Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Un Matiz Oradean (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/31813-matiz-oradean.html)

Dr3adLorD 22-05-07 18:08

Re: Un Matiz Oradean
 
Sooper tare Seby. Bafta in continuare k nu cred k o sa te opresti aicea.
Sigur mai ai tu vreo idee :)

tavisor 24-05-07 12:15

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Dr3adLorD (Post 914176)
Sooper tare Seby. Bafta in continuare k nu cred k o sa te opresti aicea.
Sigur mai ai tu vreo idee :)

am idei dar nu am buget(((((((,sapt viitoare imi pun desenul inapoi pe masina ca in talon e verde cu negru .

coteschwann 30-05-07 16:39

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by tavisor (Post 715222)
jantele sunt de 195/45/15 :)

Salutare, ce modificari ai facut la aripa spate ca sa nu iti atinga daca ai 3 persoane in spate, ca gropi denivelari etc, sunt slava Domnului!
Ai modificat suspensia?..ai pus si arcuri sport?care e duda?
Sugestie prieteneasca: Tie iti plac desenele alea de pe masina?..e cam tiganie!...in rest masina e bine rau!...sa o conduci cu placere si fara evenimente!
Astept raspunsul tau!
Bafta!

tavisor 30-05-07 17:56

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by coteschwann (Post 925742)
Salutare, ce modificari ai facut la aripa spate ca sa nu iti atinga daca ai 3 persoane in spate, ca gropi denivelari etc, sunt slava Domnului!
Ai modificat suspensia?..ai pus si arcuri sport?care e duda?
Sugestie prieteneasca: Tie iti plac desenele alea de pe masina?..e cam tiganie!...in rest masina e bine rau!...sa o conduci cu placere si fara evenimente!
Astept raspunsul tau!
Bafta!

la spate rezolvi problema repede si cu putini banii.Daca te stii un pic cu matizul.Acolo la arcurile din state pe interiorul lor este ca o palnie ce e din cauciuc(ala e oritorul din fabrica ca sa nu ajunga roata la aripa).Jos in punte acolo unde sta arcul am pus un distantier de cauciuc si masina nu mai coboara asa de mult.

coteschwann 31-05-07 10:20

Re: Un Matiz Oradean
 
"oritorul" ce inseamna asta? sa inteleg "oritorul" = opritorul?
Cred ca inteleg la ce te referi!...am fost la reprezentanta sa imi montez arcurile sport,...in partea din spate cand am coborat masina de pe elevator am vazut ca imi atinge apoi mi-au urcato din nou si cineva de acolo mi-a zis ca in partea superioara , in palnia aia de sus in care intra arcul sa mai puna una sau sa o schimbe cu una mai mare, de Cielo ziceau ei, ...dar nu aveau in magazie tampenia aia si a ramas asa, eu ma gandeam sa pun niste opritoare de cauciu pe arc si sa schimb si palnia aia de cauciuc de care ziceau aia(confirmata de si de tine)...iti urez toate cele bune!.....Daca vii la mare te te cinstesc in Mamaia, imi plac aomenii din oradea ca au bun simt nu ca la Constanta sau Bucuresti!

tavisor 01-06-07 22:57

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by coteschwann (Post 926810)
"oritorul" ce inseamna asta? sa inteleg "oritorul" = opritorul?
Cred ca inteleg la ce te referi!...am fost la reprezentanta sa imi montez arcurile sport,...in partea din spate cand am coborat masina de pe elevator am vazut ca imi atinge apoi mi-au urcato din nou si cineva de acolo mi-a zis ca in partea superioara , in palnia aia de sus in care intra arcul sa mai puna una sau sa o schimbe cu una mai mare, de Cielo ziceau ei, ...dar nu aveau in magazie tampenia aia si a ramas asa, eu ma gandeam sa pun niste opritoare de cauciu pe arc si sa schimb si palnia aia de cauciuc de care ziceau aia(confirmata de si de tine)...iti urez toate cele bune!.....Daca vii la mare te te cinstesc in Mamaia, imi plac aomenii din oradea ca au bun simt nu ca la Constanta sau Bucuresti!

)))))))))))))))))

tavisor 14-06-07 19:32

Re: Un Matiz Oradean
 
Vand Jentile De Pe Masina Cu Cauciucuri Cu Tot Dimensiunea Este De 195 /45 /15 :((

tavisor 14-06-07 19:33

Re: Un Matiz Oradean
 
1 Attachment(s)
Vand Jentile De Pe Masina Cu Cauciucuri Cu Tot Dimensiunea Lor Este De 195 /45 /15 :((

TM32CIP 15-06-07 12:33

Re: Un Matiz Oradean
 
astept un pretz pentru jante si gume ;) pm cand ai timp,parca 280 eur negociabil ziceai ?

topser 15-06-07 18:12

Re: Un Matiz Oradean
 
cu tot cu gume care e pretul lor ?

un schimb cu jante pe 13 + diferenta ???

quick_5hifter 15-06-07 21:23

Re: Un Matiz Oradean
 
Pe mine m-ar interesa 2 cauciucuri....poate gasim pe careva sa cumpere celelalte 2...

tavisor 16-06-07 20:51

Re: Un Matiz Oradean
 
jentile le dau cu tot cu gume iar pretul este de 300 euro fix , sunt intr-o stare foarte buna .

TM32CIP 16-06-07 21:16

Re: Un Matiz Oradean
 
tavisor,ai pm. 10x

snicky 17-06-07 03:10

Re: Un Matiz Oradean
 
tavisor daca reusesc sa le dau pe ale mele ti le iau eu

Jogo_Kadett 28-06-07 01:06

Re: Un Matiz Oradean
 
marfa rau matizu. mi-am schimbat total impresia despre masina asta :D
ai facut treaba buna cu ea (gentile nu ating?), succes in continuare


All times are GMT +2. The time now is 10:18.

- Copyright 2026 4Tuning