Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

BaiatBun 09-05-13 09:14

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5464368)
Te sfatuiesc sa folosesti lama originala, o iei la polizor si dai o gaura mica sa treaca surubul.

ok,mersi.o sa incerc

Joltanu` 20-05-13 10:48

Re: E36 - DNG
 
26 Attachment(s)
Am incercat sa fac ceva mai unic, nu este pe gustul tuturor dar mie imi place foarte mult. Mi-a luat mult timp si am investit ceva bani dar rezultatul a fost pe masura.
Totul a inceput cand mi-am achizitionat un set de O.Z. Amg Aero1, am fost in dubii daca sa le pun sau sa le reconditionez si sa le dau stiind ca imi vor da batai de cap fiind 5x112 si latimi de 8.5 si 10. Dupa un timp m-am apucat sa le reconditionez. Am cumparat tubulare, sealant, trei tone de smirghel, pasta... si m-am apucat :-)
Attachment 2778183

Attachment 2778184

Attachment 2778185

Attachment 2778186

Attachment 2778187

Attachment 2778188

Attachment 2778189

Attachment 2778190

Attachment 2778191

Attachment 2778192

Attachment 2778193

Attachment 2778195

Attachment 2778194


Apoi a inceput distractia cu montatul. Am achizitionat flanse adaptoare, aparat de roluit, feon industrial, prezoane mai lungi etc.


Attachment 2778201

Attachment 2778202

Attachment 2778203

Attachment 2778204

Attachment 2778205

Anvelopele sunt 205 40 17 si 215 40 17. Momentan arata asa:

Attachment 2778233

Attachment 2778234

Attachment 2778235

Attachment 2778236

Attachment 2778237

Attachment 2778238

Attachment 2778239

Din cauza anvelopelor pe fata care nu se intind mai deloc nu pot cobori mai mult pe fata iar pe spate urmeaza sa fac un camber negativ mai accentuat :-)
Urmeaza saptamana asta sa schimb toate anvelopele si sa fac capace la roti custom. Scuzati calitatea pozelor dar am avut doar un telefon la indemana.
La sfarsitul saptamanii sper sa fie gata :-)

Sparkle_81 20-05-13 11:06

Re: E36 - DNG
 
As mai lasa-o de spate.

Felicitari .

DEVIL's Style 20-05-13 11:28

Re: E36 - DNG
 
Felicitari joltane ! mie personal , imi place ce a iesit ! bravo .

marius3030 20-05-13 12:48

Re: E36 - DNG
 
:shock: fuck'in perfect!
nu stiu cn ar putea sa comenteze aiurea la asa cv..!
felicitari pt munca depusa.cred ca si ele iti multumesc.(jantele).

motzu 20-05-13 13:54

Re: E36 - DNG
 
8) un pic nu stai :lol::lol::lol:
bafta multa!
ps:iasa nebunie!

kingkahn 20-05-13 13:58

Re: E36 - DNG
 
Speechless!! bv!

tabokubmw 20-05-13 20:59

Re: E36 - DNG
 
Foarte frumoasa masina...

Insa eu tind sa cred ca un camber prea mare ar arata cam urat pe o asemenea masina...

da_joint 20-05-13 21:36

Re: E36 - DNG
 
Felicitari!
Rotile sunt ce trebuie,mai ai de lucru un pic pe fata sa pice la linie

Joltanu` 20-05-13 22:01

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 5476045)
As mai lasa-o de spate.

Felicitari .

Momentan nu pot, dar dupa ce umblu la camber atunci va mai cobori vreo 1-1,5 cm. :-)

Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5476073)
Felicitari joltane ! mie personal , imi place ce a iesit ! bravo .

Multumesc!

Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5476167)
:shock: fuck'in perfect!
nu stiu cn ar putea sa comenteze aiurea la asa cv..!
felicitari pt munca depusa.cred ca si ele iti multumesc.(jantele).

Sunt stai linistit (roti de Mercedes pe BMW...etc) dar ma asteptam, iti dai seama, pana la urma conteaza sa dea bine nu de pe ce sunt;) ,jantele in mod sigur imi multumesc, m-am chinuit vreo o luna (in fiecare dupamasa) sa le aduc in starea asta.

Quote:

Originally Posted by motzu (Post 5476250)
8) un pic nu stai :lol::lol::lol:
bafta multa!
ps:iasa nebunie!

Trebe trebe sa iasa:D

Quote:

Originally Posted by kingkahn (Post 5476259)
Speechless!! bv!

Ms domnu`!

Quote:

Originally Posted by tabokubmw (Post 5476673)
Foarte frumoasa masina...

Insa eu tind sa cred ca un camber prea mare ar arata cam urat pe o asemenea masina...

Acuma camberul de fabrica este setat la maxim dar mai trebuie intre 0,5-1 grad. Nu va fi nimic exagerat doar cat sa o mai pot lasa un pic.

Quote:

Originally Posted by da_joint (Post 5476722)
Felicitari!
Rotile sunt ce trebuie,mai ai de lucru un pic pe fata sa pice la linie

Ms fain, sper sa rezolv la sfarsitul saptamanii. Bafta multa si tie cu rotile alea :twisted:

GIULY 22-05-13 23:42

Re: E36 - DNG
 
Ceva inedit pentru Romania.
Felicitari!

Darkside_89 25-05-13 07:59

Re: E36 - DNG
 
multa munca/timp/bani=CEVA FRUMOS TARE!!!!!!
Felicitari Joltane!!!!!!!

Provenzano 25-05-13 09:42

Re: E36 - DNG
 
Low Style! Felicitari.Chiar a iesit bine.

Joltanu` 26-05-13 16:04

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by GIULY (Post 5478995)
Ceva inedit pentru Romania.
Felicitari!

Multumesc!

Quote:

Originally Posted by Darkside_89 (Post 5481124)
multa munca/timp/bani=CEVA FRUMOS TARE!!!!!!
Felicitari Joltane!!!!!!!

Eu zic ca s-a meritat... Ms fain!

Quote:

Originally Posted by Provenzano (Post 5481196)
Low Style! Felicitari.Chiar a iesit bine.

Ms, aproape Low Style, mai e putin de munca pana acolo :-)

PS: M-a dat Sercan cu 3.2-ul si m-a lasat masca, nici nu vreau sa-mi imaginez cum merge a ta :twisted:

Lulaa 26-05-13 23:17

Re: E36 - DNG
 
au iesit superbe jantele..multa bafta in continuare


All times are GMT +2. The time now is 02:40.

- Copyright 2026 4Tuning