![]() |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Daca e frumos afara vin si eu???
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
tu ai putea sa incerci deja cu omul pana sa ajung eu in bucuresti.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
In Bucuresti situatia e fleoshcaita rau.
+ ca am auzit cate ceva de omu si stilul lui de a schimba treptele :D |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
vreau sa incerc si eu cu 2,0 tdi , daca imi lasati un nr de tel pe privat ne vedem cand nu mai ploua:)
eu am 1,9 tdi cu soft |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Pai asteptam sa nu mai ploua si ne vedem.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Ce-mi place, deja se strange de una mica:D . Bluey si B11EAU, neaparat trebuie sa va vad. Eu as incerca si eu cu voi, dar nu stiu ce fac cu cele 200kile in plus fata de voi + 100 a mea :D , dar........asa de distractie intr-o seara linistita, ma bag.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Ca info pentru curiosi:
Cu varianta de soft mai agresiva pe care o am acum masina consuma mai putin la mers normal. Mers normal insemnand autostrada intre 140km/h si 150km/h in tr a6a. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Ca tot este un topic dedicat dyno-ului si ca tot vorbeam de stiluri de a te da...
Punand intrebarea: "Cand te dai la o linituza cum schimbi?" un "celebru" inginer de la un anumit "dyno" din Bucuresti ( nu dam nume :) Auto___ ) mi-a raspuns uitandu-se pe fisa: "Pai la cuplu maxim...!" :) :D In aceeasi idee am putea toti sa nu mai folosim treptele mici si sa plecam de pe loc direct cu a 4-a! Oricum vitezele mari se prind doar in treptele superioare... :):):) |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
schimbi sa cada putin peste cuplu maxim :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:38. |
- Copyright 2026 4Tuning