Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   vag 2.0 tdi 140cp (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/35819-vag-2-0-tdi-140cp.html)

B11EAU 20-10-07 18:49

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by siadimet (Post 1157596)
colegu,vreau si eu sa ma mai probez cu tine sau cu altcineva cu 2,0 tdi remapat.ideal ar fi avionu,dar se cam lasa asteptat.

Daca esti tentat se poate proba cu un Golf 5 remapat... Nu e varianta race de soft!

siadimet 20-10-07 22:24

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by B11EAU (Post 1158855)
Daca esti tentat se poate proba cu un Golf 5 remapat... Nu e varianta race de soft!

ok,eu o sa ajung saptamana viitore in bucuresti.o sa-ti dau un PM.

bluey 20-10-07 23:55

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Daca e frumos afara vin si eu???

siadimet 21-10-07 01:24

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
tu ai putea sa incerci deja cu omul pana sa ajung eu in bucuresti.

bluey 21-10-07 11:32

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
In Bucuresti situatia e fleoshcaita rau.
+ ca am auzit cate ceva de omu si stilul lui de a schimba treptele :D

siadimet 21-10-07 14:15

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 1159841)
In Bucuresti situatia e fleoshcaita rau.
+ ca am auzit cate ceva de omu si stilul lui de a schimba treptele :D

adica?merge tare sau nu?

B11EAU 21-10-07 15:03

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 1159841)
In Bucuresti situatia e fleoshcaita rau.
+ ca am auzit cate ceva de omu si stilul lui de a schimba treptele :D

:))... M-a laudat Alex!!! Incercam si noi cu prima ocazie!

bluey 21-10-07 18:15

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by B11EAU (Post 1160228)
:))... M-a laudat Alex!!! Incercam si noi cu prima ocazie!

Vroiam sa zic ca mi-a spus o pasarika dar .....

mask2k 21-10-07 23:48

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
vreau sa incerc si eu cu 2,0 tdi , daca imi lasati un nr de tel pe privat ne vedem cand nu mai ploua:)

eu am 1,9 tdi cu soft

bluey 21-10-07 23:54

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Pai asteptam sa nu mai ploua si ne vedem.

Bicolorul 23-10-07 09:40

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Ce-mi place, deja se strange de una mica:D . Bluey si B11EAU, neaparat trebuie sa va vad. Eu as incerca si eu cu voi, dar nu stiu ce fac cu cele 200kile in plus fata de voi + 100 a mea :D , dar........asa de distractie intr-o seara linistita, ma bag.

bluey 23-10-07 10:52

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Ca info pentru curiosi:
Cu varianta de soft mai agresiva pe care o am acum masina consuma mai putin la mers normal.
Mers normal insemnand autostrada intre 140km/h si 150km/h in tr a6a.

siadimet 23-10-07 21:01

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by Bicolorul (Post 1163112)
Ce-mi place, deja se strange de una mica:D . Bluey si B11EAU, neaparat trebuie sa va vad. Eu as incerca si eu cu voi, dar nu stiu ce fac cu cele 200kile in plus fata de voi + 100 a mea :D , dar........asa de distractie intr-o seara linistita, ma bag.

pai sa stii ca si masina mea are destul de multe kg,mai exact 1670,dar si ceva mai multi cai decat 2,0 tdi.dar in cazul unei curse legale,intram in aceeasi grupa,deci trebuie sa incercam.

B11EAU 23-10-07 21:14

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Ca tot este un topic dedicat dyno-ului si ca tot vorbeam de stiluri de a te da...
Punand intrebarea: "Cand te dai la o linituza cum schimbi?" un "celebru" inginer de la un anumit "dyno" din Bucuresti ( nu dam nume :) Auto___ ) mi-a raspuns uitandu-se pe fisa: "Pai la cuplu maxim...!" :) :D

In aceeasi idee am putea toti sa nu mai folosim treptele mici si sa plecam de pe loc direct cu a 4-a! Oricum vitezele mari se prind doar in treptele superioare... :):):)

shadowro 24-10-07 00:36

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
schimbi sa cada putin peste cuplu maxim :)


All times are GMT +2. The time now is 10:38.

- Copyright 2026 4Tuning