Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov.html)
-   -   Radare in Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov/29752-radare-brasov.html)

NeaMiky 12-11-09 20:19

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 2802372)
frumos ce faci. si daca era sub acoperire ce? ce putea face? avea gasca dupa el? martori? ofof

era in hainde de politie ...i am dat ca idiotul actele....si apoi m a invitat la sectia de politie cu masina lui pentru a ma lasa fara permis pe 3 luni =))

Bigu 13-11-09 16:14

Re: Radare in Brasov
 
si tu l-ai crezut =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))) bwhahahahahahahaha

NeaMiky 13-11-09 16:18

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 2804518)
si tu l-ai crezut =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))) bwhahahahahahahaha

mai era cu un politist in masina dar ala nu a coborat de loc...probabil ii era teama sa intre si el in negocierea "spagii"...atat vreau sa subliniez ca au mai patit o si altii...si ca politia Brasoveana e corupta...si daca ai LEU greu pe moment la tine in unele cazuri te poti scoate

pebbles 13-11-09 17:43

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by NeaMiky (Post 2802408)
si apoi m a invitat la sectia de politie cu masina lui pentru a ma lasa fara permis pe 3 luni =))


Quote:

Originally Posted by NeaMiky (Post 2804532)
mai era cu un politist in masina dar ala nu a coborat de loc...probabil ii era teama sa intre si el in negocierea "spagii"...

hotaraste-te!

hai sa-ti povestesc ce-am patit si eu acum destula vreme

dau copy paste de pe alt forum unde am postat la vremea respectiva,pt ca mi-e lene sa relatez iar faptele in amanunt

"eram astazi cu un prieten ,ne indreptam spre un mall (cu masina)de la iesirea din brasov.pe o straduta mai ingusta unul in fata noastra mergea ffff incet,am mers putin timp in urma lui ,dupa care amicul l-a "flashuit" putin ca sa ne faca loc ori sa grabeasca pasul.individul se da la o parte,trecem noi dar el accelereaza si sta in curu' nostru,cand am intrat pe o strada cu 3 benzi incepe circul
el ne depaseste,se baga in fata noastra si franeaza brusc,noi il depasim,de vedem de drum,el iar ne depaseste si opreste dintr-o data in fata noastra,a continuat "jocul " cateva minute bune dupa care cand oprea in fata el cobora repede din masina si vroia sa vina spre noi,amicul il depasea iar individul nu mai apuca decat sa dea cate un pumn in masina din mers,si faza asta s-a repetat de cateva ori dupa care in timpul celebrelor depasiri si opriri in fata noastra ne arata din mers o legitimatie si o insigna(nea' cashcheta era in civil imbracat).observ si ii zic lui lau,ii zic sa opreasca sa vedem ce draci il manca pe individ,el zice ca nu,ca nu a gresit cu nimic si nu e obligat sa se supuna ordinelor oricui de pe strada asa ca ne-am continuat drumul pana la destinatie in acelasi stil:depasiri,opriri,pumni iar depasiri....

cand coboram din masina ,nenea in spatele nostru,se prezinta repede(nu stiu ce comisar sau ceva de genul)si negru de furie incepe sa tipe la noi ca nu facem noi ce vrem pe sosele si il ameninta pe laurentiu ca are el grija ca permisul lui sa fie suspendat si sa nu mai aiba niciodata permis.
lau ii spune ca nu e obligat sa opreasca la semnele oricui de pe strada,nenea comisarul contrariat afirma ca ne-a urmarit cu girofarul pornit(deja nivelul lui de nervozitate era fff ridicat )
eu scot camera ca sa ma apuc sa ii fotografiez masina comisarului cu tot cu girofarul imaginar,el cand ma vede vine ca fulgerul spre mine,ma imbranceste si ma ameninta ca-mi sparge camera.ma scoate lau din "ghearele lupului" dupa care incepe nenea politaiu' iar cu amenintari,jigniri
lau isi suna avocatul si-l intreaba ce sa faca ,intre timp malacu' isi nota nr de inmatriculare ale masinii noastre,lau scoate telefonul si se apuca si el sa ii pozeze numerele,malacu' vede si sare peste asta sa-i sparga telefonul,il imbranceste,il scutura bine ,ii aplica un picior in burta ,cativa pumni si cam atat ca m-am bagat eu intre ei
in tot timpul altercatiei nici eu,nici lau nu l-am atins cu un deget si nu l-am jignit cu nimic,nici macar tonul nu l-am ridicat la animal
dupa alte cateva minute bune de contraziceri il lasam pe gogoman si parcare si intram in mall sa ne vedem de ale noastre,el nervos nevoie mare ,tipa dupa noi ca acum se duce la politie si ne aranjeaza pe amandoi
"

un prieten avocat ne-a spus sa mergem la politie sa depunem plangere,asta si eram hotarati sa facem,pana s-a sucit Laurentiu,pe motiv ca el e om pasnic,nu se coboara la nivelul animalelor si nici nu are chef de tiganeala pe la politie

nu vroiam sa obtinem nimic material din toata chestia asta daca am fi mers la politie decat sa-l potoleasca pe ala daca intradevar avea functia pe care o sustinea ca o are.poate mai face altora lafel si aia speriate si disperati ca sa scape intind banul

pana una alta noi i-am invatat cu obiceiurile astea proaste....

Bigu 13-11-09 18:17

Re: Radare in Brasov
 
auzi, baga si tu o poza cu masina lu ala daca mai ai sau daca ii mai stii numarul ca pe mine ma distreaza fluturasii astia plini de viata

opkbv 13-11-09 18:20

Re: Radare in Brasov
 
e incredibil, parca traim in jungla. din simpla curiozitate, nu va mai amintiti niciunul cum se numea comisarul respectiv ?

Messerschmitt 14-11-09 01:04

Re: Radare in Brasov
 
grije mare.. pe ocolitoarea de la noua se fac razii din ce in ce mai dese:):D:D...Iar m-au oprit sa ma purifice...deci este fenomen aia si la 4 dimineata sunt acolo....

pebbles 14-11-09 08:27

Re: Radare in Brasov
 
nu vad la ce ar mai ajuta acum toate detaliile despre comisaru' caisă :)
fapta s-a fumat acum mai bine de un an de zile
dar ca să vă potolesc curiozităţile....poză nu am apucat niciunul să facem din cauza lui
maşina era un vw passat combi (model mai vechi),alb,geamuri fumurii
numărul dacă imi mai amintesc bine (nu bag mana in foc ca asta e dar ceva asemanator oricum) BV-13-MPI

NeaMiky 14-11-09 13:49

Re: Radare in Brasov
 
la mine era un opel corsa albastru inchis(cachii) cu nr BV 22(parca) AEX

Catalyn 14-11-09 18:21

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by NeaMiky (Post 2801362)
acum vreo 2 sapt eram pe la ina pe la 10 seara si mergeam cu incet cu 110...din spatele meu vedeam ca vine cineva tare sa ma "faca" nu aveam chef de raliuri si la trolee ala m a facut cu un opel corsa 1.2 a evitata o baliza pe contrasens si jar dupa ea...m am enervat si m am dus dupa el(avea aceasi traiiectorie ca si mine)...i am dat pe lunga 160 n am avut ce sa fac cu el...apoi il asteptam il lasam sa treaca de mine dupa care bagam blana si faceam slalom printre masini si ajungeam iar in fata lui...chestia asta a durat pana la cecul central ...ala tot venea dupa mine si facea insistent flasuri...eu tot ma dadeam in spectacol...intr un final m am oprit la cec CENTRAL PE HARMANULUI...scot bata dintre scaune si o bag la spate si ies...SURPRIZA politist in Misiune...CORUPT...de obicei ii iau la misto dar tura asta n am fost in apele meu si ssa zicem ca Am ramas fara ceva lei...DECI MARE GRIJA ca e plin prin BV de din astia...nu va lasati prostiti

mai Nea Miky mergi domle' mai incet pe nfs ul asta deja ma tem sa nu mai ies afara din casa din cauza racerilor...sincer e umflata rau detot la ce vrei tu...apropos poate corsa aia 1,2 avea nos si tri turbo pe el...hai sa nu mai o dam in bazaconiii cu cai verzi

Catalyn 14-11-09 18:26

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by NeaMiky (Post 2802408)
era in hainde de politie ...i am dat ca idiotul actele....si apoi m a invitat la sectia de politie cu masina lui pentru a ma lasa fara permis pe 3 luni =))

mai , mai comisarul Moldovan s a apucat de circulatie:lol:,cum sa dai actele la unu care nu are treaba cu circulatia si sa te cheme la sectie??????

NeaMiky 15-11-09 17:28

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by catalyn (Post 2807493)
mai Nea Miky mergi domle' mai incet pe nfs ul asta deja ma tem sa nu mai ies afara din casa din cauza racerilor...sincer e umflata rau detot la ce vrei tu...apropos poate corsa aia 1,2 avea nos si tri turbo pe el...hai sa nu mai o dam in bazaconiii cu cai verzi

baa am zis ca eu mergeam cu 160 si il asteptam pe ala cu opelul...il lasam sa ma depaseasaca si pe alta banda ii ieseam dupaia in fata si si l depaseam...asa am facut de vreo 1o ori...racer nu s-teribilist DA...in fine am fost prost ca am dat actele....si nu stiu cat merge corsa dar opel corsa 1.3 diesel(model nou) merge 170 testat de mine...


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2026 4Tuning