Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!! (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/117034-00-integra-dc2-type-rx-1-8-vtec-b18c-new-pics.html)

yulasinio 06-08-09 10:20

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
1 Attachment(s)
N-am mai scris de mult pe aici, nici nu prea am avut ce pt ca numai ce am revenit din ro si nu prea am mai facut nimic la masina :-)

Duminica masina va fi prezenta la IRL Honda Meet organizat de Adriano ;) pana atunci o poza facuta marti in fata cladirii unde lucrez....

yulasinio 11-08-09 21:57

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
1 Attachment(s)
Inca o poza mica duminica inainte de meet...spalata, aranjata si parfumata :-)

Astept cateva piese sa ajunga, saptamana asta sper :twisted:

milad 12-08-09 08:27

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
foarte aranjata micuta bestie :)... se simte parfumul pana la noi....:P ! frumos meeting ati mai avut, pacat ca noi nu avem prin RO asa de multe nebunii japoneze ca la voi! aici vorbesc in ideea de k20 swap pe EG...sau b18c pe EK...e frumos sa vezi ca se incumeta cineva sa faca ceva mai...ONE OF A KIND..mai special! sa ne impartasesti si noua noile achizitii :) ! good luck

Adriano98_R 12-08-09 18:52

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Scula arata super,a trebuit sa port o masca si ochelari de soare de iera asa de parfumata si sclipitoare ;)

yulasinio 12-08-09 19:09

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
@milad: Mersi.
Fenomenul Honda e in crestere in romania si ca orice inceput nu e usor dar pot sa-ti spun ca in ultima perioada au aparut si Honde de invidiat, eu cred ca nu va mai trece mult pana ce o sa vedem si ce swap-uri interesante ;)

@Adriano98_R: tu vorbesti, imi patinau mainile pe a ta :lol:

yulasinio 23-08-09 13:42

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Cateva poze facute la un meet vineri seara..

https://i91.photobucket.com/albums/k3...F/IMG_0090.jpg
https://i91.photobucket.com/albums/k3...F/IMG_0093.jpg
https://i91.photobucket.com/albums/k3...F/IMG_0096.jpg
https://i91.photobucket.com/albums/k3...F/IMG_0100.jpg

Am sa revin cu un mic update mai tarziu: am montat piesele care au ajuns si curatat prin interior

dragos1989 23-08-09 15:46

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Poti sa faci un topic unde sa atasezi pozele de la meet? I'm keen on seeing that EG :D

yulasinio 23-08-09 17:00

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
7 Attachment(s)
Dragos nu sunt poze de la meet numai cateva, astea au fost facute la cererea mea de catre un prieten.

Si acum un mic update:

Am comandat din Anglia: engine damper, MC stopper si cooling plate asta de ciuda ca am pierdut licitatia pt un M00gen bumper . Piesele au sosit vinerea inainte Sf Marie si nu am putut lucra nimic pana marti cand am inceputut sa le pun sus. Din pacate engine damper-ul a avut o problema de fabricatie si a trebuit sa-l trimit inapoi pt inlocuire.
Cu piesele sus pe masina a inceput sa ma ia groaza cand am privit cum arata motorul (aveam in plan spalarea) iar ieri am aplicat-o cu rezultate maxime

Si cateva poze...

yulasinio 06-09-09 00:28

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
9 Attachment(s)
Si pt a continua curatenia, astazi am reusit sa vopsesc si grila de sub parbriz care isi arata varsta si era decolorata (gri) iar cu ocazia asta am vopsit si bratele de la stergatoare.

Inca astept dupa amortizorul de la motor care inca nu a mai ajuns :sad:

Adriano98_R 07-09-09 02:12

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 2614564)
Si pt a continua curatenia, astazi am reusit sa vopsesc si grila de sub parbriz care isi arata varsta si era decolorata (gri) iar cu ocazia asta am vopsit si bratele de la stergatoare.

Inca astept dupa amortizorul de la motor care inca nu a mai ajuns :sad:

Treaba a iesit ceas mestere,good job!

CJ-01-WOB 07-09-09 19:33

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Imi aduc aminte cand le-am facut pe ale mele . HUGE Difference.
Mai spala ciorapii aia de la Spoon :))

yulasinio 20-09-09 22:34

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
8 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 2619347)
Imi aduc aminte cand le-am facut pe ale mele . HUGE Difference.
Mai spala ciorapii aia de la Spoon :))

Era murdar tare motorul si sunt multumit de rezultat, sosetele sunt spalate dar sau decolorat :-P altele noi le vor lua locul ;)

Ieri am mai lucrat la ceva care ma deranja de cand am luat masina, buretii laterali de la scaune care erau distrusi iar cu ocazia asta am si spalat scaunele.
Mai trebuie numai sa le aspir si sa le pun sus pe masina :D

LE: Am uitat sa-i multumesc lui Adi pt ajutorul dat, fara ele cred ca imi lua 3h sa le schimb, thanks man :-)

Rookie 20-09-09 22:57

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
sincer, tot respectul pt tine si pt ce faci cu masina ta ... imi place cand vad ca iti faci tu singur toate treburile astea ...

p.s.: au iesit super scaunele ...

fasso 21-09-09 14:22

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
yula, la ce folosesc ciorapii aia de care zice wob(in afara faptului ca te impiedica sa mai vezi nivelul fluidelor ... ) :lol: ?

yulasinio 21-09-09 16:05

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by fasso (Post 2656918)
yula, la ce folosesc ciorapii aia de care zice wob(in afara faptului ca te impiedica sa mai vezi nivelul fluidelor ... ) :lol: ?

Arata COOL/misto/foarte tare sau cum vrei sa o iei :lol: si in plus de asta absor eventualele scurgeri si sunt si fire proof :rolleyes2 :lol:

@Rookie: Mersi, incerc din rasputeri sa o ingrijesc cat mai bine la fel ca oricare alt user al acestui forum


All times are GMT +2. The time now is 22:31.

- Copyright 2026 4Tuning