Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Fiat (https://forum.4tuning.ro/319-discutii-fiat.html)
-   -   CLUB Fiat PUNTO (https://forum.4tuning.ro/319-discutii-fiat/21559-club-fiat-punto.html)

mitty 14-11-06 15:44

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
Kangoo ? hmmmm....by Renault.....piese scumpe.....in rest ..da e ok !:D

antonio74 14-11-06 16:25

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
da piese scumpe ........dar eu nu o folosesc decat strict zapada si munte , adica in weekend si am gasit o la 17000km in germania anul trecut ,, deci piese de schimbat .....peste 1 an sau 2

vlad_VSV 17-11-06 16:45

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
1 Attachment(s)
am o intrebare la voi......ati mai desfacut panourile de la usile din fata ... se dau greu jos....bine acuma nu-i greu sa desfaci 4 suruburi...dar ma refer la faptu' ca se mai tin si in alceva ca nu vreau sa trag si sa rup ceva....ms;)

UnholY 19-11-06 23:02

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
De Unde Pot Sa Iau Si Eu 1 Kit Full De Marea ?? Ma Ajuta Cineva ?

B.v.L 20-11-06 02:32

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
incearca sa vezi daca nu au cei de la carzone .. sau intereseaza`te cine face kit`uri in bucuresti ca vei iesi mult mai ieftin

mitty 20-11-06 08:19

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
Vlad....eu am dat jos panou de la usi....dupa ce desfaci suruburile (vreo 8), lasi geamu' jos de tot, pt ca se tzine in cheder !!! Succes !!!

antonio74 20-11-06 12:35

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
plus ca e si lipit cu mastic si iese mai greu , si eu l am dat jos de pe stg fata ....m am chinuit ceva cu el

vlad_VSV 20-11-06 14:05

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
Quote:

Originally Posted by mitty (Post 629504)
Vlad....eu am dat jos panou de la usi....dupa ce desfaci suruburile (vreo 8), lasi geamu' jos de tot, pt ca se tzine in cheder !!! Succes !!!

ms;) ...zilele astea ma apuc de treaba:bat:.....trebuie sa schimb difuzoarele din usi..ca fac figuri:x

antonio74 20-11-06 16:43

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
pai poti sa le scoti si fara sa dai fatza jos

vlad_VSV 20-11-06 18:21

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
Quote:

Originally Posted by antonio74 (Post 630000)
pai poti sa le scoti si fara sa dai fatza jos

:confused2........

puntoDRIVER 20-11-06 21:43

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
Salut iubitorilor de punto!Va "rasfoiesc" de mult,v-am citit parerile si impresiile...la rece...pentru ca nu aveam un punto si de curand m-am hotarat sa-mi iau unul!Mi l-a adus cineva din Gremania si vreau sa va spun ca e ca nou!Deja o iubesc foarte mult pentru ca e a mea,am mai avut ocazia sa lucrez la o firma pe unul pentru aproape 2 ani si-mi ramasese gandul la el. Asta e in 3usi,e negru si foarte bine intretinut!E drept ca motorul e cam mic,e cel de 60cp.benzina,dar pentru cum se misca eu zic ca e ok!Cei care aveti motorul asta,cu ce problema v-ati confruntat,cam care-s bubele?Al meu pare in regula dar simt totusi un timp mort la accelerare,nu stiu daca ma intelegeti,nu e spontana reactia si nu prea-i ies gazele "uniform" pe toba si pare sa se gatuie 1pic pe la 3000 de ture.In rest e destul de "agresiv" la puterea lui,scartaie usor cu aIa si aIIa.Sa fie oare din bujii sau altceva mai grav.Citeam ceva la voi legat de un senzor de presiune a aerului la admisie care se cam murdareste si trebuie curatat!?!Ce parere aveti?Va multumesc anticipat pentru raspuns. P.S.vreau o toba sport,ce sfaturi imi dati?

B.v.L 21-11-06 02:00

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
ii modelu` dupa 2003 cu face liftu schimbat ... modelu` ala il am eu in 2 usi si 60cp eu sincer nu te pot ajuta in privinta problemelor ca inca nu m`am lovit de ele .. mie mi se pare ca cel mai bine trage undeva de la 3000 de ture in sus pana in 5000. probleme ar fi si la mine cu intratu in masalier la rece si un scartait undeva in spate probleme daca nu ma insel pe care le`au mai avut si baietii de pe forum la punto .. in rest sa il folosesti sanatos si fara incidente si Un BUN VENIT din partea echipei ;)

antonio74 21-11-06 08:01

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
cu marsarierul am si eu aceeasi problema , de multe ori merg putin in fatza ca sa pot cupla in marsarier , si numai la rece face asa :)

pitt 21-11-06 12:49

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
incearca sa schimbi bujiile si sa verifici fisele ...... am avut si io aceeasi problema si s-a rezolvat(eu am schimbat si fise si bujii). Sa ai noroc de el!

mitty 21-11-06 15:14

Re: Club Fiat Punto Tuning
 
mult succes si sa ai noroc de Punto :D:D:D


All times are GMT +2. The time now is 02:19.

- Copyright 2024 4Tuning