Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   dati-va cu parerea , BMW sau CALIBRA (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/3169-dati-parerea-bmw-calibra.html)

aR99bMw 27-02-05 15:02

vorbesti total aiurea.... :D

conteaza firma,piesa,calitate...etc.....

georgeb 27-02-05 17:25

sper sa NU degenereze aici intr-o paruiala

DanielSRE 27-02-05 19:58

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"tox\"
PS: eu abia acu 2 ani am schimbat articulatia la calibra, si avea pivotii de fabrica, nituiti pe bascula. Nu mai zic de amortizoare, pe care scria mare GM. Sa-mi zici si mie daca la un bmw alergat mai gasesti piesele din fabrica pe el.

Nu te risca la indemnuri din astea....sunt sigur 100% ca se gasesc BMW`uri cu piese originale pe ele(shi alergate).....nici piesele de BMW nu cedeaza asa ushor....parerea mea.(vorbesc in cunostinta de cauza).

pauladrian 28-02-05 02:07

nu stiu care tine mai mult :roll:
sigur nu calibra.e varza :wink:

n0namee 28-02-05 09:23

:wink: dupa cum se poate observa paruiala intre fanii BMW si restul. Si o sa tina cont maxim de parerile voastre. :) alexutzu ... amandoua sunt varza ... dar nah!

TEKIN 28-02-05 10:37

nonamee ai dreptate :lol: :lol:

ffocus 28-02-05 11:16

1 Attachment(s)
o calibra care imi place rau...

FiReBuRn 28-02-05 11:21

Lol..asta e calibra ? sa mor dacai mi dau seama ..oricum e super :lol:

B 68 VLD 28-02-05 11:21

Quote:

am analizat preturile la piese la ambele maisini si am constatat ca la calibra sunt un pic mai ieftine dar sunt proaste deci rezulta BMW
Deci tot ce este mai ieftin decat Bmw-ul este prost nu?! :lol: Tu esti genul ala de om care in loc sa se bucure ca da mai putin pe piese si il tin mai mult, isi zice ce draq ma costa decat atata?! :lol:

teddy 28-02-05 13:40

http://www.cardomain.com/memberpage/283122 ---- poze cu calibra aia galbena 8)

georgeb 28-02-05 14:35

voi in 13 pagini tot nu ati ajuns la o concluzie ? :lol:

pauladrian 28-02-05 17:41

da m-am uitat pe car domain si e misto calibra.mie botul nu imi place.duce un pic cu merci din fata.
dar este dedesupt imediat acel peugeot care e facut beton.elegant si cu bun gust. :wink:

D_M_X 28-02-05 18:17

Parerile vor fii impartite mereu...doar deasta bmw-ul are fani....opelul la fel ...etc.. ideea este ca unele adevaruri recunoscute la nivel international aici in rUmania nu sunt rec. Ata ete

DjRainManFast 28-02-05 21:11

Doamne...acum am dat de topic si am citit!!! Good damn dar nu stiu ce sa zic.....BMW pisicuta e preferatul meu....e cel mai tare BMW dupa mine...mai ales M-u. Dar ....voi stiti cate ceva de OPEL!!! Motoru poate nu tine el....caroseria nu o fi ca aia de bmw...dar cand esti in BMW 320 si nu poti se vezi decat sporurile de la Calibra 20 16v FSI si injuri de mama focului ca se tot indeparteaza ce mai zici frate?????? Eu stiu ca bmw o da in drifturi cerculete si alea...iar daca le conduce unu care se pricepe pe viraje e superior...dar in rest sa te bucuri daca descivrezi ce nr are!! :P apropo era un cielo la legale ... cu motor de opel....si cam facea legea..dc oare?????? eu prefer BMW pt ca imi place mai mult decat calibra...e gustul meu..dar daca imi iau ...ii salut cu respect pe aia cu calibra.
Am mers cu pisica coupe si cabrio si nu tocmai incet...am condus calibra 20 8v....si am fost pasager in FSI si cant a sarit acum de la 80 la 100 am plans....si daca ma gandesc la turbo......uit putin de BMW. Asa ca eu zic sa vb despre ele dupa ce le vedem la treaba..una langa alta. Dar totosi daca vb de M trebuie sa uitam de calibra....asa ca pana la urma daca faci calculu bani...calibra=FUN,RUSINE la un inganfat cu BMW si mai scoti si fata la o pizza !!! si sa fie clar daca ar fi sa aleg as lua BMW pisicuta pt ca pur si simplu iubesc masina aia(cum arata..cum suna si spatele ma invarte)!!!!!

synkro 15-03-05 21:54

sa nu uiti sa ne spui si noua ce decizie ai luat...


All times are GMT +2. The time now is 16:06.

- Copyright 2026 4Tuning