarat daca gandim cu capu'.
Ecuatia e simpla, om mai mult decat pasionat + f multi bani + mari sanse de a nu-i recupera pe termen scurt si poate mediu = imposibil in Romania zilelor noastre.

Alex23 22-06-09 15:18

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
spor la treaba si sper sa se faca o pista de drag.si referitor la cel care pune banii eu zic in max 2 ani el isi i-a banii care i-a investit.

lilfreshill 24-06-09 15:02

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
O discutie clasica cu miresme Romanesti .. altfel nu se poate :)
cat de pista de drag...
...e pe vine.. se gandeste la „existenta libertatii” pe 1, 2 sau 4 roti si in romania... se lucreaza la proiect de un arhitect.. cu toate cele ... investitia se ridica la aprox 3.4 mil de euro...
se gandeste si la un traseu de 11.5 km din care se pot face multe combinatii de cursa cu lungime max de 6.8 km...
se astepta fonduri straine made in uk... totul se va decide in functie de proiect, care trebuie sa taie orice rasuflare...
daca nu se ajunge la fondurile straine... am sa propun o miscare masiva in Romania pentru a indeplinii visul de miros proaspat de pneu topit, fara mirosul urat de rosu/albastru.

SEBASTIAN 18-10-09 07:41

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
Din punctul meu de vedere construirea nu este imposibila, iar terenul deja exista asa cum v-am mai spus. Este proprietate in imediata apropiere a Bucurestiului cca 15km.
https://img43.imageshack.us/img43/9803/pistateren.th.jpg
Cu toate ca e criza si banii rulati sunt mai putini costul efectiv de construire a pistei a ramas tot in zona sumei anuntate anterior.
Pe acest teren se poate face mult mai mult dar orice faci ridica costurile.

Rebel_Boy 18-10-09 16:13

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
De ce nu pui piciorul in prag si sa faci ceva Sebastiane .. k lumea vad ca isi da doar cu parerea .. E nevoie sa te suparam rau (cum spuneasi Florica) ? .. spune-ne cand si cum :lol:
Eu unu consider ca se recupereaza suma investita in mai putin de doi ani cum spunea cineva mai sus.

69WRX 19-10-09 22:02

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
daca e ceva, punem mana de la mana si te suparam tot forumul...dar asa rau de tot

SEBASTIAN 19-10-09 22:22

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
Au fost cateva momente in care se putrea face mai mult.
Insa cu buna stiinta, unii au cautat toate motivele din lume sa se puna de-a curmezisul.
Ar fi ceva sa se asocieze mai multi, sa preia cineva initiativa, sa vina sa discutam.
Pentru a nu exista posibilitatea de interpretare, daca se face o asociatie eu nu vin sa strang banii, nu vin sa ma implic.
Doresc de partea asta sa se ocupe altcineva care apoi sa-i reprezinte pe restul si sa discutam serios cand ne punem la actiune.
Astfel realizam un proiect in care eu am 50% ceilalti au 50% , parti egale cu drepturi egale.

79BYG 25-10-09 01:15

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
Am citit 13 pagini doar de critici si atacuri la persoana ....

PISTA este doar un vis ??? sau se lucreaza in mare secret ??

SEBASTIAN 25-10-09 07:07

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
Nu se lucreaza nimic din punctul meu de vedere, sunt tot felul de incercari nereusite deocamdata.

Provenzano 30-10-09 10:02

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
ar fi ceva interesant cu pista asta:P si oricum in cativa ani s-ar amorsa si investitia pt ca oricine ar veni sa se dea

kidu2006 06-11-09 17:26

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
Pista aia mai aveti mult de asteptat pana o sa vina si la noi :-j .. deschideti degeaba topicuri cu sugestii si etc.
Iar acel "pasionat" nu o sa vina niciodata sa-si arunce banii pe fereastra!Poate doar sa-l enerveze asa de tare numarul lor!Sa fim realisti,cost destul de mult si implicatii pe masura!
Nu mai visati ca nu o sa apara asa ceva dintr`un simplu buzunar;)

SEBASTIAN 06-11-09 18:47

Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
 
Cam da, insa speranta moare ultima.


Un evreu, de 20 de ani, se duce sa se roage la Zidul Plangerii:
- Da Doamne sa cāstig la Loto!
Mai inainteaza evreul nostru īn vārsta, īsi face familie, copii, timp īn care se tot ruga:
- Da Doamne sa cāstig la Loto!
Īmbatrīneste evreul, i se albesc sprāncenele, parul, īi tremura genunchii. El mergea īn fiecare zi la Zidul Plangerii si se ruga:
- Da Doamne sa cāstig la Loto!
Īntr-o zi cerul se īntuneca, apar fulgere pe cer, nori grosi si o voce tunatoare īi spune:
- Cumpara-ti un bilet!!!


All times are GMT +2. The time now is 23:02.

- Copyright 2026 4Tuning