![]() |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
1 Attachment(s)
N-am mai scris de mult pe aici, nici nu prea am avut ce pt ca numai ce am revenit din ro si nu prea am mai facut nimic la masina :-)
Duminica masina va fi prezenta la IRL Honda Meet organizat de Adriano ;) pana atunci o poza facuta marti in fata cladirii unde lucrez.... |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
1 Attachment(s)
Inca o poza mica duminica inainte de meet...spalata, aranjata si parfumata :-)
Astept cateva piese sa ajunga, saptamana asta sper :twisted: |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
foarte aranjata micuta bestie :)... se simte parfumul pana la noi....:P ! frumos meeting ati mai avut, pacat ca noi nu avem prin RO asa de multe nebunii japoneze ca la voi! aici vorbesc in ideea de k20 swap pe EG...sau b18c pe EK...e frumos sa vezi ca se incumeta cineva sa faca ceva mai...ONE OF A KIND..mai special! sa ne impartasesti si noua noile achizitii :) ! good luck
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Scula arata super,a trebuit sa port o masca si ochelari de soare de iera asa de parfumata si sclipitoare ;)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
@milad: Mersi.
Fenomenul Honda e in crestere in romania si ca orice inceput nu e usor dar pot sa-ti spun ca in ultima perioada au aparut si Honde de invidiat, eu cred ca nu va mai trece mult pana ce o sa vedem si ce swap-uri interesante ;) @Adriano98_R: tu vorbesti, imi patinau mainile pe a ta :lol: |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Cateva poze facute la un meet vineri seara..
https://i91.photobucket.com/albums/k3...F/IMG_0090.jpg https://i91.photobucket.com/albums/k3...F/IMG_0093.jpg https://i91.photobucket.com/albums/k3...F/IMG_0096.jpg https://i91.photobucket.com/albums/k3...F/IMG_0100.jpg Am sa revin cu un mic update mai tarziu: am montat piesele care au ajuns si curatat prin interior |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Poti sa faci un topic unde sa atasezi pozele de la meet? I'm keen on seeing that EG :D
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
7 Attachment(s)
Dragos nu sunt poze de la meet numai cateva, astea au fost facute la cererea mea de catre un prieten.
Si acum un mic update: Am comandat din Anglia: engine damper, MC stopper si cooling plate asta de ciuda ca am pierdut licitatia pt un M00gen bumper . Piesele au sosit vinerea inainte Sf Marie si nu am putut lucra nimic pana marti cand am inceputut sa le pun sus. Din pacate engine damper-ul a avut o problema de fabricatie si a trebuit sa-l trimit inapoi pt inlocuire. Cu piesele sus pe masina a inceput sa ma ia groaza cand am privit cum arata motorul (aveam in plan spalarea) iar ieri am aplicat-o cu rezultate maxime Si cateva poze... |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
9 Attachment(s)
Si pt a continua curatenia, astazi am reusit sa vopsesc si grila de sub parbriz care isi arata varsta si era decolorata (gri) iar cu ocazia asta am vopsit si bratele de la stergatoare.
Inca astept dupa amortizorul de la motor care inca nu a mai ajuns :sad: |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Imi aduc aminte cand le-am facut pe ale mele . HUGE Difference.
Mai spala ciorapii aia de la Spoon :)) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
8 Attachment(s)
Quote:
Ieri am mai lucrat la ceva care ma deranja de cand am luat masina, buretii laterali de la scaune care erau distrusi iar cu ocazia asta am si spalat scaunele. Mai trebuie numai sa le aspir si sa le pun sus pe masina :D LE: Am uitat sa-i multumesc lui Adi pt ajutorul dat, fara ele cred ca imi lua 3h sa le schimb, thanks man :-) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
sincer, tot respectul pt tine si pt ce faci cu masina ta ... imi place cand vad ca iti faci tu singur toate treburile astea ...
p.s.: au iesit super scaunele ... |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
yula, la ce folosesc ciorapii aia de care zice wob(in afara faptului ca te impiedica sa mai vezi nivelul fluidelor ... ) :lol: ?
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
@Rookie: Mersi, incerc din rasputeri sa o ingrijesc cat mai bine la fel ca oricare alt user al acestui forum |
| All times are GMT +2. The time now is 22:31. |
- Copyright 2026 4Tuning