Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1300 `76 - B 44 DVL (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/107813-dacia-1300-76-44-dvl.html)

b08ygs 09-11-11 20:56

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by nastase27 (Post 4702653)
sau indrepti si strambi marginea cealalta cum am desenat eu cu albastru

Am incercat si eu azi dim treaba asa si dupa ce i-am dat 3 ciocane sanatoase, deabea sa miscat... nu mai zic ca paletii aia trebuie sa fie echilibrati daca nu farama rulmenti... e cu cantec, asa un alternator de Renault 5 Alpine, ar rezolva usor treaba:) astept 2 oferte, sa vad ce si cum:) poate reusesc sa pun mana pe o raritate dasta:lol:

Old_boy 18-11-11 11:44

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
5 Attachment(s)
Gimnastica de dimineata in masina :lol:

B XX ADI 18-11-11 11:59

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
e fericit ca si-a luat alternator:)

Old_boy 18-11-11 12:15

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
sunt facute inainte sa il ia :)

wsn_asf 18-11-11 12:21

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
ai probleme cu rugina pe dedesubt?

b08ygs 19-11-11 15:21

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
8 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by wsn_asf (Post 4723105)
ai probleme cu rugina pe dedesubt?

Putina, am o gaurica in podea:-P dar la primavara vreau sa repar podeaua, pasajele si sa antifonez dedesuptul masini:) si mici retusuri la vopsea

Ieri am reusit sa pun mana pe un alternator S.E.V. Marchal de 55 amperi cu releu incorporat Paris Phone:-P alternatorul provine dupa un R5 Alpine, l-am curatat putin i-am pus fulia de Oltcit si l-am montat pe masina, a trebuit si o curea mai scurta, am cumparat o curea Continental de 970 mm. Aseara cand am pornito incarca foarte bine chit ca bateria avea 10 si putin volti:-P astazi o sa dau o tura cu ea sa vad daca se mai incinge si daca incarca cum trebuie....

andi_cimpean 19-11-11 21:43

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Şi te încumeţi să intri cu bateria aia în iarnă? :D


P.S. Old_boy, nu ne arăţi şi nouă MLS-ul tău? :) (Oficial)

Old_boy 19-11-11 22:03

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
e la DVL pe topic ce vrei mai oficial de atat ? :lol:

dar acum ca a venit vorba masina are topic pe forumul dedicat :D poate am sa fac si aici momentan stau in umbra :suspiciou

b08ygs 19-11-11 22:39

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 4726559)
Şi te încumeţi să intri cu bateria aia în iarnă? :D

Mai am 2 care pot sa le schimb intre ele:-P cea dupa masina este o Caranda de 70A de Diesel, scrie pe ea ca e mai durabila... am mers o saptaman fara alternator, si o incarcam la 2 zile:lol: sunt bune, nu ma plang din punctul asta de vedere....

Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 4726559)
P.S. Old_boy, nu ne arăţi şi nouă MLS-ul tău? :) (Oficial)

Are topic dar pe DC, acolo se cearta cu lumea, primeste sfaturi si reprosuri, pe 4tuning nu-i mai place....

1300 05-01-12 10:29

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
LA MULTI ANI!!!!
Pune si tu te rog un filmulet cu masina sa vad cum urca in ture, cum se misca.

B XX ADI 05-01-12 18:29

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
1 Attachment(s)
:twisted: muhahahha nu m-am putut abtine:D

3-DB4421 05-01-12 18:39

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Turometrul si kilometrajul de pe ce masina le-ai luat? Sau le-ai facut?

Ja_Rule 05-01-12 18:45

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4809550)
:twisted: muhahahha nu m-am putut abtine:D

Trebuia si o poza din lateral ;)

B XX ADI 05-01-12 18:47

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 4809583)
Trebuia si o poza din lateral ;)

nu imi permit .am mai multe poze, dar am pus asa una sa fie:)..oricum am mai taiat din ea..sa nu se vada TORPEDOUL...nu este nimic interesant la TORPEDOU...tocmai de aia nu am pus poza intreaga :D

Andreea13 05-01-12 20:26

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by 1300 (Post 4808583)
Pune si tu te rog un filmulet cu masina sa vad cum urca in ture, cum se misca.

pai nu prea urca...


All times are GMT +2. The time now is 04:04.

- Copyright 2026 4Tuning