![]() |
Re: PROBLEME CU INCHIDEREA CENTRALIZATA
uitate in schema de la alarma dac o mai ai si vezi care este firul pt inchidere si verifical ca poate s aintrerupt sau sa slabit legatura...la fel am potit si eu doar ca la mine se desfacuse detot lam legat la loc si nu mai am probleme.bafta
|
Re: PROBLEME CU INCHIDEREA CENTRALIZATA
salut baieti.am si eu o intrebare..care este viteza maxima la un vento 1.9 tdi??al meu nu merge mai mult de 180 si am vazut pe net unele care mergeau cu 200
|
Re: PROBLEME CU INCHIDEREA CENTRALIZATA
Quote:
si pana la urma daca tot vrei sa storci motorul ala diesel..mai bine lasa-l deoparte si pune ceva mai mare( sa mearga si mai tare) |
sall
[QUOTE=ulie.cozmi;3566599]
ms frumos.la asta nu m-am gandit ca sunt si motoarele alea de 110 cp.momentan nu este cazul sa ii schimb motorul pentru ca sunt foarte multumit de asta.merge foarte bine dar am crezut ca are o problema masina mea si sa merg cu ea la o verificare dar acuma m-am lamurit |
Re: sall
apropo cu un set de praguri din alea de plastic nu poate sa ma ajute nimeni?sa imi zica si mie cineva daca stie unde asi putea sa comand.multumesc
|
Re: VW Vento - Proprietari
Paul Ral, am o rugaminte la tine, poti sa-mi spui cum pot cumpara sau de unde pot sa imi rezilv cartea aceea din care mi-ai trimis cu ceva timp in urma la pag 122 schema oglinzilor electrice
|
Re: VW Vento - Proprietari
|
Re: VW Vento - Proprietari
Salutare. De curand am achizitionat un vw vento din 94 motor de 1.9 TDI 90 cc, ABS, oglinzi electrice, etc, fara prea multe dotari. Intrebarea mea este. La treapta 1 si 3 cateodata agata si nu intra din prima in viteza sau intra dar mai greu. Am verificat uleiul in cutie care e curat si la nivel. Oare care ar fi problema? Nu ma deranjeaza dar nici nu as vrea sa ma obisnuiesc asa. Multumesc
cateva poze (slabe calitativ= telefon) https://img704.imageshack.us/img704/2250/71856409.th.jpg Uploaded with ImageShack.us https://img9.imageshack.us/img9/8116/21163471.th.jpg Uploaded with ImageShack.us https://img9.imageshack.us/img9/8116/21163471.th.jpg Uploaded with ImageShack.us https://img248.imageshack.us/img248/8093/55156496.th.jpg Uploaded with ImageShack.us |
Re: VW Vento - Proprietari
multumesc Paul Ral
|
Re: VW Vento - Proprietari
am promis ca va tin la curent cu acele intreruperi in mers. NU sa rezolvat nimic cu schimbarea furtunului de alimentare cu motorina. intrebare? : cei care se confrunta cu aceaste intreruperi ati rezolvat-o? daca te iei dupa cei de la service ar trebui sa schimbi tot motorul! astept si eu o informatie la obiect de la cineva care a trecut prin asa ceva..MERSII!
|
Re: VW Vento - Proprietari
nu cumva ai probleme cu sonda lambda sau cu firele electrice care duc la sonda lambda?
|
Re: VW Vento - Proprietari
GEO. eu am tdi si nu cred ca am aceea sonda. am fost ieri la cineva in masura sa constate de unde vin intreruperile si tipul a ajuns la concluzia ca EGR nu lucreaza corect si trebuie curatat. in seara asta ma duc sa-i fac felul sa vedem daca am noroc sa fie egr-ul. Doamne-ajuta!!
|
Re: VW Vento - Proprietari
am gasit defectul. valva N 75 nu functioneaza, este moarta. aviz celor care au aceeasi problema cu intreruperile in mers sa scoata mufa de la valva sa constate ca motorul merge uns. daca motorul in mers numai intrerupe aceea valva trebuie inlocuita.bafta .eu ma bucur ca mi-am rezolvat problema si pot pleca la drum linistit.:-P
|
Re: VW Vento - Proprietari
rectific : valva N18 recircularea gazelor
|
Re: VW Vento - Proprietari
hai sa va vand un pont:aceea valva care provoca intreruperile in mers este pozitionata pe aripa din dreapta sub racordul de la filtrul de aer si are trei firtunase 1-duce la filtru de aer, 2- la egr, 3- la vacuum. mi-am rezolvat problema singur:am verificat rezistenta bobinei 16 ohmi, am decapsat-o si am gasit pe axul bobinei urme de vaselina uscata de-alungul timpului fapt pentru care la aplicarea tensiunii de catre calculator se agata si nu-si facea miscarea de dute-vino. sa curatat totul cu spray,sa montat,sa verificat daca bobina lucreaza aplicand tensiune 12v la contacte sa montat la locul ei si ADIO intreruperi:D . pontul este doar pentru cei cu motoare tdi 90cp tip 1z cazul meu. multumesc celor care au incercat sa ajute cu un sfat! BAFTA!:D:D:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:15. |
- Copyright 2026 4Tuning