Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

FANEX 27-08-07 17:16

Re: Proprietari de vw vento
 
aha scuze ,acum am deschis poza cu alt program si vad ceasul clar,intradevar este si in mile si in km,gradele sunt faraday(cool)

ufo20exe 27-08-07 18:07

Re: Proprietari de vw vento
 
Salut baieti,ma bag si eu in trupa voastra daca ma primiti!O sa fac si niste poze mai tarziu! Paul te rog ,daca poti ,sa vb cu americanu" pt un compresor de AC ...

paul_ral 27-08-07 18:18

Re: Proprietari de vw vento
 
Fanex ai pm legat de stopuri.
ufo20exe-intreb dar cred ca o sa fie destul de mult avand in vedere greutatea compresorului

ufo20exe 27-08-07 18:26

Re: Proprietari de vw vento
 
mersi mult!tot ce am gasit pe aici e intre 200-250 euro!mi se pare cam mult!!

paul_ral 28-08-07 16:24

Re: Proprietari de vw vento
 
Pentru ce motor iti trebuie compresorul?Sunt 2 tipuri:4 sau 6 cilindrii

FANEX 28-08-07 20:36

Re: Proprietari de vw vento
 
lagar amortizor fata arata ca in poza de aici http://www.vagcat.com/epc/cat/vw/VE/...48/52/1559015/ pentru ca la magazin mi-au aratat 2 modele ,unul ca reperul 30 din imagine si altul total diferit

FANEX 28-08-07 20:40

Re: Proprietari de vw vento
 
zilele urmatoare schimb amortizoarele pe fata si vreau sa am totul pregatit,nu sa desfac si sa umblu dupa piesa cu cea veche ,apropo in carte scrie despre piulitele cu autoblocare care se schimba la fiecare demontare,voi ce ziceti..........

bzsa 28-08-07 20:43

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1069633)
zilele urmatoare schimb amortizoarele pe fata si vreau sa am totul pregatit,nu sa desfac si sa umblu dupa piesa cu cea veche ,apropo in carte scrie despre piulitele cu autoblocare care se schimba la fiecare demontare,voi ce ziceti..........

poti sa le pui inapoi ca nu cred ca are ceva
la ce pret ai gasit amortizoare ???
si de care ca si eu trebuie sa le schimb dar acum astept sa imi vina angel eyes

FANEX 28-08-07 20:54

Re: Proprietari de vw vento
 
11.08.2007
-paravint Usi Fata = 140 Ron

17.08.2007
-2xamortizor Fata Monroe Ulei R11136=138+138=276 Ron
-set2buc.kit Protectie Praf Febi Bilstein = 40 Ron

bzsa 28-08-07 21:06

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1069658)
11.08.2007
-paravint Usi Fata = 140 Ron

17.08.2007
-2xamortizor Fata Monroe Ulei R11136=138+138=276 Ron
-set2buc.kit Protectie Praf Febi Bilstein = 40 Ron

nu o fost scump deloc si eu monroe vreau sa ii pun la fel am si pe spate si sunt fff multumit
si paravant vreau sa cumpar dar 4 buc dar ,mai intai imi pun folie pe geamuri ;)

FANEX 28-08-07 21:17

Re: Proprietari de vw vento
 
paravinturi am pus la o firma in cluj,5 min. a durat toata operatia,am vazut ca se miscau excelent si la folii ,sunt autorizati si seriosi,am cartea de vizita in masina daca vrei iti zic firma si telefonul sau adresa daca vrei sa mergi sa vezi tu cum lucreaza.

ufo20exe 28-08-07 21:29

Re: Proprietari de vw vento
 
motorul e de 1,8 -4cilindrii

ufo20exe 28-08-07 21:31

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1069658)
11.08.2007
-paravint Usi Fata = 140 Ron

17.08.2007
-2xamortizor Fata Monroe Ulei R11136=138+138=276 Ron
-set2buc.kit Protectie Praf Febi Bilstein = 40 Ron

da-mi si mie un nr de tel la cei din Cluj cu paravanturile,te rog

FANEX 28-08-07 21:53

Re: Proprietari de vw vento
 
lagar amortizor despre care vorbeam mai sus se numeste si flansa ?

FANEX 28-08-07 21:54

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa maine ai nr. de telefon


All times are GMT +2. The time now is 06:16.

- Copyright 2026 4Tuning