Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

vlad_:P 14-12-10 21:17

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by lanciahf (Post 3893893)
Ce ti se pare iesit din comun? Daca noi putem invata,sa ne purtam civilizat(cat de cat) sa facem o scoala/facultate,ei de ce nu pot? Au ceva in plus sau minus fata de noi? Eu vad ca si ei au 2 membre/picioare/ochi......nu vad de ce nu ar putea......sau ba...nu sunt asa prosti ca noi sa mearga sa munceasca 8,10,12 ore pentru 10 15 mil cand pot sta acasa sa primeasca ajutoare si indemnizati!

spune-mi te rog si mie ce masina conduci, si unde lucrezi tu la 21 de ani si castigi 15 milioane de ti-ai permisa masina aceea ??? asa ca sa stie si "taranii" aia care nu-si permit numai o caruta.

dobro_c 14-12-10 21:56

Re: Discutii despre orice!
 
vreau sa-mi fac niste stikere pt motor + colantare si numere de concurs. unde ma pot duce sau daca stiti pe cineva care lucreaza si bine si cel mai important, ieftin?

lanciahf 14-12-10 23:59

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by vlad_:P (Post 3898230)
spune-mi te rog si mie ce masina conduci, si unde lucrezi tu la 21 de ani si castigi 15 milioane de ti-ai permisa masina aceea ??? asa ca sa stie si "taranii" aia care nu-si permit numai o caruta.

Inchei subiectu ca nu are rost,o sa te vad daca tot asa o sa vb dupa ce o sa te urci peste o caruta cu masina,sau o so eviti la milimetri(nu iti doresc,doamne feri).Drumuri bune si numa bine!

razvyrulz 15-12-10 07:42

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by vlad_:P (Post 3898230)
spune-mi te rog si mie ce masina conduci, si unde lucrezi tu la 21 de ani si castigi 15 milioane de ti-ai permisa masina aceea ??? asa ca sa stie si "taranii" aia care nu-si permit numai o caruta.

vezi ca deja o dai in lambada Vlad, ti se pare o minune sa castigi 15 milioane? Si sa ai o masina???

ballack 15-12-10 11:45

Re: Discutii despre orice!
 
Divas pe g. cosbuc sau Amideco.

teen.ager 15-12-10 17:50

Re: Discutii despre orice!
 
Am o intrebare.. Vine tata din Germania.. Dar in 17 ii expira buletinul si el intra in tara in 18 sau 19... Oare are ceva? :???:

lanciahf 15-12-10 18:47

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by teen.ager (Post 3900435)
Am o intrebare.. Vine tata din Germania.. Dar in 17 ii expira buletinul si el intra in tara in 18 sau 19... Oare are ceva? :???:

Depinde peste ce vames da......daca observa ca i-a expirat s-ar putea sa comenteze,daca nu observa..norocul lui ;)

vlad_:P 15-12-10 19:49

Re: Accidente Baia Mare
 
pai eu nu castig 15 milioane, si eram si eu curios unde lucreaza el de castiga 15 milioane...nu inteleg dc evita intrebarea mea?

lanciahf 15-12-10 21:01

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by vlad_:P (Post 3900760)
pai eu nu castig 15 milioane, si eram si eu curios unde lucreaza el de castiga 15 milioane...nu inteleg dc evita intrebarea mea?

Nu evit intrebarea,da ce rost are sa iti spun unde lucrez?

cristi.mk4 15-12-10 21:04

Re: Discutii despre orice!
 
daca stie careva...

cum se leaga 4 difuzoare intro boxa??

in paralel se aduna sau se scade ohmi ?

in serie se aduna sau se scade ohmi?

mentionez ca....nu am filtre in boxe....

cum e mai indicat serie, sau paralel sau serie


multumesc:D

cristi.mk4 15-12-10 21:06

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by lanciahf (Post 3900988)
Nu evit intrebarea,da ce rost are sa iti spun unde lucrez?

recunoaste....nare rost sa te mai ascunzi...Esti somer :D

jumate tara e somera :))

dobro_c 15-12-10 21:17

Re: Discutii despre orice!
 
sa fie o continuare a seriei Fast & Furious??? :) pare interesant filmul

http://movies.yahoo.com/feature/fast...deo=1#belowNav

MITSU 15-12-10 21:24

Re: Discutii despre orice!
 
pe mine m-a dezamagit putin traileru...prea multe joburi de facut si prea putine masini ....in plus au cam deviat de la subiect de la tokyo drift incoace....

vlad_:P 15-12-10 21:53

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by lanciahf (Post 3893893)
Ce ti se pare iesit din comun? Daca noi putem invata,sa ne purtam civilizat(cat de cat) sa facem o scoala/facultate,ei de ce nu pot? Au ceva in plus sau minus fata de noi? Eu vad ca si ei au 2 membre/picioare/ochi......nu vad de ce nu ar putea......sau ba...nu sunt asa prosti ca noi sa mearga sa munceasca 8,10,12 ore pentru 10 15 mil cand pot sta acasa sa primeasca ajutoare si indemnizati!

pt ca tu ai facut afirmatia ca oamenii care nu-si permit decat o caruta "taranii" in vederea ta, nu vor sa lucreze sa castige 15 milioane pe luna sa-si poata permite un tractor sau o masina.

cristi.mk4 15-12-10 21:57

Re: Discutii despre orice!
 
https://www.youtube.com/watch?v=OQ-ayulUYQQ :O:O:O:O

lanciahf 15-12-10 22:32

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by vlad_:P (Post 3901136)
pt ca tu ai facut afirmatia ca oamenii care nu-si permit decat o caruta "taranii" in vederea ta, nu vor sa lucreze sa castige 15 milioane pe luna sa-si poata permite un tractor sau o masina.

Acolo ma refeream la Tigani,nu am zis nimic de Tarani!!!!Un taran care are o gospodarie isi permite un tractor SH pana in 3000 euro.

cristi.mk4 15-12-10 23:00

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by lanciahf (Post 3901250)
Acolo ma refeream la Tigani,nu am zis nimic de Tarani!!!!Un taran care are o gospodarie isi permite un tractor SH pana in 3000 euro.

ho ho ho.....oprestete...vb prea mult
ba un taran de la tara, care are un venit lunar de vreo 5-7 mil...sau altu care are pensie de 4 respectiv 5 mil....abia poate trai......tu sti ce vb??????
asa spui ``un tractor de 3000 euro`` parca zici.....ba ia`ti si tu un cogrig de 5o bani,la care el raspunde,nu`mi iau...pt k iau o paine cu 1,2 ron..:(

priveste lucrurile din jur....


Ps nu ma intereseaza cati bani ai tu personal..sau cine esti..

eu stau la tara..am masina, am tractor..am multe...dar nui usor sa le cumperi......si nui usor sa le si intreti.......

vlad_:P 15-12-10 23:13

Re: Accidente Baia Mare
 
asta am vrut si eu sa-i evidentiez, ca nu-i asa usor cum vorbeste el, ca oricine poate sa lucreze si castiga 15 milioane, incearca sa crezi ca is multi multi oameni care lucreaza 6 zile pe saptamana peste 8 ore pe zi si au 7-8 milioane. nu stiu ce credeti voi dar 15 milioane mie mi se pare mult (nu ca is multi bani, is bani cat sa traiesti decent, ii mult sa-i castigi tara noastra in ziua de azi), de aceea eram curios unde lucrezi tu de vb de 15 milioane de parca ar fi un covrig, vb lu cristi.


P.S: ultimul post ca am facut prea mult off-topic

costynas 15-12-10 23:43

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by cristi.mk4 (Post 3901002)
daca stie careva...

cum se leaga 4 difuzoare intro boxa??

in paralel se aduna sau se scade ohmi ?

in serie se aduna sau se scade ohmi?

mentionez ca....nu am filtre in boxe....

cum e mai indicat serie, sau paralel sau serie


multumesc:D

in paralel - impedanta difuzoarelor (de aceeasi marime) impartit la numarul de difuzoare
in serie - impedanta difuzoarelor (de aceeasi marime) inmultit cu numarul de difuzoare

lanciahf 16-12-10 00:22

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by cristi.mk4 (Post 3901320)
ho ho ho.....oprestete...vb prea mult
ba un taran de la tara, care are un venit lunar de vreo 5-7 mil...sau altu care are pensie de 4 respectiv 5 mil....abia poate trai......tu sti ce vb??????
asa spui ``un tractor de 3000 euro`` parca zici.....ba ia`ti si tu un cogrig de 5o bani,la care el raspunde,nu`mi iau...pt k iau o paine cu 1,2 ron..:(

priveste lucrurile din jur....


Ps nu ma intereseaza cati bani ai tu personal..sau cine esti..

eu stau la tara..am masina, am tractor..am multe...dar nui usor sa le cumperi......si nui usor sa le si intreti.......


Ok,hai ca o dam prea mult in off-topic,nu ati inteles la ce ma referam, pentru mine Taran inseamna cei care lucreaza in domeniul agricol ,ma refer la nenea ala care lucreaza pamantul si creste animale.
Drumuri bune si numa bine!! ;)

MITSU 16-12-10 05:23

Re: Accidente Baia Mare
 
si eu lucrez intre 10 si 14 ore pe zi pentru 8 mil .... asta dupa ce am pierdut jobul unde aveam 14-16 mil la 8 ore. deci e grav. ( daca stie cineva ceva loc de munca sa-mi scrie pe privat ) :???:

Brabus 16-12-10 05:30

Re: Accidente Baia Mare
 
mai baieti, hai sa mutam discutia asta in alta parte ca nu are nici o legatura cu subiectul acestui thread, ok?
:D

teen.ager 16-12-10 16:55

Re: Discutii despre orice!
 
Razvan zi-ne ce laptop ti-ai luat? :lol:

Corneliu26 16-12-10 17:11

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by lanciahf (Post 3901571)
Ok,hai ca o dam prea mult in off-topic,nu ati inteles la ce ma referam, pentru mine Taran inseamna cei care lucreaza in domeniul agricol ,ma refer la nenea ala care lucreaza pamantul si creste animale.
Drumuri bune si numa bine!! ;)

Poi mai bine taci,ca numa prostii vorbesti.

lanciahf 16-12-10 18:29

Re: Accidente Baia Mare
 
Quote:

Originally Posted by Corneliu26 (Post 3903210)
Poi mai bine taci,ca numa prostii vorbesti.

Ce bine ca m-ai avertizat tu :)

MITSU 16-12-10 19:28

Re: Discutii despre orice!
 
am vazut azi un golf 3 vopsit albastru cu alb si jante albe...avea un numar cunoscut nu mai retin exact....e a cuiva de pe aici ? :)

botdriver 17-12-10 19:49

Re: Discutii despre orice!
 
golf 3 sau 2?,un prieten are golf 2 albastru cu alb

MITSU 17-12-10 19:50

are numarul de omatriculare ceva de genu MM xx CVS ....90% golf 3 , eram in trecere si mi-a sarit in ochi :) acolo pe marasesti undeva era parcat.

in alta ordine de idei...ati testat parcarea de la han din parc ? :)

Paco4golf 19-12-10 09:48

Re: Discutii despre orice!
 
care va pricepeti in photoshop am nevoie de un om cu experienta pt un logo.

Am nevoie urgenta.Nu raman dator.prv me

MITSU 19-12-10 10:39

Re: Discutii despre orice!
 
daca are careva chef sa iasa deseara prin parcari sa ma anunte si pe mine.

W35T 19-12-10 10:48

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Paco4golf (Post 3909897)
care va pricepeti in photoshop am nevoie de un om cu experienta pt un logo.

Am nevoie urgenta.Nu raman dator.prv me

Ce logo ai nevoie ? ...baga mity_wst si mai vb...

razvy_91 19-12-10 12:05

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by MITSU (Post 3910068)
daca are careva chef sa iasa deseara prin parcari sa ma anunte si pe mine.

Eu :lol: . Hai in seini in parcare sa vezi acolo distractie , drifturi , alea alea :D

MITSU 19-12-10 12:18

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by razvy_91 (Post 3910360)
Eu :lol: . Hai in seini in parcare sa vezi acolo distractie , drifturi , alea alea :D

:))) cu benzina de mers pana in seini ma invart aici 1 ora :D

Paco4golf 19-12-10 13:24

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by MITSU (Post 3910378)
:))) cu benzina de mers pana in seini ma invart aici 1 ora :D

In parcare la metro ar fi cel mai ok .

dobro_c 19-12-10 13:54

Re: Discutii despre orice!
 
cine are sa-mi dea un soft de navigatie gen iGo sau Garmin??? dau o bere, un suc, ceva...

MITSU 19-12-10 14:06

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Paco4golf (Post 3910539)
In parcare la metro ar fi cel mai ok .

daca ne mai adunam 3-4 ar fi o treaba.

Paco4golf 19-12-10 14:23

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by MITSU (Post 3910637)
daca ne mai adunam 3-4 ar fi o treaba.

se mai anunta careva?dar dupa ce se intuneca logic :)

MITSU 19-12-10 14:25

Re: Discutii despre orice!
 
pe la 8-9 zic eu , sau si 10 ....acuma sa vedem daca mai vine cineva.

Paco4golf 19-12-10 14:31

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by MITSU (Post 3910696)
pe la 8-9 zic eu , sau si 10 ....acuma sa vedem daca mai vine cineva.

e prea tarziu , nu ma lasa mami sa ies la ora aia tarzie :))

la 8 ar fi ok .se mai anunta careva ?

infara de noi ?

MITSU 19-12-10 14:34

Re: Discutii despre orice!
 
asteptam si vedem.


All times are GMT +2. The time now is 20:11.

- Copyright 2024 4Tuning