Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   BMW se da pe "verde" (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/137098-bmw-verde.html)

Alex_D12 18-09-09 15:08

Re: BMW se da pe "verde"
 
tot un bmw unic ramane :)

Mune 18-09-09 16:53

Re: BMW se da pe "verde"
 
:confused2 De ce nu puteti macar o data sa faceti abstractie de emblema de pe grila .. si sa discutati despre progresele obtinute prin acest concept ... ?


Nu cred ca mai exista vreun thread pe 4tuning .. in care sa nu se ajunga la bmw vs audi vs mercedes sau "veiron" vs [add car name here] ..

Cineva intreba mai devreme .. care ar fi avantajele si dezavantajele unei masini . Pana la un anumit punct ( dacia ? ) putem vorbi de defecte de proiectare .. spatiu interior , greutate , siguranta etc , dar dupa un anumit nivel (mercedes , audi , bmw..?) .. nu se mai poate discuta obiectiv despre ele , aici intervenind gusturile fiecaruie . Poate mie-mi place mai mult eleganta unui E320 decat sunetul unui 535 (sper sa le imperechez bine ..) .. sau poate subtilitatea unui A6 . Poate imi place sa merg incet .. sa admir peisajul si sa`mi las masina admirata .. in locul unei goane nebune intre 2 semafoare .

Cum am mai spus .. parerea mea este subiectiva ... dar sper sa ati inteles esenta ..




Felicitari celor de la BMW pentru acesta opera de arta .. insa mai este mult pana la produsul finit .. pana cand o sa iasa si "surorile" ei pe poarta fabricii .



Numai bine !

vlad_strumph 18-09-09 19:36

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by marik44 (Post 2649261)
multi se plangeau ca bmw se duce de rapa uite sa vedem acum ce mai au de comentat ???

Masina are spatele hidos...rau ! Nu mai considerati Bmw cap de linie ,nu va mai mintit singuri...Bmw este o marca premium,care produce masini premium,rapide( nu cele mai rapide) ,fiabile (nu cele mai fiabile ) si sportive (sigur nu ! )...insa sunt marci mult mai puternice din orice punct de vedere...Nu mai laudati Bmw,ca nu va da de mancare,nici mai smekeri nu va face...

Geo_DXG 18-09-09 19:36

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by tsughi.bughi (Post 2648414)
Pisi mic,frumos si unicat :X


asta-i ditamai felina....

albatros 18-09-09 19:38

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by Mune (Post 2650320)
:confused2 De ce nu puteti macar o data sa faceti abstractie de emblema de pe grila .. si sa discutati despre progresele obtinute prin acest concept ... ?


Nu cred ca mai exista vreun thread pe 4tuning .. in care sa nu se ajunga la bmw vs audi vs mercedes sau "veiron" vs [add car name here] ..

Cineva intreba mai devreme .. care ar fi avantajele si dezavantajele unei masini . Pana la un anumit punct ( dacia ? ) putem vorbi de defecte de proiectare .. spatiu interior , greutate , siguranta etc , dar dupa un anumit nivel (mercedes , audi , bmw..?) .. nu se mai poate discuta obiectiv despre ele , aici intervenind gusturile fiecaruie . Poate mie-mi place mai mult eleganta unui E320 decat sunetul unui 535 (sper sa le imperechez bine ..) .. sau poate subtilitatea unui A6 . Poate imi place sa merg incet .. sa admir peisajul si sa`mi las masina admirata .. in locul unei goane nebune intre 2 semafoare .

Cum am mai spus .. parerea mea este subiectiva ... dar sper sa ati inteles esenta ..




Felicitari celor de la BMW pentru acesta opera de arta .. insa mai este mult pana la produsul finit .. pana cand o sa iasa si "surorile" ei pe poarta fabricii .



Numai bine !

deci mai bine de atat nu se poate explica bravo ... ';).....

albatros 18-09-09 19:47

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by vlad_strumph (Post 2650724)
Masina are spatele hidos...rau ! Nu mai considerati Bmw cap de linie ,nu va mai mintit singuri...Bmw este o marca premium,care produce masini premium,rapide( nu cele mai rapide) ,fiabile (nu cele mai fiabile ) si sportive (sigur nu ! )...insa sunt marci mult mai puternice din orice punct de vedere...Nu mai laudati Bmw,ca nu va da de mancare,nici mai smekeri nu va face...

hai ma laso ca BMW e masina clar nu e cea mai buna ..dar este o masina ...ff buna ...bn se poate si mai bine ...da na totusi nu e o masina de neglijat . ;)...si vorbesc ca,conduc un bmw ........nu vb din postura de pieton ..care le vede pe strada ....

andreicln 18-09-09 21:37

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by YGD-sef (Post 2647600)
sti cum e aici ....fiecare de ce marca il doare ....:lol: ia zi si mie daca sti care marca a dezvoltat primul model full pe hydrogen ?BMW sau AUDI ?:)) ne spui tu?:lol:

Ia spune tu care a fost prima masina de serie ( turism) cu motor Turbo-Diesel ? BMW sau Peugeot , hai las-o balta asa sunteti voi "conducatri de bmw" numai asta aveti in cap .

Mune 18-09-09 22:51

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by andreicln (Post 2651006)
Ia spune tu care a fost prima masina de serie ( turism) cu motor Turbo-Diesel ? BMW sau Peugeot , hai las-o balta asa sunteti voi "conducatri de bmw" numai asta aveti in cap .

In aceiasi nota , ARO era primul autovehicul de teren cu suspensie independenta pe fata (celelalte aveau punte rigida si pe fata) .. dar asta nu-l face "cel mai bun offroader" ...

albatros 19-09-09 16:49

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by andreicln (Post 2651006)
Ia spune tu care a fost prima masina de serie ( turism) cu motor Turbo-Diesel ? BMW sau Peugeot , hai las-o balta asa sunteti voi "conducatri de bmw" numai asta aveti in cap .

eu cred ca BMW a fost ... ;).....bn sau tractoru sau camioanele ....da turism a fost cred ca un bmw ... ;)

Negatyvu 19-09-09 19:30

Re: BMW se da pe "verde"
 
pt mine BMW ramine tot BMW.orice ar scoate pe piata da lovitura si nu mai zic k da clasa altor natzii de masini sa altor firme concurente.bravo BMW si kt mai multe lovituri pe piata auto.:dance::dance:

Negatyvu 19-09-09 19:42

Re: BMW se da pe "verde"
 
dak noi conducatorii de BMW avem o problema cu aceasta masina,spune-mi si mie pe strada indiferent k este un 3.16 de 106hp sau 3.18 de 117hp,(indiferent k este un ursulet sau k este o pisicuta) da clasa unei cutii de chibrite cu motor de drujba cum este peugeot?cum te simti knd depasesti cu peugeot-ul si cum te simti knd faci asta cu BMW.dak nu sti incearca.sa vezi cum te infigi in canapea si toata uzina BMW de sub capota iti ofera un concert unic.indiferent de an un BMW ramine tot un BMW orice ar spune orice necunoscator de BMW.

bennjamin 19-09-09 22:45

Re: BMW se da pe "verde"
 
bmw sucks! nu e nevoiesa adaugati comentarii e pur si simplu opinia mea.

Fugarel 20-09-09 03:48

Re: Conceptul BMW se lasa admirat la Frankfurt
 
spatele ala e chiar urat n-are nicio trb:| in schimb botu ala rupe tot zici k e mare rechin:Dun motor mai mare ar fi binevenit:P oricum bun concept:D

SyDemon 20-09-09 19:31

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by Negatyvu (Post 2652840)
dak noi conducatorii de BMW avem o problema cu aceasta masina,spune-mi si mie pe strada indiferent k este un 3.16 de 106hp sau 3.18 de 117hp,(indiferent k este un ursulet sau k este o pisicuta) da clasa unei cutii de chibrite cu motor de drujba cum este peugeot?cum te simti knd depasesti cu peugeot-ul si cum te simti knd faci asta cu BMW.dak nu sti incearca.sa vezi cum te infigi in canapea si toata uzina BMW de sub capota iti ofera un concert unic.indiferent de an un BMW ramine tot un BMW orice ar spune orice necunoscator de BMW.

saracu .. atata poate :)
va dati seama cata lume frustrata p'aici ? :) Cati indivizi care tanjesc sa aiba parte si ei de elicea de avion brazdand cerul ? :)) Mi'e mila de astia ca tine.. da lasa ca o sa cresti mare si o sa'ti treaca (glumesc, n'o sa'ti treaca , esti ireparabil:arrow:)

albatros 20-09-09 19:38

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by SyDemon (Post 2654988)
saracu .. atata poate :)
va dati seama cata lume frustrata p'aici ? :) Cati indivizi care tanjesc sa aiba parte si ei de elicea de avion brazdand cerul ? :)) Mi'e mila de astia ca tine.. da lasa ca o sa cresti mare si o sa'ti treaca (glumesc, n'o sa'ti treaca , esti ireparabil:arrow:)

da ce ai cu omu daca ii place bmw ..:-?...... dc il faci ireparabil desi mai bine ar fi fost irecuperabil in fine el e fan bmw bravo lui daca de pisica a avut bani si eu am un urs mise pare o masina frumoasa bn nui ca una noua da e a mea si e buna .......si bmw mise pare o masina destul de buna adika ee ffff buna ...... nu inteleg dc teai luat de el ....da u ce masina conduci ? is duar curios....


All times are GMT +2. The time now is 14:40.

- Copyright 2026 4Tuning