Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Soferul si masina (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/20031-soferul-masina.html)

Skma 17-02-07 15:02

Re: Soferul si masina
 
Tare asta :lol:

platon911 18-02-07 01:17

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by tre (Post 754238)
am ajuns sa vorbim de manelisti. misto manca'.

conform teoriei schimbi in asa fel incat in treapta urmatoare turatia sa scada la cea de cuplu maxim. deci daca schimbi la 6000 unde ai max cp si turatia iti scade la 4500 sa zicem unde ai max cuplu atunci e bine, daca nu, schimbi un pic mai sus de 6000 pentru ca puterea motorului nu scade brusc dupa turatia aia deci nu se pune problema ca masina nu mai trage, treaba asta se intampla numa in limitare.

cum e gata cupeul ma va supraveghea nebunu sa vada daca fac corect cum fac, voi reveni cu analiza detaliata of cors. :)

cel mai bine e atunci knd skimbi sa-i dai ink un pic de sprit la peda sa mai sara in turatii.....pana skimbi u viteza revine turatia de la inceputul cuplului...de ex skimbi la 4500 knd apesi ambreiaju laso sa sara pan al 4800 pana ai skimbat revine pe la 3200-3300tuaratii......la mine asa e ...acolo am cuplu bun intre 3000 si 4000 si ceva..............

tre 18-02-07 01:51

Re: Soferul si masina
 
invata si tu romana inainte sa zici de motoare sau macar scrie sa inteleaga si altii.

la schimbari rapide n-are timp sa ajunga turatia aia unde zici tu iar in treapta urmatoare oricum ai infipt deja piciorul in acceleratie pana cupleaza ambreiajul.

platon911 18-02-07 01:57

Re: Soferul si masina
 
mey io iti spun cum e la mine....nu po sa ma contrazici te iau odata la o tura si iti arat!!!!

kraven_4_all 18-02-07 12:14

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by platon911 (Post 755902)
cel mai bine e atunci knd skimbi sa-i dai ink un pic de sprit la peda sa mai sara in turatii.....pana skimbi u viteza revine turatia de la inceputul cuplului...de ex skimbi la 4500 knd apesi ambreiaju laso sa sara pan al 4800 pana ai skimbat revine pe la 3200-3300tuaratii......la mine asa e ...acolo am cuplu bun intre 3000 si 4000 si ceva..............

fratie...data viitoare pune si u "asha e la mine " in fatza..inaintea propozitiei...k se intelege k u dai lectii la oameni kre au mai mult mai multi ani de shoferie k tine ...deci plm....la fiekre mashina e altfel..s.e aseamana situatiile la unele...dar la nici una nu e la fel!!!

si ...ii km dau dreptate lu` tre`.....vezi k nu esti pe mirc..*****ie si u sa inteleaga tot romanu`...k nu toata lumea a mirc`uit de la 5 ani....

platon911 18-02-07 12:53

Re: Soferul si masina
 
io n-am mirc'uit in viata mea!!!!

Pitu 18-02-07 13:23

Re: Soferul si masina
 
eee, hai ca te am prins acuma :) macar ai agatat ceva? :)

platon911 18-02-07 16:04

Re: Soferul si masina
 
shhhhhhhhhh...taci mey......ne aude lumea....

bogdan_wrc 18-02-07 19:50

Re: Soferul si masina
 
eu am mai zis..frate nu mai scrie asa...si mai vino si tu prin oras...sa te vada lumea...sau vrei sa ne spui ca suntem canibali...

dragos2900 18-02-07 20:16

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 757116)
...si mai vino si tu prin oras...sa te vada lumea.....

Platon e "de mult" in comunitate Bogdane....:lol: decat ca nu a venit la intalniri si nu a avut user pe forum........:lol:

platon911 18-02-07 20:47

Re: Soferul si masina
 
km asa ceva........

tre 18-02-07 23:36

Re: Soferul si masina
 
eu am mircuit frate si am si agatat da n-am kkit atata nici knd stabileam kum ne rekunoastem knd ne intalnim la keas! :)

bogdan_wrc 19-02-07 08:26

Re: Soferul si masina
 
tre...ce ai mancat vecine??? las-o draq ..ce scrii asa? vrei sa te urechez...sau sa iti dau gauri in urechi cu bormasina??

dragos, platon..da man, dar eu va stiu pe majoritatea...doar pe el nu il stiu. sau doar l-am vazut o data.. in fine.... a draq comunitate... comunitarilor!

tre 19-02-07 09:50

Re: Soferul si masina
 
ma exprimam pe intelesul maselor vecine. :)

bogdan_wrc 19-02-07 09:53

Re: Soferul si masina
 
sa vezi ce masa iti arunc eu de la etaj, soferule!!
hai gata cu OT aici...ca vin moderatorii!!


All times are GMT +2. The time now is 06:29.

- Copyright 2026 4Tuning