Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

robbyxX23 01-12-10 21:16

Re: E46 - Stanced
 
2 Attachment(s)
Uite ce am gasit.. :lol:

tupeu 01-12-10 21:36

Re: E46 - Stanced
 
1 Attachment(s)
graffiti-u? :)) gllumesc
am vazut si eu e46le asta, sunt hamann-uri originale si prelungire spate si praguri si din cate tin minte si bara fata :D
atat ca tipu o vopsit pe langa linia de pe praguri, aia parerea mea nu e asa estetic, nu imi plac culori diferite pe o suprafata fara margine, linie... ceva, cred ca stii ce zic :D

bara spate e in lucru, iese super, am lucrat si azi ca nu m-am putut abtine :D

si apropo de lucrat, ieri am facut o bara stabilizatoare pentru spate, e vorba de bara dintre telescoape
bara sincer am facut-o din placere in primu rand :)) da nu sunt sigur daca va fi montata :|

vreau sa rigidizez un pic caroseria pentru simpla idee ca, cu suspensia sport rigida sa nu primeasca shocuri mari caroseria , dar nici nu vreau sa incarc masina cu tot felu de bari, oricum cutia de la bass e imensa si grea (mdf destul de gros) si nu vreau sa ingreunez si mai mult

ce ziceti merita sau nu? :D

sprinter 02-12-10 12:43

Re: E46 - Stanced
 
Merita in conditia in care ii rupi franele zi de zi .... daca mergi in mare parte a timpului linistit si nu prea ii dai pe linie sau pe lat iti bati capul degeaba.

tupeu 02-12-10 14:44

Re: E46 - Stanced
 
o mai omor eu, dar in llimita bunului simt :) am grija de ea
imi bat capu pentru siguranta ei, ca nu o dau si vreau sa ma tina, e sanatoasa dar preventiv, probabil o sa dau bara la cineva, poate pentru fata :D

tupeu 18-12-10 11:20

Re: E46 - Stanced
 
1 Attachment(s)
update, am vandut jantele mele pretioase :))
si cred ca mi-am gasit un model care imi place, is foarte late, de 5er cred
trebuie neaparat sa le reconditionez, am vreme iarna asta :D

Wilgax 18-12-10 11:29

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 3907627)
update, am vandut jantele mele pretioase :))
si cred ca mi-am gasit un model care imi place, is foarte late, de 5er cred
trebuie neaparat sa le reconditionez, am vreme iarna asta :D


Frumos modelul.........ce tine de classic e tub!Sunt curios cum vor iesi dupa ce le reconditionezi!:-)

FAST&FURIOUS 18-12-10 11:33

Re: E46 - Stanced
 
Faina achizitie.
Daca te ocupi de ele ca si de celelalte sigur vor iesi speciale.
Bafta!!!

alexufo 18-12-10 13:33

Re: E46 - Stanced
 
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))) funny

tupeu 18-12-10 13:35

Re: E46 - Stanced
 
ce razi domnu? ceva probleme?

turb0 18-12-10 13:55

Re: E46 - Stanced
 
Ne dai si niste dimensiuni ?! Sunt curios cat de late sunt.

tigermotorsport 18-12-10 14:48

Re: E46 - Stanced
 
astea-s alea de care mi-ai zis? ca nu par:D

RIcKO 20-12-10 23:17

Re: E46 - Stanced
 
nu mai bine asteptai sa mai pui ceva sa iei style 5 ?

Marian_nebunu 20-12-10 23:28

Re: E46 - Stanced
 
daca pui style 5 sper ca dai pragurile alea hamann jos !!!

ori iei tot kitul ori renunti la ele !!!

parerea mea !

nu sunt ironic !

imi place masina ta;) singurul lucru care nu-mi place ! si la care pot reprosa ceva PRAGURLE !!!atat !!!

:D !

IN REST MASINA E FRUMOASA;) !!!SI IMI PLACE CA E BLANA JOS :D !

tupeu 20-12-10 23:42

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 3915335)
nu mai bine asteptai sa mai pui ceva sa iei style 5 ?

a fost un "inside joke" cu ufo apropo de jante, inca nu m-am decis ce sa-mi iau, oricum pana in vara am timp sa ma gandesc, momentan sta pe rotile astea sa nu fie pe butuci :D

@marian, te rog sa mai astepti sa termin tot exteriorul
chiar nu sunt fan stock e46, ca daca eram, imi bagam ceva in tuning, oricum e mare bataie de cap
era frumoasa si inainte, dar vreau ceva mai unic, sincer, inca e in santier masina, inca nu are 4 roti :)). bara spate e la atelier, bara fata inca nefacuta, asta e

care are ceva de vanzare asptep un pm, caut ceva 10j spate, ceva et sa inceapa cu 1 (15-19spate) chiar 0, etc, am vazut niste rondell 058, chiar pe 18 ar fi minunate :)

myky99 21-12-10 00:55

Re: E46 - Stanced
 
sincer,astept cu interes primavara...sa vedem cum va iesii ... cu barile facute, nu cred ca va arata rau .....:-? chiar nu cred...
marine ..stai bre cuminte :))):))
imi plac rotile de 5-ar..:-? 16" nu?
spor la munca;)


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning