![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
cunoaste cineva motivul pentru care din cand in cand ceasul din bord si numarul de km(trip) se reseteaza automat. de aproximativ daoua saptamni am aceasta problema.
multumesc |
Re: VW Vento - Proprietari
Salutare tuturor. sunt mai nou pe acest forum si mi.am achizitionat de curand un vento 1.8 75hp si am de gand sa.i schimb motorul ca stiti si voi, e cam puturos si inca sunt nehotarat ce sa.i pun...vr6 sau 2.0 gti 16v...m.ar tenta vr6,dar ma intereseaza si consumul..la amandoua motorizarile...avantajul meu e ca nu am nevoie de omologare!!l astept sfaturile cunoscatorilor! si daca schimb motorul...ce mai trebuie schimbat pe langa...imi poate spune cineva si ce costuri ar fi??:rolleyes2: :?:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
pt un motor mai puternic terbuie sa schimbi aproape totul incepind cu franele pana la suspensie etc |
Re: VW Vento - Proprietari
niste acte de vento gasesc de vanzare pe aici :D
|
Re: VW Vento - Proprietari
Am si eu o problema la al meu Vento 1.9Td 75hp. De fiecare data cand merg in frana de motor imi baga fum inauntru, simt miros puternic de fum(mai ales pe locurile din spate, acolo se simte cel mai tare). M-am uitat pe dedesubt si toba e intreaga, nu are gauri sau din astea... Nu stiti care e problema?
|
Re: VW Vento - Proprietari
buna domnilor....intrebare pentru care stie....al meu vento are motor tip ABS din 93 de 1.8,90cai si as vrea sa il schimb cu un 1,9 tdi 90 de cai....se potriveste?al meu are si computer de bord...o sa mai mearga?ce anume mai trebuie schimbat odata cu motorul?
|
Re: VW Vento - Proprietari
ma intereseaza si pe mine daca se poate inlocui o punte cu tamburi cu una cu discuri de frana si ce modificari mai imi trebuie in plus
|
Re: VW Vento - Proprietari
puntea completa si alte cabluri pentru frana de mana. Cu ocazia asta este recomandat sa schimbi bucsile de la punte
|
Re: VW Vento - Proprietari
@ geomar, postul 1920....Verifica prezoanele la roti. Am patit si eu. Fusesem la vulcanizare si nu le-au strans calumea
|
Re: VW Vento - Proprietari
6 Attachment(s)
Brand New Car!!!:D....glumeam:-P E aceeasi Marie dar cu alta palarie.8) De mult timp m-am tot luptat sa o aduc in starea aceasta si intr-un final am reusit.8) Priviti rezultatele....
|
Re: VW Vento - Proprietari
Foarte frumoasa,felicitari !
Vopsit,schimbat praguri ? DLR-urile sunt montate in fata grilelor sau ai decupat ? |
Re: VW Vento - Proprietari
ai avut dreptate nu era stransa bine roata din dreapta fata mersi mult ptr sprijin
|
Re: VW Vento - Proprietari
frumoasa culoarea! vreau si eu un set de lampi ca ale tale din grilele de aer! cat te-au ajuns ca pret? sa ai grija de ea-este super!
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:43. |
- Copyright 2026 4Tuning