Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   O "alta Dacie simpla" din CT (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/232266-dacie-simpla-ct.html)

andi_cimpean 23-06-14 08:47

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Ar fi fost o idee să-i faci uşa rezervorului pe o parte, precum alea de export.

CT-96-GML 23-06-14 22:24

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 5719193)
Ar fi fost o idee să-i faci uşa rezervorului pe o parte, precum alea de export.

Da e o idee,dar ptr moment,m-am gandit sa nu mai aiba iesire in exterior,daca gasesc ceva sa-mi placa,fac modificarea,cine stie;)

CT-96-GML 05-09-14 21:30

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
5 Attachment(s)
Si inainte de a-si schimba proprietarul,acum cateva zile s-a incheiat operatiunea de schimbare a look-lui. S-a facut RK

andi_cimpean 06-09-14 17:05

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Nu prea-mi plac proiectoarele de pe bară.
Farurile de CN2 sunt ok. Bănuiesc că nu ai găsit prea uşor CN1?

Care a fost faza? Ai băgat bani cu duiumul, de-a lungul anilor şi acum ai dat-o?
Cāt puteai să-ţi iei pe ea pentru a face pasul ăsta?

Maşina arată foarte bine, păcat că n-ai ţinut-o, să te bucuri de banii băgaţi īn recondiţionarea ei.

CT-96-GML 07-09-14 23:32

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 5740443)
Nu prea-mi plac proiectoarele de pe bară.
Farurile de CN2 sunt ok. Bănuiesc că nu ai găsit prea uşor CN1?

Care a fost faza? Ai băgat bani cu duiumul, de-a lungul anilor şi acum ai dat-o?
Cāt puteai să-ţi iei pe ea pentru a face pasul ăsta?

Maşina arată foarte bine, păcat că n-ai ţinut-o, să te bucuri de banii băgaţi īn recondiţionarea ei.

Mi-am gasit de munca "afara" si e pacat sa rugineasca in fata casei.macar sa o cumpere cineva si sa aprecieze munca si sa se bucure de ea.Nicidata nu m-am gandit ca voi pleca,dar cum zice proverbul....."niciodata sa nu zici NICIODATA".....asta mi s-a intamplat
PS bara este pusa ptr cei pasionati de pescuit:lol::lol::lol:

andi_cimpean 08-09-14 08:40

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Deci va vedea numai noroaie.
Păcat de piesele noi şi de bibileala de care a avut parte.
Baftă pe meleagurile mai bune. :)

CT-96-GML 08-09-14 23:19

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 5740724)
Deci va vedea numai noroaie.
Păcat de piesele noi şi de bibileala de care a avut parte.
Baftă pe meleagurile mai bune. :)

Azi .....a plecat din fata portii.Cel care a luat-o este impatimit de Dacii,vrea sa o tina numai pentru plimbari in Mamaia,cand ies smecherii cu alea de epoca.Ma bucur ca nu a venit vreun zarzavagiu sa o cumpere pentru carat cartofi cu ea.Poate la batranete cand voi avea timp,am sa iau vreuna ( veche ) sa o restaurez de la a la z.pana una alta Dacia simpla din Constanta,s-a mutat in Navodari.Sa-i aduca noului proprietar,bucuria de a se plimba la bordul unei "batranele" ce nu-si tradeaza varsta. Multumesc tuturor pentru sfaturile date,pentru criticile aduse,lucru ce m-a ajutat sa finalizez un proiect,asa cum mi-am dorit.Bafta tuturor in ceea ce si-au propus.


All times are GMT +2. The time now is 12:55.

- Copyright 2024 4Tuning