![]() |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
5 Attachment(s)
Gimnastica de dimineata in masina :lol:
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
e fericit ca si-a luat alternator:)
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
sunt facute inainte sa il ia :)
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
ai probleme cu rugina pe dedesubt?
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
8 Attachment(s)
Quote:
Ieri am reusit sa pun mana pe un alternator S.E.V. Marchal de 55 amperi cu releu incorporat Paris Phone:-P alternatorul provine dupa un R5 Alpine, l-am curatat putin i-am pus fulia de Oltcit si l-am montat pe masina, a trebuit si o curea mai scurta, am cumparat o curea Continental de 970 mm. Aseara cand am pornito incarca foarte bine chit ca bateria avea 10 si putin volti:-P astazi o sa dau o tura cu ea sa vad daca se mai incinge si daca incarca cum trebuie.... |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Şi te încumeţi să intri cu bateria aia în iarnă? :D
P.S. Old_boy, nu ne arăţi şi nouă MLS-ul tău? :) (Oficial) |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
e la DVL pe topic ce vrei mai oficial de atat ? :lol:
dar acum ca a venit vorba masina are topic pe forumul dedicat :D poate am sa fac si aici momentan stau in umbra :suspiciou |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Quote:
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
LA MULTI ANI!!!!
Pune si tu te rog un filmulet cu masina sa vad cum urca in ture, cum se misca. |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
1 Attachment(s)
:twisted: muhahahha nu m-am putut abtine:D
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Turometrul si kilometrajul de pe ce masina le-ai luat? Sau le-ai facut?
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:04. |
- Copyright 2026 4Tuning